Портфоліо Баляби Юлії з теми "Комп’ютер плюс бухгалтер"
Зміст
[сховати]- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Класифікація бухгалтерських програм. Критерії оцінки програмного забезпечення КСБО.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформаційні системи і технології в обліку
Вік учнів, клас
16-18 років, 3 курс коледжу
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект з Інформаційних систем і технологій в обліку призначений для студентів 3 курсу спеціальності: 5.03050901 «Бухгалтерський облік» і виконується у межах вивчення теми: «Класифікація бухгалтерських програм. Критерії оцінки програмного забезпечення КСБО».
Для роботи у проекті студенти об’єднаються у групи і здійснюватимуть пошук інформації в мережі Internet, виконуватимуть аналіз програмних засобів для ведення бухгалтерського обліку на підприємстві та визначатимуть, яка з них є найбільш прийнятною для використання на підприємства.
Результати своїх досліджень вони оформлять у вигляді презентацій, Вікі-статтей та блогів та презентують свій проект на підсумковому занятті з теми. Найкращі проекти будуть презентовані під час тижня циклової комісії на позакласному заході.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
В цьому проекті викладач використовує різні стратегії оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення.
Перед початком проекту викладач демонструє свою презентацію та ініціює її обговорення з студентами, щоб визначити попередні знання та навички, уявлення щодо досліджуваної проблеми. Розпочинається робота над таблицею Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався. Спочатку кожен студент самостійно заповнює колонки "Що я знаю про бухгалтерські програми?" і "Що я хочу дізнатися ще про них?", а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми З-Х-Д, відмічають "Про що я дізнався". Впродовж роботи над проектом викладач проводить консультації з проектними групами, виконує ведення журналу спостережень за прогресом учнів у навчанні та спрямовує їх у дослідженні за допомогою контрольних списків. Після завершення проектів викладач оцінює продукти учнівської діяльності за допомогою розроблених форм і критеріїв, проводить опитування з теми та стимулює взаємооцінювання і самооцінювання студентами своєї роботи.
Оцінювання презентації.
Оцінювання вікі-статті.
Оцінювання блогу.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І етап: Студенти знайомляться із презентацією викладача, визначають проблему проекту, формулюють ключові, тематичні та змістові запитання.
ІІ етап: Студенти вивчають теоретичний матеріал з підручника з додаткової літератури та Інтернету.
ІІІ етап: Визначивши напрямок дослідження,студенти об’єдналися у групи та розподілили ролі у них.
IV етап: Робота в групах:
перша група з’ясовувала необхідність використання комп’ютера в роботі бухгалтера, розвиток комп’ютерних технологій в управлінні народним господарством.
друга група працювала над одним із тематичних питань: Які операції в роботі бухгалтера найбільше потребують автоматизації? Чому саме ці операції, переваги і недоліки виконання цих операцій з використанням і без використання ПК. Із відповідей на ці питання склали перзентацію
Учнівська вікі-стаття "Методика вибору бухгалтерської програми"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Юлія Баляба
Фах, навчальний предмет
викладач інформаційних систем і технологій
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
місто Ромни, Сумська область
Контактні дані
juliabalyaba@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24 вересня - 30 вересня 2012 рік
Місце проведення тренінгу
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти