Портфоліо "Байка у світовій літературі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мудрість байки.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література Втілення сюжетів і образів байок Езопа та І. А. Крилова у мистецтві. Образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Проект розроблений з теми «Мудрість байки» для учнів 6 класу. Учні поглиблюють знання та розкривають специфіку художньої структури байки. Зіставляють байки Езопа та І. А. Крилова, виявляють схожість та відмінності. Характеризують алегоричні образи байок. Розкривають специфіку художнього втілення сюжетів і образів байок Езопа та І. А. Крилова у світовому мистецтві(на прикладах окремих творів образотворчого мистецтва, мультиплікації та інше.)

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

На початку проекту потрібно провести батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів з пропонованої теми. Проводиться онлайн-анкетування учнів. На першому уроці проводимо мозкову атаку, щоб з ясувати обізнаність дітей по даній темі. Проводимо бесіду, використовуючи питання з підказками. Учням пропонуються картки із завданнями для самооцінювання та таблиці. На контрольному тестуванні виявляємо рівень знань учнів.

Діяльність учнів та вчителя

На основі аналізу буклетів для батьків та після мозкової атаки для дітей, учитель формує групи. На початку першого уроку оголошується кількість груп і хто з дітей входить в кожну групу. І тут же пропонуємо завдання для груп. Це можуть бути змістовні питання, 1-2 тематичних питання, оголошується адреса блогу для консультування.

На другому уроці учитель пропонує учням упорядкувати плани роботи для кожної з груп та індивідуальні плани дітей.

На наступному уроці у дітей уже упорядковані всі плани. У свою чергу вчитель перевіряє плани учнів по групах, індивідуальні плани кожного, а також корегує їх. Тут же же було б коректно провести з дітьми консультування. На цьому етапі діти збирають різноманітну інформацію і аналізують її, відвідують музеї, переглядають мультфільми та кінострічки. Учитель у свою чергу проводить консультування учнів: організовує невеликі післяурочні збори, а також це можуть бути онлайн-консультації або через спеціально створені блоги. Діти всю накопичену інформацію аналізують та узагальнюють.

На четвертому уроці учні разом з учителем обговорюють форму звітності і знайомляться з критеріями оцінювання. Вони можуть у будь-якій формі: через вікі-статтю "Байка - твір художній, філософський, виховний за творами Езопа та Івана Крилова)", сайт або публікацію.

Перед останнім уроком учні упорядковують свої матеріали. Наприклад, І група створює сайт або публікацію, ІІ група готує вікі-статтю, а ІІІ група створює презентацію. Тут також всі дітки заповнюють картки самооцінювання. І на останньому уроці учні презентують результати своєї навчальної діяльності.

Учитель оцінює за поданими раніше критеріями. Результати вивішуються на дошці.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Микола Миколайович Зінченко

Фах, навчальний предмет

Учитель світової літератури та Захисту Вітчизни.

Навчальний заклад

Мар янівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Село Мар янівка Новоархангельського району Кіровоградської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 – 26 лютого 2013 року

Місце проведення тренінгу

Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського

Тренери

Голодюк Л. С.