Портфоліо Орихівський Сергій з теми "Службове програмне забезпечення"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Розділ. "Службове програмне забезпечення" Тема. "Службове програмне забезпечення"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика

Вік учнів, клас

14 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики розроблено відповідно до навчальної програми з інформатики в 9 класі.

Навчальний предмет – інформатика. Навчальна тема – службове програмне забезпечення. Ця тема має безпосередній зв’язок з іншими навчальними предметами, оскільки чимало програм використовуються вчителями при розробці та проведенні уроків, тому важливим є забезпечення безпеки комп’ютера та всіх файлів. Завданням проекту є розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності, розвиток послідовного логічного мислення, виховання стриманості, взаєморозуміння, навичок роботи в колективі. Основна ідея проекту полягає у дослідженні службового програмного забезпечення, зокрема, антивірусних програм. Учні мають:

- дослідити які функції виконують антивірусні програми;

- визначити роль антивірусних програм в ПО;

- дослідити роль архіваторів;

Результати проекту будуть представленні на шкільному заході, на який планується запросити батьків та вчителів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію, а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо службового програмного забезпечення Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів. Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму аналізу виконання завдання, документ, призначений для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням - Форма оцінювання самоспрямування у навчанніФорму оцінювання виконання групового завдання. Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою "Форми оцінювання блогу вчителем", робота з контрольними списками та захист створеного блогу. Також впродовж роботи відбувається самооцінювання щодо супроводу навчання (фасилітації) та аналіз власної системи оцінювання.

Форма для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі та заповнити ментальну карту (Приклад виконаного завдання). Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми за допомогою презентації. Для фасилітації на початку вивчення теми вчитель дає роздрукований План вивчення теми.

Також перед початком проекту батьки заповнюють Форму батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет, Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, а також Форму щодо збереження конфіденційності учня.

Тиждень 1.

Учні реєструються на сайті проекту і заповнюють реєстраційну форму. На протязі всього проекту замітки про виконану роботу учні роблять в електронній таблиці "Карта успішності команд", щоб відслідковувати завершення окремих етапів до завдань кожного учні або команди. Вчитель ставить ключове питання: А без нього мій комп’ютер зможе працювати? Вчитель проводить з учнями мозковий штурму малих групах та учні обговорюють функції службового програмного забезпечення. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань:

- Що таке службове програмне забезпечення? 
- Яка користь від антивірусної програми? 
- Чи пригодяться мені набуті знання у подальшій роботі з ПК?

Учні об’єднуються у групи по 9 чол і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження - Історики, Програмісти, Юзери.

Тиждень 2.

Відповідно до напрямку дослідження, учні визначають для себе перші завдання:

Завдання для групи «Історики»: - дослідити історію виникнення службового програмного забезпечення.

Завдання для групи «Програмісти»: - проаналізувати різні антивірусні програми; - визначити види вірусів.

Завдання для групи «Юзери»: - визначити роль службового програмного забезпечення.

Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами Приклад1, Приклад 2 заповнення форми.

Під час виконання проекту подати учням на допомогу рекомендовані Інтернет-ресурси та Перелік друкованих матеріалів.

Питання та відповіді і допомогу усім учасникам мережевого проекту учні отримують на блозі "Питання та відповіді".

Тиждень 3.

На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження - група «Історики» має провести опитування у вчительському колективі «Що таке вірус?» - група «Програмісти» має провести опитування в класному колективі щодо збору інформації про функції антивірусних програм. Проналізувати результати за допомогою діаграм. - група «Техніки» має скласти анкету і провести анкетування між учнями школи щодо інформації про те, які антивірусні програми вони використовують? Проаналізувати результати за допомогою діаграм. Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Форма аналізу виконання завдання, Форма оцінювання виконання групового завдання.

На цьому тижнів учні мають такі завдання: група «Історики» має зробити презентацію на тему «Історія виникнення вірусів» група «Програмісти» має зробити вікі-статтю на тему «Вірус у моєму ПК» група «Юзери» має скласти поради по захищенню ПК від вірусів. Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Оцінювання блогу. Результати діяльності учнів: блог "Обережно, епідемія".

Наприкінці проекту вчитель підводить підсумки мережевого проекту, експертна група визначила переможців та призерів та відмічаю великий творчий потенціал всіх команд, вміння взаємодопомогти, спілкуватись та вирішувати поставлені задачі під час співпраці засобами інформаційно комунікаційних технологій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Орихівський Сергій Вікторович

Фах, навчальний предмет

Математика, інформатика

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

orihivskiysv@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.02.2015 – 08.05.2015

Місце проведення тренінгу

Вінниця, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

Тренери

Кобися А.П.