'''Портфоліо з теми "Влада грошей і справжні людські цінності" '''

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:17, 16 червня 2012, створена Kovaleva (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Влада золота і справжні людські цінності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література,українська література, всесвітня історія, етика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Із літератури реалізму. Соціально-психологічна проза ХІХ ст.. Оноре де Бальзак «Гобсек»

Вік учнів, клас

10 клас, учні 15-16 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект із світової літератури Учасники проекту – учні 10 класу. Оноре де БАЛЬЗАК “Гобсек” Після прочитання повісті учні досліджують проблему влади золота над людиною на різних етапах розвитку суспільства ( давні часи, ХІХ ст.., сьогодення). Учні працюють в групах («Історики», «Літературознавці», «Журналісти») з метою планування та розробки проектних продуктів, які б стосувалися обраного ними питання для підготовки до дискусії між підлітками. Десятикласники шукають відповідь на риторичні питання, намагаються дійти істини і знайти шляхи вирішення проблеми. Свої результати презентують в цільовій групі однолітків. Діяльність учнів: пошукова робота в групах, створення публікації, презентації, написання есе. Продукти діяльності учнів: Презентація Power Point, публікація, есе Кінцевий результат: аргументована дискусія в чаті.

Повний План вивчення теми

шаблон впровадженяя

Навчальні цілі

Навчальні цілі:  зібрати та синтезувати дані щодо проблемного питання з різних джерел та представити результати засобами, які відповідають конкретній аудиторії;  дослідити та оцінити ставлення людства до проблеми на різних етапах розвитку суспільства;  проаналізувати причинно-наслідкові зв’язки між владою грошей і моральними якостями людини;  оформити групове дослідження проблеми влади грошей у суспільстві у вигляді презентації, публікації, есе;  навчитися вести дискусію, виховувати культуру полеміки. Очікувані результати:  учні узагальнюють дослідження у вигляді презентацій, публікацій, есе;  учні проводять якісну, переконливу, аргументовану дискусію

Опис оцінювання

Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається при створенні асоціативного куща, заповнення опитувальника на сервісі Google, заповненні таблиці З-Х-Д. Для з’ясування розуміння учнями основних проблем впродовж вивчення теми використовується усне опитування. Під час заповнення блогу, який ведеться впродовж всієї роботи над проектом, учні повинні оцінити свою діяльність, використовуючи Форму оцінювання блогу, яка допомагає ставити свої навчальні цілі й аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учителем дозволяє оцінити рівень розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати і корегувати навчання в потрібному напрямку. Щоб допомогти учням на етапах проведення планування й впровадження своїх планів пропонується використовувати Контрольний список планування проекту та план діяльності. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольні списки оцінювання роботи в групах, Контрольні списки оцінювання презентацій, публікацій, есе. До закінчення створення презентацій, щоб отримати зворотній зв’язок щодо покращення кінцевих продуктів роботи, призначаються спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками Для підсумкового оцінювання використовується Контрольний список оцінювання презентації роботи, Контрольний список оцінювання дискусії, також організовується самооцінювання і взаємооцінювання роботи в групі за Контрольними списками, враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень в роботу і наскільки цей внесок був цінним.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Попередні знання та навички: • Навички компаративного аналізу літературних творів • Основи проведення навчальних досліджень • Вміння знаходити інформацію в Інтернеті, в додатковій літературі • Комп’ютерні навички (вміння працювати з текстами, публікаціями, мультимедійними презентаціями, вміння працювати в Інтернеті)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери