Портфоліо з теми «Натуральні числа та дії над ними»
Зміст
Назва навчальної теми
Натуральні числа та дії над ними
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет вивчення теми - математика.За допомогою натуральних чисел та дій над ними виконуються процеси у економіці, фінансовій сфері та повсякденному житті.
Вік учнів, клас
5 клас, 10-11 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект Подорож у «Країну натуральних чисел» виконуватиметься учнями 5 класу у процесі вивчення теми з курсу математики: “Натуральні числа та дії над ними”, основні види діяльності учнів, такі, як збір та запам’ятовування інформації, застосування на практиці і опис реальних процесів у економіці, фінансовій сфері та повсякденному житті за допомогою натуральних чисел та дій над ними, спрямована вся діяльність учнів на досягнення вимог державних освітніх стандартів, навчальних програм та відповідають запланованим навчальним цілям; можливі учнівські ролі, які передбачаються у сценарії проекту: юні науковці,генії лічби,числові знавці ; продуктами діяльності учнів в проекті можуть бути мультимедійна презентація про свої розрахунки над операціями додавання віднімання ділення та множення натуральних чисел; або інформаційний бюлетень, що містить короткі статті і розрахунки або вікі сайт про тему, включаючи розрахунки (Вікі повинно містити дані або арифметичне представлення данних для підтвердження учнями на практиці засвоєння матеріалу).
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Протягом навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для вікі або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі) і учнівських письмових відповідей на запитання до есе.
Діяльність учнів та вчителя
І етап – Підготовчий Перед початком роботи над проектом вчитель
створює сайт проекту, де висвітлюються посилання на корисні джерела інформації та інтернет-ресурси, закладки на сайти, які будуть використовуватися в проекті; передбачає сторінку для On-line консультацій учнів.
До початку роботи над проектом вчителю необхідно:
разом з учнями переглянути буклет учителя про формування навичок мислення; розглянути основні терміни та основні поняття до теми, що вивчається; перевірити, чи учні знають, як шукати відомості в мережі Інтернет, зберігати її та документувати; здійснити роботу з учнями щодо та дотримання; переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд), мають навички створювати блоги, сайти та забезпечити по можливості навчання тих, хто таких навичок не має.
ІІ етап – Мотиваційний
Перед учнями ставиться ключове питання: Чи можна перерахувати все на світі?. Під час проведення мозкового штурму відбувається його обговорення. Визначаються можливі напрями, які могли б дати відповідні набори даних. Обговорюються та оцінюються ідеї учнів, які вони пропонують. Вчитель нагадує ключове питання проекту. Тематичні та змістові питання допоможуть учням зрозуміти тему та мету даного проекту. Вчитель обговорює з учнями, чи є доцільним для даної теми знання про натуральні числа. Щоб перевірити рівень володіння учнями записами основних математичних понять, а учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми проекту «Натуральні числа та дії над ними».Учні проходять опитувальник у вигляді тесту ,що міститься в презентації.Тест проводить у вигляді самостійної роботи за яку можна набрати 10 балів. Учні формують 3 групи, обирають тему для дослідження; обирають спосіб представлення результату своєї роботи. Використовуючи буклет про метод навчальних проектів, учні пригадують разом з учителем основні етапи здійснення навчального дослідження: визначення проблеми, формулювання дослідницьких завдань, висунення гіпотез, визначення методів дослідження, проведення дослідження, аналіз отриманих даних, оформлення висновків та кінцевих результатів. Вчитель повідомляє, що на сайті проекту створено сторінку для рефлексії учнів на кожному кроці роботи над проектом. Цю ж сторінку можна використовувати для проведення консультацій on line. Консультації можна отримувати, якщо використовувати і сервіс групи. Вчитель повідомляє, що використовує доступну учням таблицю, в якій відображається результат роботи кожної групи над дослідженням. Оскільки для дослідження учні будуть використовувати Інтернет, то кожна група отримує критерії оцінювання інтернет-ресурсів; Для оцінювання роботи в групі та вкладу, який вніс кожен учень в роботу групи, керівники груп отримують лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності». Для забезпечення диференціації у навчанні вчитель рекомендує учням використовувати, а також форму оцінювання власного навчання. Учитель роздає учням форму оцінювання проекту та кінцевого продукту проекту] і проводить її обговорення. Ця форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Учитель просить учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм відслідковувати свій прогрес у просуванні до завершення проекту і те, як відбувається їх навчання.
ІІІ етап – Конструктивний Перший тиждень Учні, ознайомившись зі своїми тематичними питаннями, протягом першого тижня займаються
пошуком відомостей,
складають план діяльності для впровадження своїх планів,
визначаються зі способом представлення результату роботи та використовують Форми оцінювання самоспрямування у навчанні
Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, в тому числі через сайт проекту, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням. Другий тиждень Учні працюють над створенням презентації, публікацій, веб-сторінок.
І група – «Юні науковці»
Працюють над :Відшукання в мережі Інтернет та науково-популярній літературі інформацію про історію виникнення натуральних чисел та дій над ними . Учням необхідно: Створити презентацію знайдених матеріалів . Створити брошуру про цікаві задачі у яких використовуються натуральні числа та дії над ними.
ІІ група – «Генії математики» Учням необхідно :Відшукати в мережі Інтернет задачі на додавання,віднімння,діленення та множення натуральних чисел.
Представити роз’язання найцікавіших задач. Розмістити результати власних досліджень на сайті проекту.
ІІІ група – «Числові знавці»
Учні працюють над: Розробкою декількох творчих та цікавих прикладів дій над натуральними числами використовуючи мережу Інтернет та науково- популярну літературу. Знаходження прикладів використання дій над натуральними числами у економічній та фінансових сферах.
Учням необхідно: Опублікувати створені продукти на сайті проекту. Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. Одним із документів фасилітації є презентація основних питань вчителя. Учитель у роботі дотримується стратегій фасилітації. Для забезпечення диференційованого підходу у навчанні вчитель використовує у роботі доцільні стратегії навчання і оцінювання обдарованих учнів та учнів з обмеженими можливостями. IV етап – захист проекту
Перед завершенням роботи учні, використовуючи Критерії, перевіряють свою роботу та коригують навчальні потреби. Кожна група здає вчителю лист-контроль оцінювання самоспрямування роботи у групі оцінювання навичок спільної діяльності. Перед захистом всі групи обмінюються контрольними списками для оцінки учнівської публікації та по ходу захисту оцінюють своїх товаришів. У призначений вчителем день захисту проекту під час виступу з презентацією використовують форму оцінювання презентації. Контрольний список для оцінювання однолітками математичної презентації]призначений для учнів, які дають зворотній зв'язок на виступ однолітків з демонстрацією їх проектної групової роботи з математики.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Макарова Вікторія Віталіївна
Фах, навчальний предмет
Студентка спеціальності математика(інформатика)
Навчальний заклад
Криворізький державний педагогічний університет
Місто\село, район, область
м.Кривий Ріг
Контактні дані
Електронна пошта:victoriabusinka@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
5.01.18-18.01.18
Місце проведення тренінгу
Криворізький державний педагогічний університет,аудиторія №313
Тренери
Лов'янова Ірина Василівна