Портфоліо Драганець Валентини "Безвірусне життя комп'ютера"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Безвірусне життя комп'ютера

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: інформатика, 9 клас

Дотичний предмет: математика

Вік учнів, клас

8,9 класи

12-14 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 8-9 класів, при вивченні теми «Службове програмне забезпечення». Учні будуть займатися дослідницькою діяльністю з питань: види антивірусних програм, які можливості кожного з антивірусів, недоліки даних продуктів.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання )

Вхідне оцінювання здійснюється заповненням схеми Асоціативний кущ. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному поняття про комп’ютерні віруси, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття та класифікацію антивірусних програм. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу, презентації, критерії для написання різних точок зору, вона використовується під час написання своїх досліджень учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту- блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, для перевірки своїх кінцевих продуктів. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації, дати можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надати час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними блогу, публікації надає відомості про те, як учні працюючи у малих групах, зуміли поєднати свою роботу у проекті. У процесі роботи учні повинні одержати дозвіл від батьків та лист дозвіл . Обговорення самооцінювання роботи груп за допомогою оцінювання роботи групи. Наприкінці виконання проекту учні отримують створюють кінцеві продукти і звітують з результатами власної діяльності . Оцінювання блогу. Учні використовують форму Самооцінювання прикладу учнівської роботи, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Як логічне завершення проекту передбачено проведення засідання дискусійного клубу, висновки якого можуть бути презентовані як побудова зв’язкового малюнка, з яким діти працювали на початку дослідження . Під час виконання учнями проекту вчитель дотримується Таблиці оцінювання Учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень.Учні закінчують роботу з таблицями З-Х-Д.

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту:

На початку дослідження батьки учнів визначають цінність проекту для своїх дітей,знайомляться з публікацією.

Fdhxfch.jpeg Niuhiuh.jpg

Батькам на батьківських зборах пропонується заповнити Форму дозвіл Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання за допомогою презентації Основні ідеї проведення проектної роботи. Оцінюють важливість даної проблеми та іх роль для безпечної роботи . Обговорюється безпеки ПК. Багато уваги надається такій життєвій ситуації, коли іде несанкціонована вірусна атака вашого комп'ютера. З'ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учням пропонується текст Листа про дозвіл на використання матеріалу книги Олександра Федорука «Комплексний захист від вірусів», та статті із веб-сайту „Комп'ютерний захист ”, що розташований на rescripto.ru/.../11868-alex-fedoruk-kompleksnaya-zaschita-ot-viruso.. .Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Учні розробляють питання для опитувальника. Результати опитування представляють у виді діаграми, створеній у програмі MS Excel. Знаходять в Інтернеті інформацію про можливі види вірусних небезпек під час роботи на ПК.

Під час роботи над проектом:

Учні збирають інформацію щодо антивірусних програм, відстежують тісний зв'язок між різними версіями даних програм та системними вимогами до комп'ютера, систематизують інформацію. При цьому їм пропонуються Ресурси Інтернету

Переглядають та дотримуються закону про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих напрацювань, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Після того як кожна з груп підготує матеріали по проекту, Створюються презентації згідно шаблона у яку вносяться всі матеріали. Закінчується робота захистом проекту у вигляді презентацій. Текстове викладення матеріалу заносяться до блогу. Кожного дня вчитель переглядає цей блог для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему, системність і доцільність викладеної інформації.

Учні створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог, де записують сформульований ними план дослідження, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результи. Після обговорення учнівських публікацій вчитель проводить фасилітацію, демонструючи узагальнюючу презентацію.

По завершенню роботи

Учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень.Учні закінчують роботу з таблицями З-Х-Д. Захист проекту у присутності вчителів та учнів школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Драганець Валентина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель математики і інформатики

Навчальний заклад

Староосотська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Стара Осота , Олександрівський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Дивись адресу школи

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.01-23.01 2013р.

Місце проведення тренінгу

м. Кіровоград, КОІППО імені Василя Сухомлинського

Тренери

Анна Скрипка, Литвиненко Ольга Валентинівна, Голодюк Лариса Степанівна