Портфоліо Борзенко Алли Олексіївни з теми "Крокуючи слідами Піфагора"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:47, 9 червня 2012, створена Алла2012 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Крокуючи слідами Піфагора"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, історія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Розв'язування прямокутних трикутників"

Вік учнів, клас

13-14 років, 8 клас

Стислий опис

Проект з предмету Математика, відноситься до курсу Геометрія, 8 клас. Тема, яка розглядається - «Розв’язування прямокутних трикутників». В ході виконання проекту учні вивчають історію виникнення теореми Піфагора, способи її доведення, зв’язок теореми Піфагора з музикою, архітектурою, літературою (знаходять інформацію в підручниках, довідниках, енциклопедіях, мережі Інтернет), розглядають, як можна застосовувати теорему до розв’язування сучасних прикладних задач. В ході роботи учні будуть виконувати наступні ролі – історики-дослідники, математики-дослідники, дизайнери. Кінцевим продуктом діяльності буде учнівська конференція, на якій учні будуть демонструвати свої мультимедийні презентації з теми проекту.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після завершення проекту учні будуть формулювати теорему Піфагора та обернену до неї теорему; знати історію виникнення теореми; знати формули для знаходження невідомої сторони прямокутного трикутника по відомим двом сторонам; застосовувати теореми при розв’язуванні геометричних та практичних задач;вміти застосовувати алгоритм розв’язування прямокутних трикутників до розв’язування простіших прикладних задач;учні набудуть вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично оцінювати інформаційні ресурси, сформують навички усвідомлення власного розуміння навчання, здійснення вибору та прийняття комплексних рішень, відповідального ставлення до авторського права;ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження; публічного виступу; узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою анкетування Геометрія навколо нас". Форму З-Х-Д Таблиці З-Х-Дта організаційну діаграму[1] учні заповнюють під час вступної презентації вчителя "Крокуючи слідами Піфагора". Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності.

В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту[2], контрольні списки групової роботи[3], форми самооцінюванняФорми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання [4] оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання[5] надаються учням на початку проектної діяльності, форми само оцінювання[6], форми взаємооцінювання групової роботи[7] використовуються всередині проекту.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку роботи учні знайомляться з методом проектів за допомогою публікації учителя «Метод проектів» [8] На початку роботи над проектом учні проходять тестування «Авторське право»[9], надати список рекомендованих сайтів[10] для роботи над проектом, інструкцію для роботи з Інтернет-ресурсами[11]. 1-й урок. Запропонувати учням пройти анкетування за анкетою «Геометрія навколо нас»(анкета розміщена на сайті)[12]. Після чого демонструвати презентацію «Крокуючи слідами Піфагора»[13] для визначення навчальних цілей, учні заповнюють З-Х-Д схеми [14], організаційні діаграми[15]. Ознайомившись з ключовим запитанням (Чи не втратили свою коштовність «золоті» відкриття прадавніх вчених?) та тематичними питаннями (Як відкриття Піфагора вплинуло на розвиток геометрії? Чи можна застосувати знання з геометрії в своєму житті?), учні об’єднуються в групи для спільної роботи над проектам. Кожна група складає план проектної діяльності. Ролі в групах можуть бути такими: історики-дослідники, математики-дослідники, дизайнери. Кожна група виконує такі завдання: - знаходять історичні матеріали щодо виникнення теореми Піфагора, досліджують вплив теореми Піфагора на розвиток геометрії та в інших галузях; - досліджують можливість застосування теореми Піфагора в повсякденному житті на практичному прикладі: створення клумби на шкільному подвір’ї. - оформлюють результати у вигляді презентації.

Учні отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності[16].

2-3 уроки.Учням надається шаблон створення презентації[17]. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем [18]. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації. В процесі роботи над проектом учні спілкуються за допомогою електронної пошти всередині групи для надсилання матеріалів, службами обміну миттєвими повідомленнями для спілкування он-лайн при обговоренні питань з теми. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми[19]. Заповнюють форми для самооцінювання[20] та взаємооцінювання[21].

4 урок Наприкінці роботи над проектом учні отримують результат: розпланування клумби на пришкільному участку. Учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності - презентацію[22]. Кожна група презентує свою роботу на учнівській конференції. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Алла Олексіївна Борзенко


Фах, навчальний предмет

Учитель математики, інформатики

Навчальний заклад

Безіменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Село Безіменне, Новоазовський район, Донецька область

Контактні дані

0965618120

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.2012 - 09.06.2012

Місце проведення тренінгу

М.Донецьк

Тренери

Стрига Марина Валеріївна