Зорова візитка підлітка
Зміст
Назва проекту
Візитна картка підлітка
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет - курс "Основи здоров'я", 7 клас. Тема 4 "Косметичні проблеми підлітків" (9 міні-модулів). Міжпредметні зв'язки здійснені між основним предметом та курсом "Біологія" 7 клас, тема 4 "Покритонасінні" - роль рослин у природі та в житті людини. Інформатика - базові навики оформлення презентацій та буклетів.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Основний предмет - курс "Основи здоров'я", 7 клас. Тема 4 "Косметичні проблеми підлітків" (9 міні-модулів).
Вік учнів, клас
7 клас, вік учнів 12-13 років.
Стислий опис проекту
Проект " Візитна картка людини" розрахований на учнів 7 класу з курсу "Основи здоров'я". Учні знайомляться з поняттями "шкіра", "типи шкіри", удосконалюють навички пошуку інформації стосовно типів шкіри, методів діагностування шкіри, вивчають особливості захворювань шкіри у підлітковому віці. Під час виконання проекту учні виконують дослідницькі завдання (пошук інформації про захворювання шкіри, методи лікування, рецепти народної медицини), отримані на першому уроці з проекту. Для виконання отриманих завдань учні розподіляться на групи, делегують між собою обов'язки та презентують результати у вигляді презентацій Power Point, буклетів Microfoft Publisher, міні-підручників Microfoft Word. По закінченні виконання проекту оформлюється загальна папка з результатами роботи усіх учнівських груп.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Навчальні цілі теми "Косметичні проблеми підлітків": • визначити термін "шкіра" з біологічної та медичної точок зору; • класифікувати поняття "типи шкіри"; • визначити основні способи догляду за шкірою; • зібрати інформацію для складання пам'ятки з догляду за собою; • ознайомитися з методологією складання презентацій та буклетів; • створити презентації, буклети та міні-підручники з обраної тематики.
Опис оцінювання
Виконання проекту починається зі вступного уроку, на уроці учитель знайомить учнів з планом виконання проекту. Учні розподіляються за бажанням по групах: "Медики", "Знахарі", "Косметологи", "Гомеопати". На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді таблиці «ЗХД». Система оцінювання проекту складається з урахуванням вимог Державного стандарту та Навчальної програми з курсу. проводиться контроль, самоконтроль, взаємоконтроль. По закінченні виконання проекту учні підводять підсумки, демонструючи презентації, буклети, міні-підручники, пам'ятки. Оцінювання проводиться на останньому уроці - підбитті підсумків. Учні проводять взаємооцінювання.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Під час виконання проекту учні виконують наступні форми проектної діяльності: • пошук інформації за своєю темою у науково-популярній літературі та мережі Internet; • синтез отриманої інформації та її класифікація; • оформлення презентацій, буклетів, міні-підручників, пам'яток для звіту про виконання проекту; • презентація результатів своєї проектної діяльності на уроці-підсумку. Учні обирають теми для роботи, розподіляються на групи за бажанням, знайомляться та доповнюють план роботи, ставлять мету та завдання проекту : Група 1 «Медики» - працює над вивченням особливостей шкіри як органу людини, визначенням її типів, ознайомлюється з захворюваннями шкіри у підлітковому віці, підбирає медикаментозні методи лікування захворювань шкіри, оформлення інформаційної презентації щодо медикаментозного лікування проблем шкіри. Група 2 «Косметологи» - вивчають особливості лікування акне косметологічними методами в умовах косметологічних кабінетів та домашніх умовах, складання пам'ятки щодо догляду за шкірою. Група 3 «Гомеопати» - пошук лікарських рослин, які використовуються при лікування шкіри, складання міні-підручника з рецептами та порадами. Група 4 «Знахарі» - пошук та опрацювання народних методів боротьби з недоліками, складання буклету рецептів народної медицини для лікування шкіри.