''Природні катаклізми''

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:07, 30 березня 2014, створена Larondine (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Natural Disasters. Природні катаклізми.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Проект виконується з англійської мови, за темою «Natural Disasters». Тема тісно пов’язана з такими дисциплінами, як географія, ОБЖ, природознавство, інформатика.

Вік учнів, клас

Проект розрахований на учнів 10 класу – 15-16 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчаючи тему «Природа. Навколишнє середовище» учні 10 класу мають дослідити, які є природні катаклізми, їх ознаки та порядок дій при різних видах катастроф. Під час виконання проекту, учні мають переносити знання з інших дисциплін та власного досвіду в іншомовну сферу. Проект виконується в невеликих групах (по 3-4 учні). Результатом проекту має бути створення та захист презентації (слайд шоу), яка має містити наступну інформацію: вид катаклізму, визначення (ознаки) катаклізму, порядок дій в умовах катаклізму.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми Natural Disasters

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вчитель проводить вступне опитування в формі бесіди та кросворду «word-search grid» щоб визначити навчальні потреби учнів. Впродовж роботи над проектом вчитель здійснює поточне оцінювання для того щоб відслідкувати прогрес в навчанні учасників проекту та надати учням можливість перевірити особливості власного мислення. Оскільки проект виконується в групах по 3-4 учня, вчитель пропонує взаємооцінювання . Впродовж виконання проекту вчитель проводить консультації, на яких спрямовує діяльність учнів та допомагає вирішувати поточні проблеми. Підсумкове оцінювання проводиться на основі форм взаємооцінювання учнів з метою перевірки рівня здобутих учнями знань та навичок. Оцінка за проект виставляється за виконання проміжних завдань та участь у даному проекті загалом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Ознайомчий етап проекту Проект починається з обговорення з учнями питань по темі проекту (для цього використовується презентація вчителя. Обговорення питань проходить фронтально і по групах . На цьому ж занятті учні відгадують кросворд на тему проекту . Для учнів пропонується міні-вікторина, що містить проблемні питання , на які учні будуть шукати відповіді. Учні об’єднуються в 3 групи по 4 людини. Перед кожною групою ставиться проблемне питання , яке може бути запропоноване самою групою або вчителем. Учні обмірковують план проведення досліджень (заповнюють лист планування роботи в групі і складають календар роботи групи в проекті, знайомляться з таблицею просування груп в проекті), вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів, знайомляться з критеріями оцінювання їхніх робіт.

На цьому ж етапі перед початком проведення досліджень з учнями обговорюються питання , як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх (використовуються рекомендації з критичної оцінки веб-сайтів), дотримуючись авторських прав. Вчитель рекомендує список ресурсів по темі проекту .

Організаційний етап проекту Під час уроків учні створюють акаунти Google, приєднуються до своїх груп, розподіляють обов'язки в групі, проводять пошук інформації по темі проекту (складають список використаних матеріалів на основі шаблону). Проводяться обговорення з кожною групою учнів цілей і планів проведення досліджень. Учні проводять рефлексію етапу за допомогою дискусії. Групи заповнюють таблицю просування груп в проекті. Дослідницький етап проекту. Учні проводять дослідження, уточнюються критерії оцінювання учнівських робіт, проводиться їх коригування. Вчитель консультує групи, надає допомогу в аналізі отриманих результатів . Учні створюють вікі-статтю про результати досліджень (використовується шаблон вікі-статті учня), тут же вони розміщюють свої фотоальбоми спостережень «Як це було? ». Учні самостійно продовжують пошук інформації з поставлених перед ними завдань. Учні заповнюють листи самооцінки навичок співробітництва та успішності роботи груп в проекті. Проводять рефлексію етапу. Групи заповнюють Таблицю просування груп в проекті.

Аналітичний етап проекту Учні проводять аналіз і оформляють результати досліджень , готуються до підсумкового захисту проектів. На захід запрошуються вчителі-предметники. Групи заповнюють Таблицю просування груп в проекті.

Заключний етап проекту Учні представляють і публічно захищають свої проекти, відповідають на проблемні і основоположні питання. Створюють публікацію проекту. Після проведення підсумкового заходу вчителем заповнюється таблиця підсумкового оцінювання роботи груп і підбиваються підсумки проекту . Рефлексія роботи над проектом здійснюється через обговорення проекту «за круглим столом» про те , що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті , які питання необхідно обговорити , або розкрити в майбутніх роботах . Учням та вчителям пропонується висловити свою думку на вікі-сторінці проекту . Групи заповнюють Таблицю просування груп в проекті, голосують за кращу презентацію, виставляють або коригують оцінки за участь у проекті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Савчук Наталя Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Фах за дипломом: Учитель російської і англійської мови та світової літератури.

Викладання навчального предмету: англійська мова.

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери