Портфоліо Корпан О.А. з теми "Сонячні обійми"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:50, 6 червня 2014, створена Оксана Корпан (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Сонячні обійми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

астрономія, фізика, біологія

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 11 класу при вивченні теми: Сонце – найближча зоря на уроках астрономії. Учні класу об’єднуються в групи: Науковці, Соціологи, Дослідники. Досліджується вплив сонячної активності на самопочуття учнів, результати узагальнюються в презентації, висвітлюються на сторінках блога. Результатом роботи в проекті буде обґрунтований виступ на районному семінарі з питань збереження здоров’я.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

• Вчитель аналізує план впровадження проекту, шукає ресурси, спонсорів, домовляється із завідувачем кабінету інформатики. • Вчитель пропонує батькам ознайомитися з перевагами методу проектів за допомогою БУКЛЕТА, бере в них ДОЗВІЛ на відкриття електронної скриньки та ДОЗВІЛ на публікацію в мережі. • Учні ознайомлюються із вчительською вступною презентацією проекту, ключовими та тематичними запитаннями, списком запропонованих сайтів • Учні з’ясовують рівень готовності до участі в проекті з допомогою інструментів, запропонованих вчителем (організаційних діаграм, тестів, ЗХД і т д.) • на початку проекту учні працюватимуть з листами опитування. До опитування залучаються учні 1-4 класів, 5-9 класів, 10-11 класів. • Учні об’єднуються в три групи для організації дослідницької роботи в проекті.

          групова та індивідуальна робота здійснюється під керівництвом вчителя. Частина учнів працює над                  знаходженням інформації (“Науковці”),  частина (“Соціологи”) проводять опитування,  решта (“Дослідники”) виконують спостереження. 

• В ході роботи над проблемою учні створюватимуть свою мультимедійну презентацію. Після узагальнення зібраних матеріалів приходять до певних висновків. Дають відповідь на поставлене в проекті запитання. • Запитання, на яке вони намагаються дати відповідь: Як Сонце впливає на самопочуття та здоров'я людини? • 1 група (“Науковці”) досліджують за допомогою Інтернет-ресурсів зміни сонячної активності, утворення геомагнітних бур. Результати дослідження узагальнюють з допомогою діаграм. • 2 група (“Соціологи”) з’ясовує, як впливають зміни на Сонці на самопочуття людини. • 3 група ((“Дослідники”) досліджують, як змінюється тиск однокласників • Впродовж всієї роботи учні ведуть БЛОГ, створюють форму для соціологічного опитування респондентів з проблеми впливу сонячної активності на самопочуття учнів та узагальнюють результати опитування з допомогою діаграми • Впродовж всієї роботи в проекті вчитель слідкує за діяльністю учнів, занотовуючи в журналі спостережень корисні думки щодо реалізації проекту, виставляє оцінки в журнал оцінювання, здійснює діагностику просування учнів в роботі над проектом • Вчитель оцінює роботу учнів в проекті за допомогою спеціальних форм: Контрольний список для оцінки веб-сайтів – старші класи Контрольний список з вправності продукування творчих ідей. Старші класи • Підтримку обдарованих дітей та дітей з особливими потребами вчитель здійснює впродовж всього часу, пропонує учням презентації, інструкції з підказками до окремих етапів роботи

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе (попереднє опитування), вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Учні проведуть дослідження та створять звіти про них для того, щоб: вдосконалювати навички: групової роботи, співпраці в команді; планувати свою роботу; узгоджувати свою діяльність з іншими. Створюють сайт (публікацію, презентацію) з розповіддю по тематичному питанню для закріплення набутих навичок використовувати інформаційні ресурси.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери