Портфоліо Пасечнікової Лариси з теми "Милі серцю куточки"
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, Біологія, Екологія, Інформатика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Азотні та фосфорні мінеральні добрива
Вік учнів, клас
16 років
Стислий опис
Даний проект є міжпредметним проектом і інтегрує знання учнів з багатьох предметів, що вивчаються в курсі загальної середньої школи, а також поєднує знання з хімії, отримані за весь час вивчення предмету, переводячи їх з теоретичної в практичну площину. Завданням проекту є вивчення існуючих та створення сприятливих умов для вирощування лип. Для вирішення завдань учні поєднуються в групи за спільними інтересами та обирають самостійно галузь знань. Протягом місяці збирають інформацію, проводять дослідження, розробляють презентації та друковані матеріали. У процесі роботи учасники проекту роблять фотографії для подальшого їх використовування у звітних матеріалах. Учні також будуть створювати власний Портфоліо, в якому буде видно просування їх роботи. В результаті проекту учні дадуть відповіді на питання, висунуті і вдосконалені впродовж розробки теми проекту, спростують чи підтвердять питання про те, чи може школа бути затишною.
Повний План вивчення теми=== Повний План вивчення теми===
в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті
Навчальні цілі
Учні будуть:
* вміти наводити приклади мінеральних добрив; * характеризувати азотні та фосфатні мінеральні добрива; * розуміти вплив сполук Нітрогену та Фосфору на довкілля; * експериментально визначає амоній-, нітрат- і ортофосфат-іони; * знати значення азотних і фосфорних добрив для рослин; * дотримуватися правил безпечного поводження з амоніаком і розбавленою нітратною кислотою; * описувати основні методи біологічних досліджень; * застосовувати знання про методи біологічних досліджень в практиці; * вміти визначати мету проектної розробки; * формулювати головні проектні ідеї; * представляти узагальнений образ об’єкту проектування; * знаходити, накопичувати, систематизувати, обробляти інформацію для проектування.
Очікувані результати включають:
* вміння використовувати наукові методи дослідження для вирішення проблем;вміння виконувати простіші досліди з дотримуванням інструкцій та правил техніки безпеки; * демонструвати можливості використання інформаційних технологій для організації та аналізу даних і відображати це у відповідних графіках, діаграмах; * робити висновки, які підтримані математичними та науковими аргументами; * вміння в підготувати, спланувати виступ команди за результатами дослідження; * вміння оцінювати роботи однолітків та команди, вміння співпрацювати в малій групі, розподіляти ролі та оцінювати результати індивідуальної та групової роботи.
Опис оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
Контактні дані
(за вибором автора проекту: телефон, електронна адреса. Увага! E-mail має бути записаний у вигляді ababab на всвсвс , якщо ваша адреса ababab@всвсвс – для уникнення СПАМУ – несанкціонованої розсилки – записані так адреси люди розуміють, а машини, які шукають таких адрес для розсилання на них рекламної та іншої інформаці , ні )