Дивна сім'я
Зміст
Назва проекту
"Дивна сім`я"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет – українська мова, 7 клас. Тема «Дієприкметник» (12годин) Під час роботи над проектом будуть задіяні навчальні предмети: - Українська мова – теми: «Дієприкметник», «Прикметник», «Дієслово», «Орфографія», «Пунктуація», «Синтаксис», «Фразеологія»; - Українська література – тема «Теорія літератури»; - Журналістика – теми: «Засоби масової інформації, їх специфіка та різновиди. Друковані засоби масової інформації, їх специфіка та різновиди. Періодичні видання (газета, журнал, альманах). Друкарські заголовки, підзаголовки, «Інтерв’ю. Походження інтерв’ю. Підготовка до інтерв’ю. Техніка інтерв’ю. Графічне оформлення»
Навчальна тема (як записано в програмі)
Основний навчальний предмет – українська мова, 7 клас. Тема «Дієприкметник» (12годин)
Вік учнів, клас
7 клас, вік учнів -12-13 років
Стислий опис проекту
Проект «Дивна сім’я» для учнів 7 класу з української мови (Українська мова 5-11класи: Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання/ Н.В.Бондаренко, О.М.Біляєва, Л.М.Паламар, В.Л.Кононенко), тема «Дієприкметник». Учні дізнаються про дієприкметник як особливу форму дієслова, дієприкметниковий зворот, будуть досліджувати мовний матеріал, формувати навички визначати, аналізувати і стилістично доцільно вживати ці лінгвістичні одиниці, розвивати мовне чуття і відповідні стилістичні уміння. Свої висновки, за допомогою вчителя, учні представлять у вигляді презентації в Power Point. Учні будуть шукати інформацію про дієприкметник в Інтернеті та випустять гімназійну газету «П´ятий модуль. Дієприкметник» в Microsoft Publisher, у яку ввійдуть рубрики: «Мала академія», «Інтерв´ю з перших вуст», «Обличчя», «Фольклорна зупинка», «Цікавинки морфології», «Я – редактор». Проведуть вікторину з теми «Дієприкметник» у 7-Б, 7-В класах.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Навчальні цілі: - Створити презентацію, яка буде містити інформацію про морфологічні ознаки особливої форми дієслова, про використання дієприкметника як одного із засобів створення образності; - Навчити складати план своєї діяльності для досягнення якісного кінцевого результату; - Навчити роботі в команді для досягнення спільної мети; - Створити газету, яка містить лінгвістичний матеріал з теми «Дієприкметник», фольклорний матеріал, мовознавчі ігри, твори учнів; - Соціалізуюча:спонукати учнів відзначати не лише свої досягнення, а й досягнення інших; формувати потребу прийти на допомогу; розвивати самооцінку; створити умови для реалізації й соціальної активності учнів;