Портфоліо Коляди Ірини з теми "Роль особистості в історії"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:53, 26 квітня 2012, створена Ірина Коляда (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми (творча назва)

Проект «Роль особистості в історії»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія. Людина і суспільство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема № 4. Країни Західної Європи у 1945 – поч. ХХІ ст.(16 год ) Велика Британія. Внутрішня і зовнішня політика лейбористських та консервативних урядів у 40 – 70-х рр. ХХ ст. Трансформація Британської колоніальної імперії. Прихід до влади неоконсерваторів. Тетчеризм. Тема IХ. Політика в житті суспільства Політична еліта та політичне лідерство.

Вік учнів, клас

11 клас,17 років

Стислий опис

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

По закінченню проекту учні зможуть: 1. З’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями та історичними особами : аналізувати зміни у політичному та економічному розвитку Великобританії у 40 – 70-х рр. ХХ ст. 2. Визначати основні складові поняття «тетчеризм» 3. Аналізувати історичні процеси через встановлення відповідностей між минулим та сучасним: порівнювати діяльність двох історичних осіб. 4.Відповідально мислити, що дозволить формулювати надійні вірогідні судження для окреслення та вирішення проблем: з’ясовувати позитивні та негативні риси характеру , що впливають на діяльність людини. 5. Працювати в групах. 6. Швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати:оцінювати web- ресурси та дотримуватися Закону про авторське право. 7. Спілкуватися в Інтернеті за допомогою чату.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Маргарет Тетчер відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу «Маргарет Тетчер – успішна жінка-політик», який ведуть учні другої групи, що працює з питанням «Яка формула «успішної жінки – політика»?» впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. При підготовці презентації учні третьої групи, яка працює з питанням «Чи можна порівняти історичних осіб за коефіцієнтом «успішності»?» користуються Формою оцінювання презентації , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою третя група, що працює з питанням «Чи можна порівняти історичних осіб за коефіцієнтом «успішності»?» має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Чи можна змінити хід історії ?

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коляда Ірина Григорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Місто\село, район, область

Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 23 по 28 квітня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Тренери