Модулюємо віртуальне середньовічне місто

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:33, 11 серпня 2012, створена Luda2509 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Модулюємо віртуальне середньовічне місто

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Всесвітня історія

Інші навчальні предмети: географія. біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Народження Середньовічного світу. Особливості його розвитку

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Це проект із Всесвітньої історії для учнів 7 класу за темою «Модулюємо віртуальне середньовічне місто». Метою проекту є розширення знань, формування навичок пошукової, аналітичної, творчої діяльності, вміння встановлювати причинно- наслідкові зв`язки, оцінювати свої дії та дії своїх товаришів; навчити дітей самостійно мислити, залучати знання із різних галузей, прогнозувати результати й можливі наслідки різних варіантів рішення. Згідно навчального плану на вивчення теми «Народження Середньовічного світу. Особливості його розвитку.» у 7 класі відведено 8 годин, із них тільки 1 година – на вивчення теми «Європейське середньовічне місто» й ще 1 година на тему «Господарське та повсякденне життя у середньовічній Європі», що, на мій погляд, є недостатньо. У ході проекту учасники обирають собі певні ролі, обумовлені характером і змістом проекту, відтворюють їхні соціальні й ділові відносини, які ускладнюються вигаданими ситуаціями. Проект передбачає підтримувати інтерес учнів у роботі з комп`ютерними технологіями.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Навчальні цілі: Сформувати уявлення про середньовічне місто, його населення,зовнішній вигляд, розвинути уміння учнів установлювати причинно- наслідкові зв`язки, досліджуючи причини і місця виникнення середньовічних міст, висловлювати власну думку щодо ролі міст в економічному й соціальному житті Середньовічній Європи, удосконалювати навички роботи в групах. Орієнтовні навчальні цілі відповідно до предметних компетенцій: Знати причини та місця появи міст, показувати на карті найбільші міста Європи, описувати середньовічні міста. Розуміти, яким чином міста отримали свободу від феодальної залежності; систему міського самоврядування. Описувати господарське та повсякденне життя в середньовічній Європі. Знати характерні особливості цехового ремесла Застосовувати та пояснювати на прикладах поняття й терміни.

Опис оцінювання

Оскільки оцінювання є особливою складовою педагогічного контролю, то воно має бути не самоціллю, а способом реалізації певної групи завдань. У програмі з історії для загальноосвітніх навчальних закладів ці завдання сформульовані таким чином: «визначити рівень навчальних досягнень учнів; визначити найкращих за результатами учнів; стимулювати мотивацію учнів до навчання і отримання знань; визначити рівень здібностей учнів; визначити, чи є необхідність у додатковому навчанні або перенавчанні. Майже всі ці завдання учитель реалізує в процесі оцінювання. На початку проекту для з’ясування рівня знань учнів учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль. Упродовж роботи над проектом учитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх, використовуючи форми оцінювання виконання групових завдань та продуктів проекту з метою контролю ходу виконання плану роботи в групах з виконання проекту. Учитель постійно проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання для дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Наприкінці роботи над проектом у ході проведення учнівської конференції, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, аналізується підготовленість групи: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію. Після закінчення проекту доцільно організувати обговорення, під час якого учні матимуть змогу оцінити проектну діяльність в цілому та особистий внесок кожного у загальну справу.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери