Виховний проект "Строим Єкоград"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:34, 8 березня 2011, створена Олена Пилипчук (обговореннявнесок) (Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом)

Перейти до: Навігація, пошук
УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї вікі-статі вписуєте {{subst:Шаблон:Реалізований проект}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці Правити;
вносите правки в існуючі розділи.


Назва проекту

Виховний проект "Строим Экоград"

Автор проекту

Говорухіна Тетяна Валеріївна, Пополітова Людмила Олексіївна- учителі біології та хімії, Пилипчук Олена Анатоліївна – учитель інформатики

Номінація

«Успішний виховний проект»

Перелік шкільних навчальних предметів

Хімія, біологія, екологія, інворматика та інформаційні технології, література

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

У створені проекту працювали учні 10-11 классів, але завдяки проекту було охоплено близько 350 учнів школи, 170 жителів мікрорайону.

Опис проекту

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Сьогодні, коли все частіше людство замислюється над тим впливом, який воно чинить на навколишнє середовище, коли все частіше чути з екранів телебачення страшні для загалу слова «глобальне потепління», «екологічна катастрофа», «нераціональне використання екологічних ресурсів», «забруднення атмосфери та водоймищ», коли людство опинилося на межі того, що рано чи пізно настане той час, коли людина може залишитися на планеті сама - і чи залишиться?, - однією з функцій освіти є формування в учня стійкого уявлення про те, що таке екологія, як про неї піклуватися і наскільки від людини залежить стан навколишнього світу – того, що ми називаємо екологічною культурою. Саме формуванню екологічної культури учня сприяє проект «Екоград».

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Робота над ним розпочалася в школі у 2008р. з формування творчих груп учнів, завданням яких був пошук свідоцтв того, яким є стан навколишнього середовища в мікрорайоні «Гладківський», та шляхів виходу з цього стану. Під час роботи над проектом учні пробували себе в ролі фотографів, соціологів, художників, дослідників, аніматорів, ландшафтних дизайнерів… Таким чином, проект виконував ще й роль профорієнтаційного, створюючи можливість на практиці познайомитися з азами окремих професій, переконатися у вірності обраного професійного шляху. Різні за напрямами підрозділи проекту – «Оздоровчий комплекс «Мурашник»», «Квітковий годинник», «Мій дім – моя фортеця», «Утилізація побутових відходів», «Альтернативні види енергії» - дали змогу авторам проекту вийти за межі суто біологічних проблем і залучити до дослідження фізичні, хімічні, географічні та інші аспекти, зробивши проект інтегрованим у широкому розумінні цього слова.

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

Робота на проектом проходила в рамках шкільного предмету "Інформаційні технології". Працюючи над кожним етапом учні використовували різноманітне програмне забезпечення:Microsoft Office Word, Microsoft Office PowerPoint, Microsoft Office Publisher, Windows Movie Maker. Для того щоб знайти інформацію використовували звичайно Інтернет.

Дидактичні матеріали

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом

Які результати одержали учні в проекті?

Найбільшою заслугою педагогів – авторів ідеї проекту – є створення умов для особистісного зростання учнів, формування їх інформаційної компетентності, формування уміння застосовувати набуті знання на практиці, бачити шляхи їх подальшої реалізації. Досвід різновікової співпраці – а в роботі над проектом брали участь не лише старшокласники – також є важливим для учнів і педагогів, оскільки сприяє формуванню колективу однодумців, надає можливість кожному не лише вчитися, а й вчити. Робота над такими проектами – джерело натхнення для широкого загалу задіяних до цієї роботи у різних якостях, адже така робота гуртує людей різного віку, зближує учня і педагога, учня і батьків, стає ще одним кроком на шляху розбудови школи завтрашнього дня, школи майбутнього.


Приклад(и) учнівських робіт

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом

http://ru.wikipedia.org/wiki/Экология

uaportal.com/Science/Ecology/

http://www.rg.ru/2003/08/13/Musornyedengi.html

http://www.ntpo.com/patents_waste/waste_1_1.shtml