Відмінності між версіями «Портфоліо Попиріної Ольги з теми "Закони Ньютона"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(План вивчення теми (вставити файл))
Рядок 15: Рядок 15:
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
[https://drive.google.com/file/d/0BysXUqrdk-N4d093UHRaN2Qxamc/view?usp=sharing План вивчення теми]
+
[https://drive.google.com/file/d/0BysXUqrdk-N4Rk1sb0FrbUxMTlk/view?usp=sharing План вивчення теми]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 21:51, 10 травня 2015


Назва навчальної теми

Тема: Закони Ньютона

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Тернистий шлях до істини» розроблено відповідно до навчальної програми рівня стандарт з фізики для учнів 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Динаміка». Завданням проекту є розвиток уявлень про причини винекнення механічного руху.. Розкрити учням такі поняття як інерція, інертність, інерціальна система відліку, сила, рівнодійна. Вияснити, яку роль відіграють закони Ньютона у житті людини, як були відкриті ці закони, яка природа цих законів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію , а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо законів Ньютона Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів (Приклад 1, Приклад 2). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють [ Форму аналізу виконання завдання], документ, призначений для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням - [ Форма оцінювання самоспрямування у навчанні], Форму оцінювання виконання групового завдання. Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання створених учнями Вікі-сайтів та презентацій, вчителем створено спеціальні форми: Форму оцінювання Вікі-сайтів та Форму оцінювання презентацій. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою Контрольного списку для вікі-сайту і Контрольного списку для блог у та захист створеної презентації під час проведення шкільної презентаційної кампанії учнівських інформаційних проектів – "Тернистий шлях до істини"

[ Форма для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей]

[ Форма самоспрямування у навчанні]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру ([сторінка1], [ сторінка2]) з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми Презентація. Для фасилітації з використанням ІКТ на початку виконання учнями проектів вчитель ознайомлює учнів з Планом вивчення теми, де стисло описані основні кроки, графік виконання та кінцеві терміни виконання проектів - допомагає учням зрозуміти очікування вчителя від виконання ними проектів та сформулювати свої очікування від проектів.За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру (сторінка1, сторінка2) з основами проектного навчання учням та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми Презентація.

Тиждень 1

Учні реєструються на сайті проекту [1] та заповнюють реєстраційну форму [https://]. Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Чи кожен наслідок має свою причину? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про стратегії створення та обробки відео засобами сучасного програмного забезпечення. Учні ознайомлюються із [https:// презентацією вчителя], після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань:

- Що вивчає класична динаміка і яка її основна задача?

- Яку роль відіграють закони Ньютона у природі та техніці?

- Чи є межі застосування законів динаміки?

Учні об’єднуються у групи по 5-6 чоловік і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження - Історики, Дослідники, Практики. Для того, щоб учнів згрупувати і зробити справжньою командою вчитель пропонує створити візитку кожної групи ([https:// Приклад візитки] і свій [http:// блог]. На цьому ж тижні проводиться робота з батьками та учнями щодо ознайомлення їх із документами на відкриття електронної поштової скриньки для публікаї роботи учнів в мережі Інтернет і збереження конфіденційності учня. Результатом роботи є заповнені батьками та учнями три документи: []Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, []Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет, []Форма щодо збереження конфіденційності учня 2014/2015 н.р.

Тиждень 2.

Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання:

Завдання для групи «Історики»:

- пошук інформації про Ісаака Ньютона, проаналізувати вклад Ісаака Ньютона в різні розділи фізики; - проаналізувати історію відкриття законів Ньютона.

Завдання для групи «Дослідники»:

- проаналізувати різні означення поняття – закон;

- визначити межі застосування законів Ньютона та їх формулювання.

Завдання для групи «Практики»:

- проналізувати роль, яку відіграють закони Ньютона у природі та техніці;

- проаналізувати алгоритм розв’язування задач з динаміки.

Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із [ Формою оцінювання Інтернет-ресурсів], прикладами заповнення [ Приклад1], [, Приклад 2], пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Наприклад, група Техніки може заповнювати [ Таблицю з проаналізованими означеннями поняття «мультимедійні дані»] та [ Таблицю з аналізом того, які аудіо- та відеоформати файлів підтримують стандартні програвачі ОС Windows, Windows Media Player].

Тиждень 3.

На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження

- група «Історики» має скласти анкету і провести опитування серед учнів старших класів щодо збору інформації про відкриття законів Ньютона та на знання учнями його біографії. Проналізувати результати за допомогою діаграм.

- група «Дослідники» має скласти анкету і провести опитування в класному колективі щодо збору інформації про знання учнями законів Ньютона та меж їх застосування. Проналізувати результати за допомогою діаграм.

- група «Практики» має скласти анкету і провести анкетування між учнями школи щодо інформації про те, чи вміють учні розв’язувати задачі з динаміки. Проаналізувати результати за допомогою діаграм.

Вчитель пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Наприклад, група Техніки може заповнювати Таблицю опитування Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Форма аналізу виконання завдання,Форма оцінювання виконання групового завдання тощо. 

Тиждень 4.

На цьому етапі дослідження учні визначають наступні завдання:

- група «Історики» має створити презентацію про біографію Ісаака Ньютона, його роль у фізиці, про відкриття законів динаміки, розкрити сутність суперечки між Ісааком Ньютоном та Робертом Гуком;

- група «Дослідники» має розробити сценарій досліду, який розкриває сутність одного із законів Ньютона. Продемонструвати результати дослідження у вигляді блогу;

- група «Техніки» має створити статтю про застосування законів Ньютона в техніці та новітніх дослідженнях. Продемонструвати результати дослідження у вигляді Вікі-статті;


Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: [ Оцінювання презентації], [ Оцінювання блогу], [ Оцінювання Вікі-сайтів]

Результати діяльності будуть представлені у шкільній презентаційній кампанії учнівських проектів – «Тернистий шлях до істини», на яку планується запросити батьків та вчителів. Наприкінці всі відомості проекту «Тернистий шлях до істини» будуть об'єднані у таблицю ПІДСУМКИ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Попиріна Ольга Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Фізика

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайло Коцюбинського Інститут математики, фізики і техноголічної освіти

Місто\село, район, область

М. Вінниця

Контактні дані

olmuratysyachna@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26.02.2015 – дата заліку

Місце проведення тренінгу

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайло Коцюбинського

Тренери

Кобися Алла Петрівна