Портфоліо Шаргородської І. А. історія
Зміст
Назва проекту
" Роль особистості в історії "
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
історія, філософія, інформатика, література, географія
Навчальна тема
Володимир Мономах і його літературний спадок.
Вік учнів, клас
12 - 13 років
Стислий опис проекту
Цей проект передбачає дослідницьку роботу учнів за допомогою інформаційних технологій при вивченні теми " Правління Володимира Мономаха" курсу історії України у 7 класі. Він дозволить учням набути нові вміння та навички, буде заохочувати їх до пошуково-дослідницької роботи. Самостійна робота із різними джерелами інформації по вивченню курсу історії Батьківщини прищеплюватиме інтерес до цього предмету. Діти навчатимуться аналізувати та синтезувати матеріал, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, презентувати результати своєї роботи.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається на протязі всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів, щодо тематики Правління Володимира Мономаха відбувається за допомогою метода з-х-д схеми (знаю-хочу дізнатися-дізнався). Поточні оцінювання ґрунтується на відповідях на питання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності. Це передбачено у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного дослідження. Також оцінюється їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання – оформлені мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів (контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, форма для оцінювання мультимедійної презентації, створення вікі-сторінок, форма для оцінювання вміння робити висновки. Учні використовують надані вчителем форми оцінювань з балами кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителям для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати та відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. У групі також проводиться взаємооцінювання, з урахуванням того, який вклад зробив кожен учень і на скільки його вклад був цінним відповідно до контрольного списку і внеску учасника до роботи групи.
Діяльність учнів і вчителя
Перший етап. Під час перегляду презентації вчителя учні ознайомлюються з темою. У ході виконання З-Х-Д схеми та після консультацій із вчителем окреслюють план своїх дій. Учні об’єднуються в групи по 4 -6 чоловік, розподіляють ролі. Вони переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять роботу в бібліотеках, підбирають необхідний матеріал та планують свою роботу. Другий етап. Групи отримують завдання, обговорюють їх, працюють із рекомендованою літературою та матеріалами Інтернету, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх та обговорюють власні думки та результати. Завдання та робота для груп. 1. Літописці. Досліджують хід історичних подій, виявляючи доленосні для розвитку держави і складають власний літопис із своїми судженнями і висновками. 2. Аналітики. Встановлюють причино – наслідкові зв’язки , роблять висновки, створюють схему. 3. Культурологи. Аналізують письмові джерела, презентують найвизначніші пам’ятки культури. Учні планують розміщення матеріалів на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації.
Використання організаційних діаграм для оцінювання навчальних потреб учнів
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шаргородська Ірина Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель історії
Навчальний заклад
Одеська загальноосвітня школа №89 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області
Місто\село, район, область
місто Одеса Київський район
Контактні дані
063О2666394
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27/08/2012 - 07/09/2012
Місце проведення тренінгу
Одеська загальноосвітня школа №89 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області
Тренери
Кателіна Світлана Григорівна