"Світ зсередини"
Зміст
Назва проекту
Світ зсередини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Тема: "Будова речовини"
Вік учнів, клас
Стислий опис проекту
У проекті задіяні учні 7класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «Будова речовини» курсу «Фізика». На початку роботи вчитель здійснює опитування учнів про властивості та молекулярну будову різних станів речовини. Кожній з трьох груп надається тема проекту, яка розкриватиме одне з трьох питань: "Вода в рідкому стані", "Вода в газоподібному стані", "Вода в твердому стані". Учні мають проаналізувати властивості води згідно визначеного стану. Кінцевим продуктом проекту, за вибором групи, може бути відео-фільм, презентація, блог, буклет, газета.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми[1] План впровадження теми [2]
Навчальні цілі
Після завершення проекту учні зможуть: • дати визначення поняттям "атом", "молекула", «агрегатний стан». • класифікувати агрегатні стани (тверде тіло, рідина, газ), • описувати особливості руху та взаємодії атомiв i молекул речовини в різних агрегатних станах, • обгрунтувати залежність швидкості руху атомів i молекул від температури.
Опис оцінювання
На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння в учнів за допомогою фронтального опитування. Після перегляду презентації вчителя[3] діти заповнюють З-Х-Д схеми[4], що дозволить визначити навчальні потреби. Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Протягом всьго терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а на прикінці проекту особисті досягнення учня[5]. За допомогою методу «План проекту»[6] учень оцінює власний прогрес (?регрес) завдяки методу Спостереження груп, учні роблять самооцінку власної та спільної роботи[7]. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Поради для мотивації роботи над проектом[8]. Допомога учням у плануванні проекту. Контрольний список для блогу. Після виконання проекту, група має його презентувати. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само та взаємооцінка. Форма оцінювання блогу[9] Форма оцінювання буклету[10] Форма оцінювання презентації[11] Форма оцінювання командної роботи[12].
Діяльність учнів та вчителя
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Донецька спеціалізована школа №11
Місто\село, район, область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17.09.-22.09.2012 г.
Місце проведення тренінгу
Донецька спеціалізована школа №11
Тренери
Рибалко Тетяна Василівна