Відмінності між версіями «Портфоліо Юлії Волинець з теми "Будьте здорові"»
(→Фах, навчальний предмет) |
(→Фах, навчальний предмет) |
||
Рядок 49: | Рядок 49: | ||
Старший викладач кафедри дошкільної освіти | Старший викладач кафедри дошкільної освіти | ||
+ | |||
Дисципліна "Формування дослідницьких умінь майбутніх вихователів" | Дисципліна "Формування дослідницьких умінь майбутніх вихователів" | ||
Версія за 14:25, 13 лютого 2015
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Будьмо здорові!
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Віконечко у природу - основний;
Образотворче мистецтво, художня праця, художня література для дітей дошкільного віку, зростаємо дужими - дотичні
Вік учнів, клас
Старший дошкільний вік
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
У даному проекті діти старшого дошкільного віку шукають відповідь на запитання «Чи можуть овочі та фрукти замінити лікі?», збирають факти та інформацію щодо цього питання за певний проміжок часу, вивчають, обговорюють, аналізують та систематизують їх. Використовуючи зібраний матеріал, діти шукають шляхи вирішення проблеми. В проекті діти досліджують які фрукти та овочі корисні та чим.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Протягом здійснення проекту основним інстурентарієм для об’єктивного оцінювання є ведення щоденника оволодіння мовним матеріалом. На початковому етапі проекту для визначення навчальних цілей відбувається “вхідне опитування” за темою вивчення, таким чином здійснюється діагностика рівня знань дітей з теми дослідження. На етапі реалізації проекту доцільно використовувати щоденник оволодіння матеріалом про лікарські рослини, їх призначення, спонукати дітей до самооцінювання та оцінювання правильності відповіді однолітків. Останній етап є синтезуючим і на цьому етапі використовується комплексний підхід до оцінювання, який передбачає акомулювання всіх вищезазначених методів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Підготовчий етап: На початку проекту вихователь пропонує батькам брошуру про метод проектів [2]. Створює опитувальник та необхідні оціночні форми.
Перший етап: Діти разом з батьками отримують доступ до блогу в якому вихователь представляє завдання для проекту, додаткові ресурси, та розробляє шаблон представлення результатів групового результату проекту. В ході виконання першого завдання з пошуку інформації про іграшки діти разом з батьками можуть використовувати допоміжні ресурси блогу використовуючи в роботі Оцінювання веб-сторінок .
Другий етап: На заняттях працюючи з презентацією повідомляє тему заняття, ставить ключові, тематичні та змістові питання. Після цього вчитель переходить до етапу розучевання нового матеріалу в контексті різних мовленневих ситуацій, використовуючи мовленнєві вправи. На другому занятті вихователь ввдодить сюжетно-ролюву гру "Чарівний світ дитячих іграшок та подарунків", яка передбачає художньо-естетичну діяльність та художню працю дітей для виготовлення іграшок. Вихователь розповідає дітям про варіанти виготовлення іграшок з покидькового матеріалу та зазначеє, що іграшки діти будуть виготовляти на заняттях або вдома з батьками. Проятого всіх занять вихователь використовує інтеактивну гру "What is it?" За відповідних умов може відбуватися відеофіксація дослідження з подальшим розміщенням у блозі проекту. Вихователь спостерігаючи за роботою дітей використовує Контрольний список відповідей та Контрольний список готовності до критичного мислення.
Третій етап: Після розучування нового мовленнєвого матеріалу вихователь продовжує роботу з дітьми по творчому сюжетному завданні, пов’язане з виготовленням дітьми подарунків та іграшок вивчених протягом першого та другого заняття. На третьому єптапі проекту увага педагога акцентується на вміннях дітей організовано працювати разом та комунікуватись між собою використовуючи нову лексику. Діти за допомогою батьків заповнюють хід виконання проекту використовуючи Список допоміжних питань розміщений у блозі на сторінці кожної з груп. А також використовують Форму оцінювання роботи в групі. Також вдома діти ознайомлюються з різними способами виготовлення іграшок вдома використовуючи разом з батьками ресурси представлені у блозі.
Заключний етап: Діти приносять на заняття обрану ними попередньо іграшку для виготовлення за обраною заздалегідь схемою. Виготовивши іграшки діти приймають участь у сюжетній грі “Чарівний дитячий світ іграшок та подарунків” та формують спільний для свіх плакат з аналогічною назвою, який і є результатом проекту, який може бути представлений такими зразками кінцевого результату зразок кінцевого результату 1, зразок кінцевого результату 2; а такими можуть бути зразки дитячих робіт зразок дитячих робіт 1, зразок дитячих робіт 2, зразок дитячих робіт 3, зразок дитячих робіт 4, зразок дитячих робіт 5. Переможцем конкурсу стає кожна дитина отримавши нагороди в різних номінаціях Фото і відеофіксація цих занять може бути представлена у блозі проекту. Для подальшого вивчення тем, іграшки, які були виготовлені дітьми можуть використовуватись протягом року рольового персонажа на заняттях англійської мови.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Волинець Юлія Олександрівна
Фах, навчальний предмет
Старший викладач кафедри дошкільної освіти
Дисципліна "Формування дослідницьких умінь майбутніх вихователів"
Навчальний заклад
Київський університет імені Бориса Грінченка
Місто\село, район, область
м. Київ
Контактні дані
y.volynets@kubg.edu.ua
Відомості про тренінг
Програма Іntel® «Навчання для майбутнього»
версія 10.1
Дати проведення тренінгу
09.02.2015-13.02.2015
Місце проведення тренінгу
м.Київ
Тренери
Скрипка Ганна Володимирівна
Шевчук Лариса Петрівна