Портфоліо проекту "Границы интуиции"
=Назва проекту
"Границы интуиции"=
Зміст
- 1 Основний та другорядні навчальні предмети Геометрия, Информатика, Технологии
- 2 Навчальна тема: Введение в стереометрию
- 3 Вік учнів, клас: 15-16 лет, 10 класс
- 4 Стислий опис: Работая над проектом, учащиеся расширят и систематизируют сведения об основных геометрических фигурах на плоскости и в пространстве;создадут математические модели реально существующих объектов и будут использовать математический аппарат для решения прикладных задач; ознакомятся с логическим построением геометрии, будут исследовать различные способы задания плоскости, докажут на практике достаточность существования и единственности плоскости. Создадут и обсудят мультимедийные презентации, информационные листки; проведут психологическое исследование «Плоскости мышления».
- 5 План вивчення теми
- 6 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 7 Діяльність учнів
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Основний та другорядні навчальні предмети Геометрия, Информатика, Технологии
Навчальна тема: Введение в стереометрию
Вік учнів, клас: 15-16 лет, 10 класс
Стислий опис: Работая над проектом, учащиеся расширят и систематизируют сведения об основных геометрических фигурах на плоскости и в пространстве;создадут математические модели реально существующих объектов и будут использовать математический аппарат для решения прикладных задач; ознакомятся с логическим построением геометрии, будут исследовать различные способы задания плоскости, докажут на практике достаточность существования и единственности плоскости. Создадут и обсудят мультимедийные презентации, информационные листки; проведут психологическое исследование «Плоскости мышления».
План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Діяльність учнів
На початку проекту учні знайомляться з презентацією вчителя, об´єднуються у три групи за власним бажанням: «теоретики», «практики», «соціологи». Далі створюють особисті і загальну схеми З-Х-Д про початкові відомості зі стереометрі. На першому тижні обмірковують та обговорюють тему проекта у групах, шукають інформацію в бібліотеці, підручниках, Інтернеті.
На другому тижні учні-«теоретики» обговорюють нове знання в групах, обробляють та адаптують матеріал до розміщення в презентації, знайомляться з програмою Power Point, планують та розробляють сценарій презентації, створюють презентації. Учні-«практики» планують дослідження інваріантів можливостей задання площини, формулюють гіпотезу, виконують дослідницьку роботу: створюють геометричні побудови на площині, роблять необхідні теоретичні викладки з використанням геометричних аксіом та наслідків з них, обробляють та адаптують матеріал до розміщення в публікації, знайомляться з програмою Publisher, планують та розробляють сценарій публікації, створюють публікацію. Учні-«соціологи» здійснюють діагностичну роботу (тестування), соціальне опитування серед учасників, проводять обробку та аналіз отриманих результатів, обробляють та адаптують матеріал до розміщення в публікації, знайомляться з програмою Publisher, планують та розробляють сценарій публікації, створюють публікацію.
На третьому тижні учні кожної групи проводять консультації з вчителем та з учасниками проекту інших груп. Проводять корекцію та завершують роботу з презентацією, публікацією, використовуючи для цього Контрольний список оцінювання публікації, презентації. Наприкінці роботи над проектом учні оцінюють те, як вони працюють у групі. Оцінюються групові процеси і якість виконаної презентації, створеного бюлетеня, виступи учнів. Кожен учень виконує тестову роботу, самооцінювання та оцінювання членів своєї групи, оцінює роботу інших груп.