Портфоліо Плісак Лілії Ярославівни з теми ”Яка твоя дорога?”

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук




Назва навчальної теми

Яка твоя дорога?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я

Навчальна тема (як записано в програмі)

Безпека на дорогах

Вік учнів, клас

7 клас. 12-13 років

Стислий опис

Основним змістом проекту є практичне застосування правил дорожнього руху в повсякденному житті . Учні будуть шукати цікаву інформацію про розвиток машинобудування в світі, про геопатогенні зони, висуватимуть свої гіпотези та відстоюватимуть власну думку. Протягом проекту діти знайомляться з статистичними даними ДТП не тільки в нашому районі, але й в Україні. Учні сьомого класу за допомогою вчителя організують та проведуть конкурс на кращий малюнок з даної теми. Виберуть найкращі роботи для власного проекту. Удосконалять свої знання щодо можливостей ПК. Одним з цікавих та дієвих способів навчання буде результат цього проекту, а саме- створення публікації учнівської прентації вікі-сторінки З їхніми роботами в цікавій формі ознайомляться молодші школярі. Однокласники та вчителі будуть мати змогу ознайомитись з даним проектом на виховному заході. Саме створення цього проекту виховає в них толерантне ставлення до думки інших та вміння працювати разом.

Використані джерела[1] Лист-дозвіл[2]

Повний план вивчення теми

План вивчення теми [3]

План реалізації [4]

Навчальні цілі

Учні мають: Знати та розуміти, що таке ДТП, причини виникнення ДТП Вміти створювати діаграми, що пояснюють взаємозв’язок поведінки учасників дорожнього руху і виникненням ДТП Розуміти, які погодні явища можуть призвести до збільшення кількості ДТП Пояснювати, як повинен поводитись свідок ДТП Запропонувати набір вирішень конфліктних та ризикованих ситуацій на дорогах На основі здобутих знань зробити висновки щодо безпечного поводження на дорогах Під час проведення спостережень за учасниками дорожнього руху проводити аналіз можливих небезпечних ситуацій Збирати зібраного матеріалу: впорядковувати його, готувати для демонстрації, надавати пояснення , аргументувати та робити висновки; Ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження; Продуктивно співпрацювати один з одним у групах; Використовувати ІКТ як інструменту для навчання, спілкування та демонстрації своєї роботи.

Опис оцінювання

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми та ”Асоціативний кущ”[5] допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів [6]. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка роботи учнів впродовж проекту [7].

Форма оцінювання для вікі-сторінки [8], публікаці[9], презентації[10] з причин виникнення ДТП описує критерії для їх створення з точки зору учасника руху, використовується під час його розробки учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту.

Тест 1 [11]

Тест 2 [12]

Діяльність учнів

На першому етапі проекту[13] учитель розповідає про метод проектів, отримує дозвіл батьків на користування дітьми Інтернет ресурсами[14]. На наступному етапі вчитель ставить перед учнями ключове питання: Яка твоя дорога? Проводить бесіду про те, чи завжди ДТП стаються з вини водія? Запитує чи можуть бути погодні умови та людський фактор причиною ДТП ? Учні індивідуально заповнюють таблиці «Що я знаю про причини виникнення ДТП?» (З-Х-Д)[15]

Учитель демонструє стартову презентацію, у ході якої обговорює з класом тематичні питання проекту та завдання для дослідження. [16]

На другому етапі проекту учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань: « Дослідники» - дізнаються цікаві історичні довідки щодо створення та удосконалення перших в світі автомобілів, досліджують термін” гепатогенні зони” «Статисти”- з’ясувують до чого може призвести неуважність на дорозі, збирають статистичні дані виникнення ДТП по Україні за попередній[17] 2011р. «Художники » - проводять конкурс малюнків на тему ”Дорога очима дітей” « Журналісти» - створюють публікацію на основі зібраних матеріалів та власних спостережень Оцінювання учнівського блогу

Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя[18], здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. При цьому вони використовують графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, розкадрування або техніку мозкового штурму. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самокерування та самоспрямування у навчанні.

Підсумок

Завершиться навчальний проект поверненням знову до Ключового запитання ” Яка твоя дорога?” Учитель пропонує учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надає їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадує їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організовує обговорення всім класом щоб кожна група могла поділитися своїми відповідями з усіма.

Учнівська публікація[19]

учнівська презентація[20]

wiki-сторінка22

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Плісак Лілія Ярославівна

Фах, навчальний предмет

вчитель основ здоров’я, фізики

Навчальний заклад

Долинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6

Місто\село, район, область

м.Долина, Долинський район, Івано-Франківська область

Контактні дані

тел.0967361035

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18 червня-22 червня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Долинська спеціалфзована школа І-ІІІ ступенів №6

Тренери

Тюшко Тетяна Іванівна