Портфоліо "Видатні діячі України"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:53, 20 червня 2012, створена Gadu (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Видатні діячі України"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

. Освітня галузь «Мова і література»

Мовний компонент/ українська мова * Мовленнєва лінія

               Уміння і навички в усіх видах мовленнєвої діяльності: володіння різними типами і стилями мовлення з урахуванням ситуації спілкування, дотримання правил спілкування.
                Уміння аналізувати різні погляди на предмет обговорення, дотримуючись мовних, етичних та етикетних норм; удосконалювати власне мовлення.
               Уміння висловлювати власну думку про прочитане, самостійно працювати з текстом; дотримуючись вимог до мовлення, вдосконалювати написане.
               Уміння дотримуватися орфоепічних норм у власному висловлюванні.

Діяльнісна (стратегічна) лінія

              Уміння застосовувати основні загальнонавчальні, творчі вміння, використовувати їх у різних життєвих і навчальних ситуаціях спілкування.
                Уміння користуватися основними комунікативними стратегіями.

Літературний компонент Українська література/ Зарубіжна література Аксіологічна лінія

     Уміння виразно, осмислено читати художній текст, виділяти в ньому головну думку; зіставляти зображені у творі етичні та психологічні ситуації з власним життєвим досвідом, відповідно корегувати свої життєві орієнтації, писати творчі роботи різних жанрів.

Літературознавча лінія

      Знання основних теоретико-літературних понять (повість-притча, сюжет, система образів, обрамлення, позасюжетні елементи, тема, ідея, художні засоби; мова твору)  і вміння оперувати ними в процесі читання  художніх текстів.

Культурологічна лінія

  Початкове уявлення про історико-літературну добу, національні, конкретно-історичні та загальнолюдські цінності, відображені у художньому творі.
Уміння визначати специфіку літературного твору .

Освітня галузь «Математика» Знання способів збирання і подання, обчислення отриманих даних з різних сфер діяльності.

Освітня галузь «Естетична культура» Візуальна (образотворча) змістова лінія Знання основних засобів графіки, живопису, дизайну.

   Уміння відтворити через малюнок думки, почуття, проблеми, важливі питання, порушені в опрацьованих художніх творах; створити ілюстрації, емблеми.

Театральне мистецтво

Уміння виражати особисте ставлення до проекту та володіти основними елементами акторської гри.                                       

Освітня галузь «Технологія» Уміння :  обирати предмети та знаряддя для заданих умов технологічної діяльності;  здійснювати технологічну діяльність в заданих умовах;  давати оцінку процесу і досягнутим результатам технологічної діяльності.

   Знання поняття інформації, способів і засобів одержання та опрацювання сучасної інформації; функціональних можливостей комп’ютера та програмних засобів різного призначення; раціонально використовувати комп’ютерні засоби  при розв’язанні завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням.
 Усвідомлення ролі проектної діяльності.

Знання:  про проектний пошук як основу творчого процесу;  видів та змісту проектних документів і уміння користуватися ними;  законів та принципів конструювання та моделювання. Уміння:  здійснювати проектну діяльність за створеними умовами;  графічно відображати творчий задум;  давати творчу оцінку досконалості результатів проектної діяльності;  застосовувати принципи конструювання та моделювання у творчій діяльності;  здійснювати конструювання та моделювання за графічним зображенням, за технічними умовами чи власним задумом (слайди).

Навчальна тема (як записано в програмі)

Українська література, Григорій Сковорода Висвітлити яскраві сторінки життя видатного українського письменника й філософа Григорія Сковороди. Подати історичну довідку про соціально-економічні процеси в Україні в другій половині ХVІІІ століття. Розтлумачити погляди Г.С. Сковороди на життя. Розкрити зміст афоризмів Григорія Сковороди.

Навчальні предмети з якими пов’язаний проект: українська мова,історія, зарубіжна література, математика,  образотворче мистецтво, біологія, труд, філософія.


 =Вік учнів, клас=
  Клас 9, вік 14-15 років
  ==Стислий опис проекту==
  Учні на уроках та позаурочний час спробують дати відповіді на питання, чому так важливо примножувати добро і красу у нашому житті, у чому полягає суть людського буття, що таке моральний вибір для персонажів творів та пересічних громадян. Для цього вони познайомляться із життям і творчістю Г.Сковороди. Знайдуть інформацію, пов’язану із проблемами, що порушуються у творах, дадуть відповіді на питання щодо особливостей структури творів та засобів творення. Розроблять в групі макет газети, добираючи потрібну інформацію, пишучи статті, присвячені важливимпитанням філософії та історії. Підготовлені будуть презентації своїх робіт: газету, путівник, результати соціологічного опитування, публікації, презентації.

Повний План вивчення теми

Розвиток комунікативних, пізнавальних навичок. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у літературних творах. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя людей, про яких вони прочитали. В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для лідерів місцевої громади. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, робити висновки, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей. Учні навчаться збирати, демонструвати відомості опросу, добираючи відповідні графіки чи діаграми.

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери