Портфоліо "Байка у світовій літературі"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Байка у світовій літературі.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література Втілення сюжетів і образів байок Езопа та І. А. Крилова у мистецтві. Образотворче мистецтво.
Вік учнів, клас
6 клас, 11-12 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект розроблений з теми «Мудрість байки» для учнів 6 класу. Учні поглиблюють знання та розкривають специфіку художньої структури байки. Зіставляють байки Езопа та І. А. Крилова, виявляють схожість та відмінності. Характеризують алегоричні образи байок. Розкривають специфіку художнього втілення сюжетів і образів байок Езопа та І. А. Крилова у світовому мистецтві(на прикладах окремих творів образотворчого мистецтва, мультиплікації та інше.)
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту потрібно провести батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів з пропонованої теми. Проводиться онлайн-анкетування учнів. На першому уроці проводимо мозкову атаку, щоб з ясувати обізнаність дітей по даній темі. Проводимо бесіду, використовуючи питання з підказками. Учням пропонуються картки із завданнями для самооцінювання та таблиці,
На контрольному тестуванні виявляємо рівень знань учнів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На основі аналізу буклетів для батьків та та після мозкової атаки для дітей, учитель формує групи. На початку першого уроку оголошується кількість груп і хто з дітей входить в кожну групу. І тут же пропонуємо завдання для груп. Це можуть бути змістовні питання, 1-2 тематичних питання, оголошується адреса блогу для консультування. На другому уроці учитель пропонує учням упорядкувати плани роботи для кожної з груп та індивідуальні плани дітей. На наступному уроці у дітей уже упорядковані всі плани. У свою чергу вчитель перевіряє плани учнів по групах, індивідуальні плани кожного, а також корегує їх. Тут же же було б коректно провести з дітьми консультування. На цьому етапі діти збирають різноманітну інформацію і аналізують її, відвідують музеї, переглядають мультфільми та кінострічки. Учитель у свою чергу проводить консультування учнів: організовує невеликі післяурочні збори, а також це можуть бути онлайн-консультації або через спеціально створені блоги. Діти всю накопичену інформацію аналізують та узагальнюють. На четвертому уроці учні разом з учителем обговорюють форму звітності і знайомляться з критеріями оцінювання. Вони можуть у будь-якій формі: через вікі-статтю, сайт або публікацію. Перед останнім уроком учні упорядковують свої матеріали. Наприклад, І група створює сайт або публікацію, ІІ група готує вікі-статтю, а ІІІ група створює презентацію. Тут також всі дітки заповнюють картки само оцінювання. І на останньому уроці учні презентують результати своєї навчальної діяльності. Учитель оцінює за поданими раніше критеріями. Результати вивішуються на дошці.