Портфоліо Черкашиної Людмили Миколаївни з теми "З стереометрією навколо світу"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:30, 2 червня 2012, створена Cherk.mila (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

з стереометрією навколо світу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: геометрія


Додаткові предмети: інформатика, історія, естетична культура.

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Початкові відомості з стереометрії»

Вік учнів, клас

9 клас (14-16 років)

Стислий опис

Проект «Зі стереометрією навколо світу» є завершальним етапом при вивченні теми «Початкові відомості з стереометрії» в 9 класі. Завдання учнів: використовуючи знання та вміння, отриманні при вивченні вищезазначеної теми, вміння користуватися Інтернетом зібрати матеріал (їх історію, пов’язані з ними міфи, легенди, інформацію про їх фактичні розміри) про запропоновані вчителем пам’ятники архітектури (наприклад, Піраміду Хеопса, Пізанську вежу, Водовзводну вежу Московського кремля, Скіфський курган Чортомлик ), створити їх математичну модель і обчислити об’єм та площу поверхні запропонованих об’єктів.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

- Для кращого розуміння та усвідомлення теми «Основи стереометрії» учні в процесі роботи будуть вдосконалювати навички використання формул об’ємів та площ поверхонь геометричних тіл.

- Для глибшого розуміння та усвідомлення значення геометрії, як науки, та її інструментів у реальному житті навчаться обчислювати недоступні для вимірювання розміри реальних об’єктів через дані лінійні розміри.

- При підготовці і створенні презентацій учні навчаться коротко формулювати свою думку, структурувати свою доповідь, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості, стисло, чітко, відбирати найяскравіші переконливі факти для демонстрування думок та ідей. При демонстрації презентацій розвивають навички виступати перед аудиторією. Формуватимуть навички стисло та чітко представляти результати досліджень.

- Розвиватимуть навички роботи в групі та навички критичного мислення.

- Учні вчаться оперувати уже знайомою інформацією у нових умовах , аналізувати та порівнювати інформацію, висувати власні гіпотези та відстоювати їх, робити висновки на підставі власних досліджень

- Формуватимуть навички синтезу при створенні завдань-«цікавинок» для учасників проекту з інших груп.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку роботи:

Щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі на початку проекту використати організаційні діаграми та скласти індивідуальний план роботи групи. Починають заповнювати таблицю З-Х-Д : «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався», вона добре спрацює на етапі відслідковування прогресу у навчанні учнів.

Впродовж проекту:

Продовжуємо заповнювати таблицю З-Х-Д. Також слід вести контрольний список спостережень за навичками мислення дітей, що дозволить забезпечити об’єктивність оцінювання діяльності учнів при роботі в групах. Щоб діти мали інструменти для самооцінювання, кожному учаснику проекту слід вести «Карту знань» в системі роботи над вивченням теми, заповнити контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень, контрольний список з керівництва власним навчанням. Гарним інструментом моніторингу просування учнів по темі для вчителя стане поетапна рефлексія. Вчителю рекомендується заповнити контрольний список прийняття рішень учнями в ході роботи над проектом та контрольний список з вправності продукування творчих ідей.

По закінченні проекту:

Учні завершують заповнювати таблицю З-Х-Д. Вчитель для оцінювання кінцевого продукту проекту використовує форму оцінювання комп’ютерної презентації. Цю ж саму форму використовують учні для взаємооцінювання.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Черкашина

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери