Навчальний проект з інформатики Трофименко Дар'ї Миколаївни: "7 чудес Кам'янського"
Зміст
Назва навчальної теми
Навчальна тема: Комп’ютерні презентації та публікації.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет: Інформатика
Дотичний предмет: Історія України
Вік учнів, клас
15-16 років, 10 клас
Стислий опис проекту
Кожен день ми проходимо вулицями рідного міста,але далеко не всі знають звідки, коли, навіщо були створені ті чи інші будівлі, пам’ятники,споруди. А тим більше не кожен замислюється,що може дізнатись цікавого про рідне місто, зацікавити своєю інформацією туристів та гостей міста. Тож нашим завданням буде знайти найдивовижніші місця в Кам’янському, а потім обрати з них «7 чудес». Результатом проекту є збірка відефільмів на блозі проекту, що будуть висвітлені для всіх бажаючих та тих, хто хоче більше дізнатись про місто.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання
Контрольний список оцінювання блогу
Контрольний список оцінювання відео
Діяльність учнів та вчителя
Діяльність учнів:
День 1.
Знайомство з темою: огляд презентації вчителя, буклету проекту «7 чудес Кам’янського». Вступне опитування, об’єднання в групи по 4-5 осіб. Ознайомлення з контрольним списком проекту. Обговорення змісту фільму, визначення його стилю та ідеї. Робота зі схемою ЗХД. Рефлексія у власному блозі.
День 2.
Визначення пам’ятників, архітектурних споруд чи місцин Кам’янського для зйомки, пошук інформації в Інтернеті про пам’ятки міста, робота в групі з обговорення рейтингу найбільш цікавих пам’ятників, архітектурних споруд чи місцин Кам’янського. Створення учнівського блогу проекту «7 чудес Кам’янського», стоврення опитувальника у Гугл формах «Рейтинг пам’яток та визначних місць Кам’янського» та публікація його у блозі, поширення у соціальних мережах серед друзів і знайомих учасників групи з метою визначення рейтингу найбільш популярних пам’яток рідного міста. Рефлексія у власному блозі.
День 3.
Підведення підсумків он-лайн голосування за опитувальником «Рейтинг пам’яток та визначних місць Кам’янського». Пошук історичних відомостей та цікавих фактів в Інтернеті про визначені в голосуванні об’єкти для написання сценарію фільму «7 чудес Кам’янського». Написання сценарію, розподіл ролей між учнями (визначення на чию камеру учні будуть знімати, хто буде оператором, хто буде розповідати про яку пам’ятку чи місцину). Складання маршрутної карти зйомок видатних пам’яток для раціонального використання часу. Рефлексія у власному блозі.
День 4.
Завантаження матеріалів, що були відзняти учнями на комп’ютер. Ознайомлення з інтерфейсом програми Кіностудія: знайомство з функціями додавання відеофайлу, фото, музики; обрізка; додавання переходів між частинами відео; додавання титрів та назви фільму. Монтаж фільму. Робота з формою самооцінки та формою оцінювання відеофільму. Рефлексія у власному блозі.
День 5.
Захист проекту шляхом демонстрації власного фільму «7 чудес Кам’янського» на заключному уроці з теми. Заповнення таблиці ЗХД (колонки Дізнався). Підведення підсумків. Рефлексія у власному блозі.
Блог рефлексії учня можна переглянути тут.
Діяльність вчителя:
Підготовчий етап: Підготовка презентації , буклету, блогу проекту та вступного опитувальника.
День 1.
Знайомство з темою: демонстрація презентації та буклету проекту «7 чудес Кам’янського». Проведення вступного опитування «Що Ви знаєте про створення фільмів?»(на блозі проекту з використанням Гугл Форм) з метою визначення рівня ознайомлення з темою створення фільмів та зацікавити проектною роботою. Допомога учням у створенні малих груп. Ознайомлення учнів з контрольним списком, на який учні опиратимуться під час роботи над проектом. Залучення учнів до заповнення таблиці ЗХД («знаю» і «хочу дізнатись»). Аналіз щоденників рефлексії.
День 2.
Надання відомостей про алгоритм створення блогу та реалізації опитувальника «Рейтинг пам’яток та визначних місць Кам’янського» через Гугл Форми. Спостереження за командною роботою над обговоренням «претендентів» на звання «чуда міста». Аналіз щоденників рефлексії.
День 3.
Допомога у написанні сценарію до фільму «7 чудес Кам’янського», консультування учнів з можливих джерел історичних відомостей та цікавих фактів в Інтернеті про визначені в голосуванні об’єкти. Спостереження за розподілом ролей між учнями. Аналіз щоденників рефлексії.
День 4.
Ознайомлення з алгоритмом роботи у програмі Кіностудія. Консультація учнів з проблемних питань технічного характеру: додавання відеофайлу, фото, музики; обрізка; додавання переходів між частинами відео; додавання титрів та назви фільму. Організація самооцінювання учнів шляхом використання форми самооцінювання та оцінювання фільму з використанням форми оцінювання відеофільму. Аналіз щоденників рефлексії.
День 5.
Організація захисту фільму «7 чудес Кам’янського». Проведення оцінювання з вагою блогу проекту та фільму кожної групи. Аналіз ЗХД учнів шляхом обговорення досягнутих цілей (порівняння «хочу дізнатися» та «дізнався»). Оцінювання проекту за контрольним списком. Аналіз щоденників рефлексії та заповнених форм самооцінювання.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатки
Навчальний заклад
Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №35" Кам'янської міської ради
Місто\село, район, область
м. Кам'янське
Контактні дані
e-mail: dariadiynega@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього"
Дати проведення тренінгу
6.02.2017-17.02.2017