Портфоліо вихователя для учнів реабілітаційного класу з теми "Рослини рідного краю"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:16, 28 квітня 2016, створена Заболотня Олена Іванівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Рослини рідного краю

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"Природознавство" , "Я і Україна", "Соціально - побутове орієнтування", "Трудове навчання"," Музичне мистецтво", "Образотворче мистецтво" для учнів 1 класу за програмою спеціальної загальноосвітньої школи

Вік учнів, клас

Учні реабілітаційного класу різновікової категорії

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У проекті на основі проведених досліджень, дискусій і огляду літератури учнями реабілітаційного класу розглядається тема "Рослини рідного краю",. Діти знайомляться з формами мислення: поняття, судження, висновком. У ході дискусій усвідомлено використовуються такі прийоми формування понять як аналіз, порівняння, узагальнення. Учні вчаться формувати висновки. У процесі роботи над проектом учні виділяють мікротеми, фотографують, порівнюють, досліджують, роблять презентації «Рослини,які ростуть у саду та на городі, , створюють блог "Рослини рідного краю,які занесені до Червоної книги" та випускають газету» рослини рідного краю,які ростуть у лісі», працюють з комп'ютерами, виконують різноманітні завдання, проекти, вони читають та аналізують різноманітні джерела .

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів тестуванням та за допомогою вчителя заповнюють перші два стовпчики З-Х-Д таблиці, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо рослин в природі та їх розмноження..

    Учні використовують:

- контрольний список для блогу; - контрольний список для оцінювання однолітками презентації. На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу (усні консультації). Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: - формою оцінювання блогу;

  Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації та публікації, дотримання необхідних умов    складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається самооцінювання.  

Форма оцінювання виконання групового завдання при роботі над проектом Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу. Критерії оцінювання презентації та публікації проекту: 1.Дотримання термінів виконання проекту. 2.Персональний вклад в проект (форми самооцінювання, взаємооцінювання) 3.Зміст блогу. Наявність опису проекту, завдань. Наявність орфографічних (лексичних) помилок. Наявність гіперпосилань. Наведення плану дослідження. Розкриття теми дослідження (відповідність плану). Точна інтерпретація інформації, отриманих результатів (аналіз досліджених джерел). Наявність прогнозування наступних етапів дослідження, визначення тематики для подальшої роботи. Логічне структурування матеріалу. 4.Використання різноманітних джерел інформації. Посилання на достовірні джерела інформації (або наявність коментарів щодо недостовірності відповідного джерела). 5.Оформлення блогу. Колір, шрифт та інші елементи, що дозволяють максимально зручно сприймати матеріал. Якість зображень, їх розташування в блозі. Узгодження зображень із змістом. Розташування списків, таблиць, малюнків.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Михайловська Віта Федорівна.

Фах, навчальний предмет

Вихователь реабілітаційного класу. Природознавство.

Навчальний заклад

КЗ"СЗШ"№9

Місто\село, район, область

М.Орджонікідзе Дніпропетровська Область

Контактні дані

michaylovsyka@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.04.2016-23.04.2016

Місце проведення тренінгу

"НВК№1"

Тренери

Годована Ганна Анатоліївна