Навчальний проект з інформатики Трофименко Дар'ї Миколаївни: "7 чудес Кам'янського"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Навчальна тема: Комп’ютерні презентації та публікації.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Інформатика

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

Кожен день ми проходимо вулицями рідного міста,але далеко не всі знають звідки, коли, навіщо були створені ті чи інші будівлі, пам’ятники,споруди. А тим більше не кожен замислюється,що може дізнатись цікавого про рідне місто, зацікавити своєю інформацією туристів та гостей міста. Тож нашим завданням буде знайти найдивовижніші місця в Кам’янському, а потім обрати з них «7 чудес». Учні проведуть відео зйомку видатних пам’яток та змонтують їх у власний фільм. Наприкінці проекту відбудеться презентація відеофільмів перед шкільною громадою, а також публікація відеофільмів у блогах учнів.

Буклет (1 частина)
Буклет (2 частина)

План вивчення теми

План вивчення теми

План впоровадження проекту

Оцінювання

Під час проекту будуть використані наступні інструменти оцінювання роботи учнів: На початку проекту учні проходять вступне опитування з метою виявлення рівня зацікавленості у темі проекту. З метою виявлення початкових знань та питань,на які хотілося б знайти відповідь учні заповнюють таблицю ЗХД. Для визначення визначних пам’яток міста десятикласники працюють з Т-таблицею, вказуючи привабливі для туристів місця і такі, що їх відштовхують.Впродовж проекту учні ведуть власні блоги рефлексії для самоаналізу власної діяльності. Під час роботи над проектом учні також заповнюють форму оцінювання блогу та форму оцінювання відео з метою ефективногоо використання цих ресурсів. Наприкінці проекту учні завершують заповнення таблиці ЗХД (колонка «Дізнався») з метою проведення самоаналізу та оцінки навчання. Перевіркою вивченого тематичного матеріалу стане інтерактивна вправа «Кіностудія». Виконання цієї вправи дозволить сформувати власне враження щодо отриманих знань. У проекті учні постійно використовують такі ІКТ, які відповідають їх рівню, потребам та інтересам і так, що це потребує вдосконалення їх комп’ютерних навичок. В проекті учні можуть оцінювати самі себе та однокласників У проекті використовуються формальні та неформальні (вербальні коментарі, наприклад «Правильно», «У тебе це вийшло», «А ще можете зробити …», «Подумай ще…» та ін.) методи оцінювання, які використовуються впродовж всього навчального процесу та відповідають всім п’яти цілям оцінювання. Одним із методів неформального оцінювання є взаємооцінювання та само оцінювання власно створених продуктів: учнівський блог, презентація та відео файл.

Контрольний список оцінювання блогу

Контрольний список оцінювання відео

Форма оцінювання блогу

Форма оцінювання відео

Схема ЗХД

Т-схема

Діаграма "Алгоритм створення власного фільму"

Інтерактивна вправа "Кіностудія"

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів:

Тиждень 1.

Знайомство з темою відбувається через огляд презентації вчителя «7 чудес Кам’янського». З метою ознайомлення з методом проектів учні переглядають буклет проекту «7 чудес Кам’янського». Десятикласники проходять вступне опитування з метою визначення рівня зацікавленості темою Власна кіностудія «7 чудес Кам’янського». Для ефективної роботи учні об’єднануються в групи по 4-5 осіб. Знайомство з контрольним списком проекту дозволить десятикласникам визначити стратегію реалізації проекту та скласти план дій, спрямованих на виконання поставлених ними ж завдань. Учні заповнюють схему ЗХД (а саме колонки «Знаю» та «Хочу дізнатись») з метою виявлення початкових знань з теми та питань, на які учні хочуть знайти відповіді. Продуктом діяльності учнів в проекті визначається створеня відеофільму «7 чудес Кам’янського». На цьому етапі відбувається обговорення мети фільму, змісту, стилю та ідеї. Впродовж проекту учні проводять рефлексію своєї діяльності у власному блозі.


Тиждень 2.

З метою визначення привабливих для туристів типів об’єктів міста десятикласники заповнюють Т-схему «Чим наше місто приваблює туристів?». Для укладання переліку пам’ятників, архітектурних споруд чи місцин Кам’янського учні самостійно проводять пошукову роботу в Інтернеті, після чого обговорюють в групі всі цікаві пропозиції. Для висвітлення роботи над проектом учні створюють блог проекту «7 чудес Кам’янського», в якому за допомогою Гугл Форм публікують створений опитувальник «Рейтинг пам’яток та визначних місць Кам’янського». Даний опитувальник допоможе визначити учням рейтинг найцікавіших місць міста. Учні обговорюють, хто є цільовою аудиторією опитування, і відповідно до прийнятого рішення поширюють даний опитувальник через соціальні мережі. З метою самоаналізу виконаної роботи учні проводять рефлексію своєї діяльності у власному блозі.


Тиждень 3.

Учні підводять підсумки он-лайн голосування за опитувальником «Рейтинг пам’яток та визначних місць Кам’янського» для остаточного визначення рейтингу визначних місць. З метою написання сценарію фільму «7 чудес Кам’янського» десятикласники проводять пошук історичних відомостей та цікавих фактів в Інтернеті про визначені в голосуванні об’єкти. За відсутності необхідної інформації учні користуються бібіліотекою та архівом. Під час пошукової роботи в Інтернеті учні, що відстають,працюють з учнями-консультантами роль яких виконують обдаровані учні. Для визначення ролі кожного учасника групи в проекті учні самостійно розподіляють ролі між собою (визначають на чию камеру учні будуть знімати, хто буде оператором, хто буде розповідати про яку пам’ятку чи місцину та ін.). Учні, що відстають, отримують завдання бути помічником оператора і виконувати нескладну технічну роботу. Також учні у групі оговорюють та складають маршрутну карту зйомок видатних пам’яток для раціонального використання часу. Обдаровані учні оформлюють маршрутну карту у електронному та/або паперовому варіанті. З метою самоаналізу виконаної роботи учні проводять рефлексію своєї діяльності у власному блозі.


Тиждень 4.

Учні завантажують матеріали, що були відзняті на комп’ютер для подальшої роботи з ними. Учні ознайомлюються з інтерфейсом програми Кіностудія: знайомляться з функціями додавання відеофайлу, фото, музики; обрізкою; додаванням переходів між частинами відео; додаванням титрів та назви фільму. Для створення медіапродукту учні монтують фільм за допомогою інструкції "Як створити фільм?". Для визначення якості та дотримання всіх вимог до відеофільму учні заповнюють форму оцінювання відеофільму. Для закріплення засвоєних знань учні заповнюють діаграму «Як створити власний фільм?». Після завершення створення фільму та його оцінювання за формою учні з метою презентації проекту перед шкільною громадою створюють презентацію і створюють запрошення на прем’єру проекту. Створення презентації проекту відбувається за шаблоном, наданим вчителем для презентації проекту. З метою самоаналізу виконаної роботи учні проводять рефлексію своєї діяльності у власному блозі.


Тиждень 5.

З метою презентації проекту учні організовують прем’єру власних фільмів «7 чудес Кам’янського» на заключному уроці з теми. Для визначення досягнутих під час проекту цілей учнів, десятикласники заповненнюють таблиці ЗХД (колонку Дізнався) та проводять порвняння всіх трьох колонок. Для визначення якості власної робти в групі під час проетної діяльності учні проводять взаємоцінювання і самооцінювання. З метою перевірки вивченого тематичного матеріалу десятикласники проходять інтерактивну вправу «Кіностудія». З метою самоаналізу виконаної роботи учні проводять рефлексію своєї діяльності у власному блозі.


Діяльність вчителя:


Підготовчий етап: Підготовка презентації Власна кіностудія «7 чудес Кам’янського» , буклету Власна кіностудія «7 чудес Кам’янського», блогу проекту «7 чудес Кам’янського» та вступного опитувальника для учнів.


Тиждень 1.

З метою ознайомлення з темою проводиться демонстрація презентації та буклету проекту Власна кіностудія «7 чудес Кам’янського». Проведення вступного опитування «Що Ви знаєте про створення фільмів?»(на блозі проекту з використанням Гугл Форм) з метою визначення рівня ознайомлення з темою створення фільмів та зацікавлення проектною роботою. Для розуміння критеріїв оцінювання та умов виконання і участі в проекті учнів вчитель ознайомлює учнів з контрольним списком оцінювання блогу та фільму, на який учні опиратимуться під час роботи над проектом. Для виявлення попередніх знань та птань, що цікавлять учнів, вчитель пропонує дестикласникикам заповнити таблицю ЗХД («знаю» і «хочу дізнатись»). Для визначення стратегії роботи над проектом учитель проводить співбесіди з групами учнів. Для виявлення проблемних питань та складнощів у роботі вчитель аналізує щоденники рефлексії.


Тиждень 2.

З метою визначення учнями привабливих для туристів типів об’єктів міста десятикласникам надається Т-схема «Чим наше місто приваблює туристів?». Надання алгоритму створення блогу та реалізації опитувальника «Рейтинг пам’яток та визначних місць Кам’янського» через Гугл Форми. Консультування учнів щодо укладання переліку визначних пам’яток. Консультування лідерів щодо співпраці їх з учнями що відстають. Для виявлення проблемних питань, складнощів у роботі та зрушень вчитель аналізує щоденники рефлексії.


Тиждень 3.

Надання алгоритму написання сценарію до фільму «7 чудес Кам’янського». Надання списку можливих джерел інформації (друковані та Інтернет-ресурси). Вчитель надає індивідуальні консультації в залежності від обраних учнями ролей на час створення фільму. Для виявлення проблемних питань, складнощів у роботі та зрушень вчитель аналізує щоденники рефлексії.


Тиждень 4.

Ознайомлення учнів з інструкцією "Як створити фільм?". Консультація учнів з проблемних питань технічного характеру: додавання відеофайлу, фото, музики; обрізка; додавання переходів між частинами відео; додавання титрів та назви фільму. Організація роботи учнів з формою оцінювання відеофільму «7 чудес Кам’янського», визначення слабких та сильних сторін медіа продукту з метою допрацювання та вдосконалення. Для закріплення отриманих знань учням пропонується заповнити діаграму «Як створити власний фільм?». Надання шаблону для створення презентації проекту та запрошень на прем’єру для шкільної громадськості. Для виявлення проблемних питань, складнощів у роботі та зрушень вчитель аналізує щоденники рефлексії.


Тиждень 5.

Організація прем’єри фільму «7 чудес Кам’янського» для шкільної громади. Для проведення оцінювання використання оцінювання з вагою блогу проекту та фільму кожної групи. Проведення інтерактивної вправи "Кіностудія" для визанчення рівня сформованості навичок роботи у програмі Кіностудія Microsoft Live. Аналіз ЗХД учнів шляхом обговорення досягнутих цілей (порівняння «хочу дізнатися» та «дізнався»). Оцінювання блогу за контрольним списком та оцінювання відео за контрольним списком для виявлення рівня якості медіапродукту та можливих складнощів у проекті. Аналіз щоденників рефлексії та заповнених форм самооцінювання для виявлення проблемних питань, складнощів у роботі та отримання зворотнього зв’язку.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Трофименко Дар'я

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатки

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №35" Кам'янської міської ради

Місто\село, район, область

м. Кам'янське

Контактні дані

e-mail: dariadiynega gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

6.02.2017-17.02.2017

Місце проведення тренінгу

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна

Запорожець Ольга Миколаївна

Коляда Ірина Григорівна