Портфоліо з теми "Українська державність 1917-1920 рр."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Крізь час та простір у Державність

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, Правознавство

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект створений для учнів 10 класу. Тема має назву «Українська Державність в 1917—1920 рр.». Учні 10 класу виконують послідовно завдання: досліджують біографію гетьмана Павла Скоропадського; особливості внутрішньої (включно і культурної) та зовнішньої політики; розмірковують над оцінками особи гетьмана у історичних джерелах; проводять навчальне дослідження: учні поділяються на три групи, вивчають історичні джерела на предмет політичної діяльності гетьмана, позитивних та негативних оцінок режиму, складають діаграми або таблиці результатів дослідження. Продуктом діяльності учнів стане Презентація "Українська Держава за часів Павла Скоропадського".

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Від початку роботи над навчальним проектом використовується метод оцінювання «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» (З-Х-Д таблиця), а інструмент З-Х-Д схема "Українська Державність. П.Скоропадський". Оцінюються навчальні потреби, які самі визначають учні. Таблиця дозволить учням показати вже засвоєні ними знання про історичні передумови приходу гетьмана до влади (причини поразки УЦР у політичній боротьбі), особливості режимів правління, розуміння матеріалу, що вивчається ще до початку роботи за методом проектів. Впродовж роботи використвуються Метод спостереження та консультації. Вчитель, за потреби, надає поради учням. Проміжні результати оцінюються також у блозі, де учні залишають один одному коментарі та відповіді. В кінці проекту розроблена презентація оцінюється за допомогою Методу оцінювання вчителем та інструменту Форма для оцінювання презентації Українська державність за часів Павла Скоропадського. Узагальнення знань здійснюється за допомогою методу Мережеве опитування, а інструментом є Електронний опитувальник "Політична діяльність Павла Скоропадського". Здійснюється взаємооцінювання, самооцінювання та оцінювання вчителем.

Діяльність учнів та вчителя

На початковому етапі вчитель знайомить учнів з Публікацією "Навчання за методом проектів", ключовими та тематичними запитаннями. Учні визначаються із темою проекту для проведення навчального дослідження. Розподіл обов'язків: учні за власними інтересами беруть на себе ролі (об’єднуються у 3 команди) і планують роботу над дослідженнями: 1 команда, «Біографи», знайомляться із періодичними виданнями, підручниками, пізнавальними документальними фільмами, енциклопедіями тощо. Учні досліджують біографію та життєвий шлях Павла Скоропадського, його історичний портрет. 2 команда, «Уряд», досліджують, користуючись літературою, інтернетом, архівними даними основні напрямки та заходи внутрішньої політики Гетьманату, значення реформ та постанов; досліджують зовнішню політику гетьмана, доповнюють матеріали для презентації. 3 команда, «Арбітри», на основі здобутих даних та обміну думками з іншими групами аналізують матеріали і оцінюють позитивні і негативні риси гетьманату, доповнюють дослідження. Учні розробляють критерії та дескриптори Форма для оцінювання призентації. Впродовж проекту створюють, офоммлюють та захищають презентацію. Завершальний етап: узагальння та систематизація знань за допомогою Електронного опитувальника, аналіз помилок, обмін досвідом, ідеями, побажаннями.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Корчак Володимир

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського

Місто\село, район, область

місто Одеса

Контактні дані

vovakorchak@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1.02.2014 - 31.05.2014

Місце проведення тренінгу

вулиця Старопортофранківська 71

Тренери

Боднар Лілія Василівна