Зорова візитка підлітка

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Візитна картка підлітка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - курс "Основи здоров'я", 7 клас. Тема 4 "Косметичні проблеми підлітків" (9 міні-модулів). Міжпредметні зв'язки здійснені між основним предметом та курсом "Біологія" 7 клас, тема 4 "Покритонасінні" - роль рослин у природі та в житті людини. Інформатика - базові навики оформлення презентацій та буклетів.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Основний предмет - курс "Основи здоров'я", 7 клас. Тема 4 "Косметичні проблеми підлітків" (9 міні-модулів).

Вік учнів, клас

7 клас, вік учнів 12-13 років.

Стислий опис проекту

Проект " Візитна картка людини" розрахований на учнів 7 класу з курсу "Основи здоров'я". Учні знайомляться з поняттями "шкіра", "типи шкіри", удосконалюють навички пошуку інформації стосовно типів шкіри, методів діагностування шкіри, вивчають особливості захворювань шкіри у підлітковому віці. Під час виконання проекту учні виконують дослідницькі завдання (пошук інформації про захворювання шкіри, методи лікування, рецепти народної медицини), отримані на першому уроці з проекту. Для виконання отриманих завдань учні розподіляться на групи, делегують між собою обов'язки та презентують результати у вигляді презентацій Power Point, буклетів Microfoft Publisher, міні-підручників Microfoft Word. По закінченні виконання проекту оформлюється загальна папка з результатами роботи усіх учнівських груп.

Повний План вивчення теми

Візитка картка підлітка

план впроваждення

Навчальні цілі

Навчальні цілі теми "Косметичні проблеми підлітків": • визначити термін "шкіра" з біологічної та медичної точок зору; • класифікувати поняття "типи шкіри"; • визначити основні способи догляду за шкірою; • зібрати інформацію для складання пам'ятки з догляду за собою; • ознайомитися з методологією складання презентацій та буклетів; • створити презентації, буклети та міні-підручники з обраної тематики.

Опис оцінювання

Виконання проекту починається зі вступного уроку, на уроці учитель знайомить учнів з планом виконання проекту. Учні розподіляються за бажанням по групах: "Медики", "Знахарі", "Косметологи", "Гомеопати". На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів Визначення навчальних потреб учнів, Тест на виявлення попередніх знань, виявити рівень їх потреб – у вигляді таблиці «ЗХД» Таблиця "З-Х-Д". Система оцінювання проекту складається з урахуванням вимог Державного стандарту та Навчальної програми з курсу Державний стандарт. Проводиться контроль, самоконтроль, взаємоконтроль. По закінченні виконання проекту учні підводять підсумки, демонструючи презентації, буклети, міні-підручники, пам'ятки. Оцінювання проводиться на останньому уроці - підбитті підсумків. Учні проводять взаємооцінювання.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Під час виконання проекту учні виконують наступні форми проектної діяльності: • пошук інформації за своєю темою у науково-популярній літературі та мережі Internet; • синтез отриманої інформації та її класифікація; • оформлення презентацій, буклетів, міні-підручників, пам'яток для звіту про виконання проекту; • презентація результатів своєї проектної діяльності на уроці-підсумку. Учні обирають теми для роботи, розподіляються на групи за бажанням, знайомляться та доповнюють план роботи, ставлять мету та завдання проекту : Група 1 «Медики» - працює над вивченням особливостей шкіри як органу людини, визначенням її типів, ознайомлюється з захворюваннями шкіри у підлітковому віці, підбирає медикаментозні методи лікування захворювань шкіри, оформлення інформаційної презентації щодо медикаментозного лікування проблем шкіри Презентація. Група 2 «Косметологи» - вивчають особливості лікування акне косметологічними методами в умовах косметологічних кабінетів та домашніх умовах, складання пам'ятки щодо догляду за шкірою Памятка. Група 3 «Гомеопати» - пошук лікарських рослин, які використовуються при лікування шкіри, складання міні-підручника з рецептами та порадами Міні-підручник. Група 4 «Знахарі» - пошук та опрацювання народних методів боротьби з недоліками, складання буклету рецептів народної медицини для лікування шкіри Буклет.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Аніпченко Нонна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Учитель основ здоров'я

Навчальний заклад

Шахтарська багатопрофільна гімназія

Місто\село, район, область

Донецька область, м.Шахтарськ

Контактні дані

lenaheitmann8@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренинг "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

11.06.2012-18.06.2012

Місце проведення тренінгу

Шахтарська багатопрофільна гімназія

Тренери

Скрипниченко Світлана Андріївна