Портфоліо Драганець Валентини "Безвірусне життя комп'ютера"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:08, 24 січня 2013, створена Драганець Валентина (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Безвірусне життя комп'ютера

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: інформатика, 9 клас

Дотичний предмет: математика

Вік учнів, клас

8,9 класи

12-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 8-9 класів, при вивченні теми «Службове програмне забезпечення». Учні будуть займатися дослідницькою діяльністю з питань: види антивірусних програм, які можливості кожного з антивірусів, недоліки даних продуктів.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту: Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Оцінюють важливість даної проблеми та іх роль для безпечної роботи . Обговорюється безпеки ПК. Багато уваги надається такій життєвій ситуації, коли іде несанкціонована вірусна атака вашого комп'ютера. З'ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Учні розробляють питання для опитування. Результати опитування представляють у виді діаграми, створеній у програмі MS Excel. Знайти в Інтернеті інформацію про можливі види вірусних небезпек під час роботи на ПК. Учні збирають інформацію щодо антивірусних програм, відстежують тісний зв'язок між різними версіями даних програм та системними вимогами до комп'ютера, систематизують інформацію. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають та дотримуються закону про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих напрацювань, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему, системність і доцільність викладеної інформації. Під час роботи над проектом: Учні створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог, де записують сформульований ними план дослідження, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результи. Свої висновки вони представляють у вигляді учнівської публікації на тему «Відродження – епоха великих відкриттів». Протягом проекту учитель проводить різні форми оцінювання, опитувальник,результати яких представляються у вигяді діаграми. Після обговорення учнівських публікацій вчитель проводить фасилітацію, демонструючи узагальнюючу презентацію. По завершенню роботи Учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень. Для оформлення результатів виконання дослідів вчитель надає учням шаблон звіту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Драганець Валентина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель математики і інформатики

Навчальний заклад

Староосотська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Стара Осота , Олександрівський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Дивись адресу школи

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.01-23.01 2013р.

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, КОІППО імені Василя Сухомлинського

Тренери

Анна Скрипка, Литвиненко Ольга Валентинівна, Голодюк Лариса Степанівна