Проект з теми "І.Карпенко-Карий. Комедія "Сто тисяч"
Зміст
Назва проекту
І.Карпенко-Карий. Комедія "Сто тисяч"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література
Навчальна тема (як записано в програмі)
НАЦІОНАЛЬНА ДРАМА Іван Карпенко-Карий. “Сто тисяч” Короткі відомості про життя і творчість видатного українського драматурга ХІХ ст., про театр “корифеїв”. Трагікомедія “Сто тисяч” (скорочено) — класичний взірець українського “театру корифеїв”. Проблема бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи. Проблема влади грошей — наскрізна і “вічна” у світовому мистецтві. Засоби сатиричного змалювання. ТЛ: драматичний твір (поглиблено), комедія, трагікомедія.
Вік учнів, клас
8 клас, 14 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект розрахований на учнів 8 класу. У класі 20 учнів. Перед початком роботи над проектом, що має назву «Національна драма. І.Карпенко-Карий. Комедія «Сто тисяч», учні виконують тест за змістом комедії. Враховуючи отримані результати та бажання учнів, учитель об’єднує їх у дві групи. Пошук інформації в мережі Інтернет, аналіз та синтез отриманої інформації, співпраця у групах, оцінювання та самооцінювання у процесі роботи, зворотний зв'язок з учителем у чаті, та через електронну пошту. Ролі учнів у групах% правозахисники, економісти, банкіри, пошуковці, друкарі, оформлювачі. Результатом роботи груп будуть 1 – презентація, 2 – стінгазета.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
- В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для інших школярів при вивченні теми «Народна драма. І. Карпенко-Карий. Комедія «Сто тисяч».
- Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя людей, про яких вони прочитали у комедії «Сто тисяч»
- Учні зможуть проаналізувати події, основні ідеї та допоміжні деталі у літературному творі «Сто тисяч»
- В учнів будуть формуватися розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах.
- Використання Інтеренет-ресурсів (вікі-сайтів, блогів), пошукових систем, презентацій, публікацій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації
- В учнів формуватиметься базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до Інтернету та з використанням інформації
- Будуть формуватися навички належного використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.
- Учні зможуть визначити цінність своєї старанності та позитивної робочої етики.
Опис оцінювання
За допомогою таблиці ЗХД, учитель на початку роботи над проектом дізнається про попередні знання учнів. У процесі роботи над проектом учні шляхом самооцінювання і рефлексії за допомогою контрольних списків, нагадувань та підказок отримують оцінки своєї діяльності. Неформальні спостереження і занотовування цікавих випадків (записи збираються у особисті або групові теці) теж допомагають оцінювати їх роботу. Зустрічі, консультації за проектом проводяться за розкладом, мають цілі та визначаються форми роботи. Письмові щоденники допомагають учням й учителю оцінити об’єм здобутої інформації, правильність, точність. Проводиться перевірка щоденників як упродовж роботи, так і наприкінці роботи над проектом. За допомогою контрольних списків, форми оцінювання, нагадування і підказок (форми) наприкінці роботи над проектом відбувається зворотній зв'язок від однолітків. Під час завершення роботи над проектом можна провести тестування й вікторину для закріплення знань, а також отримання оцінки. За допомогою форм оцінювання комп’ютерних робіт, щоденників, створення щоденників, Портфоліо. []
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Нелла Анатоліївна Хвостикова
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Донецький навчально-виховний комплекс № 91 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Донецької міської ради Донецької області
Місто\село, район, область
Кіровський район міста Донецька
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11-16 червня 2012 року
Місце проведення тренінгу
місто Донецьк
Тренери
Давидов Антон Васильович