Портфоліо Стефанець Наталії Степанівни з теми "НЕ з дієприкметниками: це цікаво і зовсім не складно"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
"НЕ з дієприкметниками: це цікаво і зовсім не складно"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова
Навчальна тема (як записано в програмі)
Не з дієприкметниками
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис
Даний проект відповідає темі Державної програми « Українська (рідна) мова. 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів / Автори Г.Т.Шелехова, В.І.Тихоша, А.М.Корольчук, В.І.Новосьолова, Я.І.Остаф. За редакцією Л.В.Скуратівського» - «Не з дієприкметниками». План проекту відповідає плану уроку. Для продуктивної роботи учні об’єднуються в групи: морфологи – досліджують як впливає час, стан, рід дієприкметників на написання їх з не;синтаксисти – виявляють, як впливає на написання не з дієприкметниками синтаксична функція дієприкметників та наявність чи відсутність залежних слів; фольклористи – проводять анкетування класу та батьків на предмет знання фразеологічного багатства мови і визначають, наскільки актуальними є знання правил написання не з дієприкметниками і вміння їх застосовувати для вивчення живого мовлення. Результатом роботи груп буде створення та представлення класу відповідно створених ними – схеми, мультимедійної презентації та Вікі-статті.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Пояснити правила написання не з дієприкметниками, формувати вміння визначати орфограму “Не з дієприкметникoм” й обгруновувати вибір написання відповідним правилом; виховувати повагу до усної народної творчості та влучного поетичного слова; розвивати увагу, удосконалювати вміння виконувати такі мисленнєві дії, як порівняння, конкретизація, аналіз.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Оцінювання проводиться згідно складених форм оцінювання (презентації, публікації, ), опитувальника форми 3-Х-Д, а також за допомогою тестів та тектів для редагування. Завершується оцінювання презентацією проекту в класі та оголошенням результатів конкурсу. Кожен учасник проекту отримує подяку за участь у проекті.
На початку проекту: Опитування з метою виявлення знань про морфологічні категорії дієприкметника, його синтаксичні функції, орфограми «НЕ з іменниками, прикметниками, дієсловами» ( Проведення комп’ютерного тестування) Впродовж роботи над проектом: 1.Анкетування для об’єднання в групи 2.Виконання практичних робіт 3. Написання творчих та коментованих диктантів 4.Виконання самостійних робіт 5.Обговорення етапів роботи у групах (1.Блог 2.Допис на сторінці Вікі) Наприкінці роботи над проектом: 1.Представлення результатів дослідження 2.Обговорення виконання практичних робіт (1. Підсумкове тестування 2.Презентація результатів роботи)
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує https://docs.google.com/open?id=0B78b2mpc8WFmc1RTTUdhWU1Zd28 публікацію учням про метод проектів та навички 21 століття. Перед тим, як вчитель запропонує учням узяти участь у проекті, йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті. Початком роботи над проектом буде інтерактивне опитування, виконання тестових завдань для з’ясування рівня засвоєння попереднього навчального матеріалу про дієприкметник, виконання творчого завдання «Чи завжди може допомогти інтуїція без знань?» .
День1,2. • Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації, учні виконують творче завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі тексту, в якому необхідно створити правильні форми дієприкметників та написати їх разом чи окремо з не, відповідають на змістові питання у формі тестування, знайомляться з тематичними та ключовим питаннями, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези.
Учні формують групи (морфологи, синтаксисти, фольклористи)і отримують завдання: морфологи – дослідити, як впливає час, стан, рід дієприкметників на написання їх з не; синтаксисти – виявляють, як впливає на написання не з дієприкметниками синтаксична функція дієприкметників та наявність чи відсутність залежних слів; фольклористи – проводять анкетування класу та батьків на предмет знання фразеологічного багатства мови і визначають, наскільки актуальними є володіння правилами написання не з дієприкметниками і вміння їх застосовувати для вивчення живого мовлення. День 3,4 • Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем. • Пошук матеріалів в Інтернеті та збір інформації з друковах джерел.
День 5,6 • Консультації з вчителем інформатики, української мови та літератури щодо викладення та оформлення матеріалів.
День 7,8 • Учні створюють тексти для статей, слайдів, анкети, проводять опитування. Учні обговорюють попердні результати
Дні 8,9 • Учні створюють у MS PowerPoint – презентацію, MS Publisher - інформаційні бюлетень та вікі-статтю
День 10 Учні презентують свій кінцевий продукт на відкритому заході. Кожній групі відводиться 7 хвилин Учні виконують підсумкову тестову роботу для визначення рівня засвоєння навчальної теми.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Стефанець Наталія Степанівна
Фах, навчальний предмет
вчитель української мови та літератури, українська мова
Навчальний заклад
Чернівецький ліцей №1 математичного та економічного профілів Чернівецької міської ради
Місто\село, район, область
м.Чернівці
Контактні дані
uspex13@i.ua