Обговорення:Портфоліо Величко Ніни Федорівни для учнів 7 класу з геометрії за темою:"Загадковий світ трикутників"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:45, 31 жовтня 2012, створена LMuhina07 (обговореннявнесок) (Вдалі моменти)

Перейти до: Навігація, пошук


Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Вдалі моменти

Важливе місце в комплексі завдань навчання математики займає проблема активізації розумової діяльності учнів. Через низький рівень розумової діяльності учні розмірковують шаблонно, прагнуть діяти знайомим способом. Труднощі часто виникають при самих несуттєвих змінах умов, наприклад, при зміні положення трикутника в просторі або на площині, або навіть при зміні букв у позначенні вершин трикутника. Звичайно, інертність мислення може бути пов'язана і з вродженими особливостями нервової системи, і з навчанням, що включає шаблонні завдання, одноманітні методи навчання та завдання на механічне запам'ятовування і відтворення. Мені сподобався підхід Ніни Федорівни до вивчення теми "Трикутників" через дослідження "Цікавих" точек.

Ідеї для покращення

Згадаймо слова М.В.Ломоносова "Математику уже затем учить надо, что она ум в порядок приводит". Чи не правда хороший епіграф до уроку математики. Або "Знание только тогда знание, когда оно приобретено усилиями своей мысли, а не памятью" Л.М.Толстого, які сформульовані ємко, лаконічно і мають велике виховне значення для дітей, якщо вчитель вміло обіграє їх на уроці. Використання епіграфів до уроків - це, звичайно, піщинка, щоб активізувати розумову діяльність учнів цього далеко недостатньо. Парадигма навчання пов'язана з самостійним, усвідомленим освоєнням знання кожним навчаються, але для цього потрібно дітей вчити вчитися. Тому в процесі навчання математики потрібно знайомити учнів з методами математичного дослідження, які в той же час служать і методами навчальної роботи. Необхідно ще на ранніх ступенях навчання намагатися доводити до розуміння учнів, що аналіз умови задачі і аналіз рішення задачі - найважливіші етапи її вирішення.

Важливо знайомство учнів при вивченні геометрії зі схемою висхідного аналізу, тим більше, що схема методу проста: що потрібно довести? що для цього достатньо довести?

Ясно, що метод висхідного аналізу (як і взагалі будь-який метод доказу твердження) не є універсальним.

У зошиті записуємо пам'ятку:

АНАЛІЗ УМОВИ ЗАВДАННЯ:

що дано? що звідси випливає? АНАЛІЗ РІШЕННЯ ЗАДАЧІ:

що знайти? що для цього треба знати? Відпрацьовується застосування вищесказаного на уроках, при цьому за домовленістю з дітьми у них є свій "улюблений" питання в геометрії: "Елементом якою фігури є шукане?" і, звичайно, "Чому?" Ця педагогічна виверт виручає учнів у скрутних ситуаціях при вирішенні завдань.

Вирішуючи геометричні задачі, прийшли до підсумку - пам'ятці:

1. Зроби малюнок: а) малюнок повинен відповідати умові задачі; б) малюнок повинен "працювати" на нас;

2. Cмілевіше висувай різні припущення;

3. Bиводи логічно обгрунтовувати.

План оцінювання (графік і опис)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Оволодіння школярами методом аналізу допомагає їм свідомо і самостійно знаходити рішення, цілеспрямовано діяти на кожному етапі, що сприяє активізації розумової діяльності учнів. Підтвердженням цього висновку служить самостійна робота учнів на уроках-практикумах, на яких, як правило, використовується метод "включеного контролю" або "відключеного контролю", що залежить від навчальних можливостей учнів та рівня їх підготовленості.

Приклад учнівської роботи

Вдалі моменти

Я думаю, що всі допоміжні документи, які використовує Ніна Федорівна зможуть зорієнтувати учнів на різних етапах розкриття теми контролювати свою роботу, як дослідницьку, так і роботу по обробці своїх досліджень.

Ідеї для покращення

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Допоможні матеріали для фасилітації

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Інші складові Портфоліо (документи)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

ІНШІ КОМЕНТАРІ