Портфоліо Корпан О.А. з теми "Сонячні обійми"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Сонячні обійми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
астрономія, фізика, біологія
Вік учнів, клас
16-17 років, 11 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект призначений для учнів 11 класу при вивченні теми: Сонце – найближча зоря на уроках астрономії. Учні класу об’єднуються в групи: Науковці, Соціологи, Дослідники. Досліджується вплив сонячної активності на самопочуття учнів, результати узагальнюються в презентації, висвітлюються на сторінках блога. Результатом роботи в проекті буде обґрунтований виступ на районному семінарі з питань збереження здоров’я.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному поняття про вуглеводи, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття вуглеводів і класифікація їх та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про вуглеводи відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д та Схематичні діаграми. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу, публікації описує критерії для написання вікі-сторінки різних точок зору, вона використовується під час написання своїх досліджень учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту- вікі – статті. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків.
Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, для перевірки своїх кінцевих продуктів.
Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі -статті.
До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації, дати можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації.Проводиться мозкова атака на початку завершального етапу вивчення теми щодо використання харчової добавки – крохмалю у ковбасних виробах. Вона надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні проблеми введення додаткових речовин у продукти харчування.
Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними блогу, публікації, вікі-сайту надає відомості про те, як учні працюючи у малих групах, зуміли поєднати свою роботу у проекті.
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
Учні мають:
- Формувати знання учнів про органічні сполуки класу вуглеводів, вміння швидко та ефективно шукати інформацію.
- Розвивати комунікативні навички роботи в групах, розуміння ролі ефективного спілкування.
- Вдосконалювати належне використання комп’ютерних технологій, як інструменту для спілкування, досліджень, пов’язаних з доступом та використанням інформації.
- При проведенні досліджень в учнів формуються:
- навички проведення експерименту (дослідження);
- навички робити правильні висновки.
- Учні ознайомлюються з методами дослідження.
- В учнів формуються навички пошуку інформації в Інтернеті,зберігати веб-сторінки, перевіряти їх на достовірність за допомогою форми оцінювання веб-сайтів, формуються навички спілкування, комунікаційні навички за допомогою електронної пошти.
Вчитель знайомить учнів з авторським правом та вчить їх як правильно вказувати джерела інформації. Вдосконалювати: - вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для аналізу та вирішення проблем,
- вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем;
- використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень
- володіння базовим розумінням етичних/правових питань
- Учні набувають розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування (за допомогою Інтернет ресурсів);розуміння взаємозв’язків між системами.
- В учнів формується відповідальність за результати спільної роботи.
- Учні навчаються і формують навички роботи у Вікі – середовищі. Засвоюють вводити текст, розміщуваний в Інтернеті, можливість вставлення гіперпосилань або зображень; можливі другорядні сторінки та категоризація даних, які можна переглядати у попередніх редакціях даних і повідомлень; удосконалюють розміщення поточних даних або результатів досліджень для користувачів мережі; можливість спілкування із аудиторією з усього світу; спільне з іншими особами або експертами написання текстів; вчаться робити внесок у реальне «доросле» дослідження або вирішення проблеми; описують осмислення та розповідь про навчання або процес дослідження.
- Коли учні працюють в малих групах над проектами, в них формуються навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір.
- Учні вчаться порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
• Вчитель аналізує план впровадження проекту, шукає ресурси, спонсорів, домовляється із завідувачем кабінету інформатики. • Вчитель пропонує батькам ознайомитися з перевагами методу проектів за допомогою БУКЛЕТА, бере в них ДОЗВІЛ на відкриття електронної скриньки та ДОЗВІЛ на публікацію в мережі. • Учні ознайомлюються із вчительською вступною презентацією проекту, ключовими та тематичними запитаннями, списком запропонованих сайтів • Учні з’ясовують рівень готовності до участі в проекті з допомогою інструментів, запропонованих вчителем (організаційних діаграм, тестів, ЗХД і т д.) • на початку проекту учні працюватимуть з листами опитування. До опитування залучаються учні 1-4 класів, 5-9 класів, 10-11 класів.
- Учні об’єднуються в три групи для організації дослідницької роботи в проекті.
- групова та індивідуальна робота здійснюється під керівництвом вчителя. Частина учнів працює над знаходженням інформації (“Науковці”), частина (“Соціологи”) проводять опитування, решта (“Дослідники”) виконують спостереження.
- В ході роботи над проблемою учні створюватимуть свою мультимедійну презентацію. Після узагальнення зібраних матеріалів приходять до певних висновків. Дають відповідь на поставлене в проекті запитання.
- Запитання, на яке вони намагаються дати відповідь: Як Сонце впливає на самопочуття та здоров'я людини?
- 1 група (“Науковці”) досліджують за допомогою Інтернет-ресурсів зміни сонячної активності, утворення геомагнітних бур. Результати дослідження узагальнюють з допомогою діаграм.
- 2 група (“Соціологи”) з’ясовує, як впливають зміни на Сонці на самопочуття людини.
- 3 група ((“Дослідники”) досліджують, як змінюється тиск однокласників
- Впродовж всієї роботи учні ведуть БЛОГ, створюють форму для соціологічного опитування респондентів з проблеми впливу сонячної активності на самопочуття учнів та узагальнюють результати опитування з допомогою діаграми
- Впродовж всієї роботи в проекті вчитель слідкує за діяльністю учнів, занотовуючи в журналі спостережень корисні думки щодо реалізації проекту, виставляє оцінки в журнал оцінювання, здійснює діагностику просування учнів в роботі над проектом
- Вчитель оцінює роботу учнів в проекті за допомогою спеціальних форм:
Контрольний список для оцінки веб-сайтів – старші класи Контрольний список з вправності продукування творчих ідей. Старші класи
- Підтримку обдарованих дітей та дітей з особливими потребами вчитель здійснює впродовж всього часу, пропонує учням презентації, інструкції з підказками до окремих етапів роботи
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Корпан Оксана
Фах, навчальний предмет
методист управління освіти, асторномія
Навчальний заклад
Долинський ліцей
Місто\село, район, область
Болехів Івано-Франківської області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
02.06. - 06.06.2014
Місце проведення тренінгу
ОІППО м.Івано-Франківськ
Тренери
Надія Манько, Петро Малий