Учнівська вікі-стаття "Ти - дитина, отже маєш права"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:47, 12 липня 2011, створена Irina-sinegub (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Ми різні - ми рівні

Автори проекту

Синьогуб Ірина Юріївна

Тема дослідження

Питання для дослідження

- Навіщо дітям права?

- Які бувають права?

- Які документи фіксують права дітей?

- Що робити, якщо твої права порушені?

Гіпотеза дослідження

Дитина, як повноцінний член суспільства, має права.

Мета дослідження

Дослідити в яких державних та світових документах регламентовані права дітей.

Описати та класифікувати права згідно з існуючими правовими документами.

Визначити способи захисту прав дитини.

Дізнатися, які державні та недержавні організації стоять на захисті прав дитини.

Розробити власні права, яких на наш погляд, не вистачає.

Результати дослідження

Права і свободи людини і громадянина держава закріплює у правових, насамперед конституційних нормах. У статті 3 Конституції України наголошено: людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Ц Конституційні права і свободи поділяються на громадянські (особисті), політичні, соціально-економічні, культурні та інші (наприклад, екологічні).

Права дитини Всі права, що охороняють дитинство і дитину, повинні бути захищені. Всі права повинні використовуватись тільки на користь і на благо дитини. Держава повинна забезпечувати кожній дитині захист і турботу, необхідні для її благополуччя. Кожна дитина має право на життя без дискримінації. Кожна дитина має право на захист від зневаги та неуваги. Кожна дитина має право на участь в житті суспільства. Кожна дитина має право на ім`я, національність та індивідуальність. Кожна дитина має право на чисте довкілля. Кожна дитина має право на світ без наркотиків. Кожна дитина має право на якісну освіту. Кожна дитина має на люблячу й турботливу сім`ю. Кожна дитина має право на любов і турботу обох батьків. Кожна дитина має право на домівку. Кожна дитина має право на необхідне медичне обслуговування. Кожна дитина має право на допомогу і догляд в скаладних обставинах Кожна дитина має право на інформацію, зрозумілу і відповідну до віку. Кожна дитина має право зустрічатись з іншими і обмінюватись інформацією. Кожна дитина має право знати і зберігати культуру свого народу. Кожна дитина має право на свободу думок і свободу совісті. Кожна дитина має право на самовираження. Кожна дитина має право на захист від зброї у мирний час. Кожна дитина має право на захист під час війни. Кожна дитина має право бути громадянином. Кожна дитина має право на захист від жорстокого поводження і утисків. Кожна дитина має право на повагу і збереження почуття власної гідності. Кожна дитина має право на особисте життя Кожна дитина має право гратись. Кожна дитина має право на захист від дитячої праці. Кожна дитина має право на захист від викрадення і торгівлі людьми. Кожна дитина має право на захист і повагу в суді. Кожна дитина має право на повноцінне харчування. Кожна дитина має право на виживання. Кожна дитина має право на всесвітній і повний розвиток. У кожної дитини-біженця є право на захист її інтересів.


Права дитини порушуються - коли не забезпечена її безпека для життя та здоров’я; - коли її потреби ігноруються; - коли по відношенню до дитини спостерігаються випадки насильства або приниження; - коли порушується недоторканість дитини; - коли дитину ізолюють; - коли дитину залякують; - коли вона не має права голосу при прийнятті важливого для сім’ї рішення; - коли вона вільно не може висловлювати свої думки і почуття; - коли її особисті речі не є недоторканими; - коли її використовують в конфліктних ситуаціях з родичами; - коли дитина стає свідком приниження достоїнства інших людей. ДІТИ В СУСПІЛЬСТВІ НАЙБІЛЬШ УРАЗЛИВІ. ДІТИ, ПРАВА ЯКИХ ПОРУШУЮТЬ, ЧАСТО СТАЮТЬ СОЦІАЛЬНО І ПСИХОЛОГІЧНО ДЕЗАДАПТОВАНИМИ.

Як реагує дитина на порушення прав. - Їй стає важко спілкуватися з однолітками і дорослими (вона грубить, блазнює, б’ється, замикається в собі і т.д.). Її турбує особиста безпека і любов до неї. Вона часто буває в поганому настрої, може втекти з дому. Може приймати наркотики або алкоголь. Може робити спроби суїциду (замах на своє життя).

Допомога для тебе

Для того, щоб допомогти тобі вирішити будь-яку проблему, створені державні соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді. Тут тебе захистять, вилікують, навчать або нададуть консультацію з питань захисту твоїх прав.

Юридична, психологічна, медична порада або допомога – все це для тебе.

Безкоштовні «гарячі» телефонні лінії

У житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які поодинці важко, а деколи – неможливо. Важливо, щоб в такий момент поряд опинилися люди, здатні не просто вислухати і зрозуміти, але і надати дієву допомогу.

ТЕЛЕФОНУЙ! ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ! ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей 0-800-500-33-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС Графік роботи у робочі дні з 9.00 до 20.00 у суботу з 9.00 до 16.00 безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразку, з мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання торгівлі людьми 0-800-500-22-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС Графік роботи у робочі дні з 9.00 до 20.00 у суботу з 9.00 до 16.00 безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразку, з мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС

Національна «Гаряча лінія» з проблем ВІЛ/СНІД 0-800-500-45-10 Графік роботи цілодобово безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразку

БЕЗКОШТОВНО, АНОНІМНО, КОНФІДЕНЦІЙНО.

Висновки

Корисні посилання

Інші документи