Портфоліо Орихівський Сергій з теми "Службове програмне забезпечення"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 00:40, 12 травня 2015, створена Orihivskiy (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Розділ. "Службове програмне забезпечення" Тема. "Службове програмне забезпечення"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика

Вік учнів, клас

14 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний предмет – інформатика. Навчальна тема – службове програмне забезпечення. Ця тема має безпосередній зв’язок з іншими навчальними предметами, оскільки чимало програм використовуються вчителями при розробці та проведенні уроків, тому важливим є забезпечення безпеки комп’ютера та всіх файлів. Завданням проекту є розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності, розвиток послідовного логічного мислення, виховання стриманості, взаєморозуміння, навичок роботи в колективі. Основна ідея проекту полягає у дослідженні службового програмного забезпечення, зокрема, антивірусних програм. Учні мають: - дослідити які функції виконують антивірусні програми; - визначити роль антивірусних програм в ПО; - дослідити роль архіваторів; Результати проекту будуть представленні на шкільному заході, на який планується запросити батьків та вчителів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми Презентація.


До початку навчання за цією темою потрібно: переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з використанням проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми за допомогою презентації.

Тиждень 1. Вчитель ставить ключове питання: А без нього мій комп’ютер зможе працювати? Вчитель проводить з учнями мозковий штурму малих групах та учні обговорюють функції службового програмного забезпечення. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань:

- Що таке службове програмне забезпечення? 
- Яка користь від антивірусної програми? 
- Чи пригодяться мені набуті знання у подальшій роботі з ПК?

Учні об’єднуються у групи по 9 чол і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження - Історики, Програмісти, Юзери. Для того, щоб учнів згрупувати і зробити справжньою командою вчитель пропонує створити візитку кожної групи.

Тиждень 2.

Відповідно до напрямку дослідження, учні визначають для себе перші завдання:

Завдання для групи «Історики»: - дослідити історію виникнення службового програмного забезпечення.

Завдання для групи «Програмісти»: - проаналізувати різні антивірусні програми;

                                                    - визначити види вірусів. 

Завдання для групи «Юзери»: - визначити роль службового програмного забезпечення.

Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення форми.

Тиждень 3.

На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження - група «Історики» має скласти анкету і провести опитування у вчительському колективі щодо збору інформації про те, де беруться віруси? - група «Програмісти» має скласти анкету і провести опитування в класному колективі щодо збору інформації про функції антивірусних програм. Проналізувати результати за допомогою діаграм. - група «Техніки» має скласти анкету і провести анкетування між учнями школи щодо інформації про те, які антивірусні програми вони використовують? Проаналізувати результати за допомогою діаграм. Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи:Форма аналізу виконання завдання, Форма оцінювання виконання групового завдання. На цьому тижнів учні мають такі завдання: група «Історики» має зробити презентацію на тему «Історія виникнення вірусів» група «Програмісти» має зробити публікацію на тему «Вірус у моєму ПК» група «Юзери» має скласти поради по захищенню ПК від вірусів. Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Оцінювання відео, Оцінювання блогу. Результати діяльності учнів: блог «Обережно, епідемія!»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Орихівський Сергій Вікторович

Фах, навчальний предмет

Математика, інформатика

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

orihivskiysv@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.02.2015 – дата заліку

Місце проведення тренінгу

Вінниця, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

Тренери

Кобися А.П.