Портфоліо Крупи Наталії
Зміст
Назва проекту
Енергія навколо нас
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальний предмет – фізика. Дотичні - екологія, географія. Тема – Енергозбереження
Навчальна тема
Атомна та ядерна фізика.
Вік учнів, клас
15-16 років, 11 клас
Стислий опис проекту
В цьому проекті основну увагу учні приділяють таким питанням: яке місце займає Кіровоградська область на карті України та як вона розташована по відношенню до географічних обєктів, методами досліджень учні з'ясовують де і як ми можемо розвивати економіку області. Познайомимось з пприродоохоронними обєктами нашого краю.
Повний План вивчення теми
[ План проекту]
Навчальні цілі
- розширити лексичний словник учнів з географії - ознайомити учнів з відомостями про проблеми довкілля та економіки у Кіровоградській області - розвивати критичне мислення, уяву, логічне мислення, -розвивати, впроваджувати та доносити до інших нові ідеї, формувати географічний світогляд учнів. Зацікавити учнів темою. Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми. Розподілити між учнями завдання. Формувати навички збору даних та обробки. Розвивати комунікативні навички. Розвиток вміння робити висновки. Удосконалювати навички роботи в мережі Інтернет. Учні зможуть: - Описувати явища; - Формулювати ідеї шляхом їх чіткого написання та висловлення; - Шукати інформацію, критично та компетентно її аналізувати, використовувати ії для створення презентації; - Аргументувати свій вибір, порівнювати з інформацією інших учнів; надавати пояснення, аргументувати, робити висновки. Створювати власну презентацію.
Опис оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання,щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів,навички 21століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів,їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього, на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання,вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки,щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за блог і учнівських письмових відповідей на запитання.
Критичне оцінювання веб-сторінок
Діяльність учнів і вчителя
Запрошую учнів використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про Кіровоградську область,її місце серед інших областей України.
Підготовлений вчителем зразок презентації може допомогти учням , організувати свою роботу. Впродовж навчального дослідження прошу учнів дотримуватися списку ресурсів, коли вони досліджуватимуть різні аспекти з теми. Спонукати учнів до створення свого власного продукту, враховуючи власні унікальні ідеї для того, щоб допомагати вирішувати конкретну проблему . Впродовж виконання учнями їх проектів періодично зустрічаюся з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у вірному напрямку. Спонукаю кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани. Після того, як кожна група зустрінеться для консультацій, надаю можливість працювати самостійно. Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи обраним цільовим аудиторіям (батькам на батьківських зборах, одноліткам, тощо), провести спільне заняття для всього класу. Завершити вивчення теми обговоренням відповідей на Ключове запитання. Учні ознайомлюються з презентацією вчителя, обговорюють проект і складають план роботи. Щоб виробити внутрішню мотивацію необхідності вивчення теми методом проектів, школярі об’єднуються в творчі групи та розподілять обов’язки на першому етапі роботи. Клас поділений на 2 групи.Учитель організовує консультації, зустріч груп, учні пишуть про хід роботи в своєму журналі (спостереження, само-/взаємооцінювання). Інформація з Інтернету допомогає учням знайти повідомлення, зробити висновки, написати звіт, тобто вирішити проблему, яка була в основі проекту. Учні використовують комп’ютер не тільки для набору тексту(програми Microsoft Office Word, Microsoft Office Power Point), а й як джерело необхідної інформації. Робота спрямована на розвиток навичок 21 століття(комунікативні, робота з інформацією, комп’ютерні, життєві та соціальні навички) й навички мислення високого рівня. Під час розподілу ролей учні самі обрають те, що їм легше виконати, в чому вони зможуть продемонструвати свої знання та вміння. Але вчитель завжди може допомогти скерувати процес, враховуючи особливі потреби кожної дитини. Крім того, вчитель протягом всього проекту здійснює функцію фасилітатора: його презентація не є готовим продуктом, а лише частковий приклад. Він добирає корисні посилання, щоб поліпшити роботу учнів. Проект надасть учням можливість проявити власні вміння і навички – виокремлення потрібних знань з різних джерел інформації,демонстрація досягнень через створення групової слайдової презентації.
[ Вхідна форма оцінювання]
[ Презентація вчителя]
Презентація для учнів авторське право
[ Посилання на використані ресурси Інтернету]
[[]] [[]]
[Блог учнів]
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ломака Людмила Володимирівна
Фах, навчальний предмет
учитель географії та біології
Навчальний заклад
Ліцей інформаційних технологій
Місто\село, район, область
м. Олександрія Кіровоградська область
Контактні дані
Про мене
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли
Мої закладки