Портфоліо з теми "Українська державність 1917-1920 рр."
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Українська Державність. П.Скоропадський
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія, Українська література
Вік учнів, клас
15-16 років, 10 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект створений для учнів 10 класу. Тема має назву «Українська Державність в 1917—1920 рр.». Учні 10 класу виконують послідовно завдання: досліджують біографію гетьмана Павла Скоропадського; особливості внутрішньої (включно і культурної) та зовнішньої політики; розмірковують над оцінками особи гетьмана у історичних джерелах; проводять навчальне дослідження історичної літератури на предмет позитивних та негативних оцінок режиму та роблять висновок. Продуктом діяльності учнів стане Презентація
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Від початку роботи над навчальним проектом використовується метод оцінювання «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» (З-Х-Д таблиця). Особливісь таблиці З-Х-Д в тому, що вона дає учням можливість відмічати те, що вони вже знають, про що хочуть дізнатися, і нарешті, про що вони дізналися, і про що необхідно дізнатися. Вона дозволить учням показати вже засвоєні ними знання про історичні передумови приходу гетьмана до влади (причини поразки УЦР у політичній боротьбі), особливості режимів правління, розуміння матеріалу, що вивчається до початку роботи. Інструмент: На початку - електронна таблиця З-Х-Д «Українська Державність в 1917—1920 рр.». Будуть оцінюватись презентації учнів та робота в групі. Оцінюються навчальні потреби. Попередньо вчитель ознайомлює учнів з формою і критеріями оцінки презентацій. Учні можуть і самі оцінювати презентації інших груп за цими ж критеріями. Протягом роботи над проектом учні збирають інформацію із наукової літератури, джерел (документів, спогадів) відповідно до тієї групи до якої вони належать. На основі зібраних даних та їх аналізу, готують презентацію про результати дослідження. В кінці проекту відповідають на питання тесту з теми "Політична діяльність Павла Скоропадського".
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На початковому етапі вчитель знайомить учнів з публікацією «Навчання за методом проектів», ключовими та тематичними запитаннями. Учні визначаються із темою проекту для проведення дослідження. Власне хід роботи: учні за власними інтересами беруть на себе ролі (об’єднуються у 3 команди) і планують роботу над дослідженнями: 1 команда, «Біографи», знайомляться із періодичними виданнями, підручниками, пізнавальними документальними фільмами, енциклопедіями тощо. Учні планують, розробляють сценарій презентації. Створюють групову презентацію про життєвий шлях гетьмана, презентують її перед іншими групами. 2 команда, «Уряд», досліджують, користуючись літературою, інтернетом, архівними даними основні напрямки та заходи внутрішньої політики Гетьманату, значення реформ та постанов, позначають на картах зовнішньополітичні напрямки діяльності Уряду Гетьманату, доповнюють матеріали для презентації. 3 команда, «Арбітри», на основі здобутих даних та обміну думками з іншими групами аналізують матеріали і оцінюють позитивні і негативні риси гетьманату, доповнюють дослідження. Завершальний етап: Учні проходять опитування за допомогою тесту «». Усі свої матеріали оформлюють у папку «Павло Скоропадський на історичній арені», члени груп готують виступи до презентації результатів своїх досліджень.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Викладач історії
Навчальний заклад
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського
Місто\село, район, область
місто Одеса
Контактні дані
vovakorchak@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27.01.2014 - 30.05.2014
Місце проведення тренінгу
вулиця Старопортофранківська 71