Океан, як джерело життя
Зміст
Назва проекту
«Океан, як джерело життя»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет – географія, 7 клас, розділ №1 «Океани», тема №1 «Тихий океан,океанія» (2 години). Під час роботи над проектом будуть задіяні навчальні предмети: - Біологія (види рослин) - Географія (місцеположення материків і океанів) - Історія (історичні події ) - Екологія (екологічний стан вод океану) - Трудове навчання (виготовлення макетів планети)
Навчальна тема (як записано в програмі)
Основний навчальний предмет – географія, 7 клас, розділ №1 «Океани», тема №1 «Тихий океан» (2 години).
Вік учнів, клас
7 клас, вік учнів 11-13 років
Стислий опис проекту
Проект «Океан, як джерело життя» для учнів 7 класу з розділу І «Океани», тема №1 «Тихий океан» Учні дізнаються, що океан, не тільки краса природи, але й водні ресурси планети, їжа, домівка для риб. Учні будуть шукати шляхи вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища та океану. Свої висновки, за допомогою вчителя, учні представлять у вигляді презентації в Power Point. Учні будуть шукати інформацію про «Тихий океан» в бібліотеці та в Інтернеті та випустять буклет «Тихий океан» в Microsoft Publisher. Учні зроблять своїми руками макет Тихого океану,його географічні, екологічні аспекти та рослинний і тваринний світ океану.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
• Створити презентацію, яка буде містити інформацію про характерні особливості океану, як об’єкту природи; про значення його в природі, та в житті людей; • Навчити складати план своєї діяльності для досягнення якісного кінцевого результату; • Працювати у команді для досягнення спільної мети; • Створити публікацію (газету), який містить поради щодо збереження океану, його корисних властивостей зображення, фото. • Залучати дітей до художньо-творчої та художньо-мовленнєвої діяльності; • Соціалізуюча: спонукати дітей відзначати не лише свої досягнення, а й досягнення інших; формувати потребу прийти на допомогу одне одному; розвивати самооцінку; створити умови для реалізації пізнавальної й соціальної активності дітей;
Опис оцінювання
На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді таблиці «ЗХД». З урахуванням вимог стандарту початкової освіти складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах.
Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів спікери груп демонструють результати діяльності груп у вигляді презентації, випуску публікації «Океан, як джерело життя», та виставка об’ємного макету Тихого океану (оцінювання відповідно до форм).
Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід.