Портфоліо Юлії Волинець з теми "Будьте здорові"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Будьмо здорові!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Віконечко у природу - основний;

Образотворче мистецтво, художня праця, художня література для дітей дошкільного віку, зростаємо дужими - дотичні

Вік учнів, клас

Старший дошкільний вік

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У даному проекті діти старшого дошкільного віку шукають відповідь на запитання «Чи можуть овочі та фрукти замінити лікі?», збирають факти та інформацію щодо цього питання за певний проміжок часу, вивчають, обговорюють, аналізують та систематизують їх. Використовуючи зібраний матеріал, діти шукають шляхи вирішення проблеми. В проекті діти досліджують які фрукти та овочі корисні та чим.

План вивчення теми (вставити файл)

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом здійснення проекту основним інстурентарієм для об’єктивного оцінювання є ведення щоденника оволодіння мовним матеріалом. На початковому етапі проекту для визначення навчальних цілей відбувається “вхідне опитування” за темою вивчення, таким чином здійснюється діагностика рівня знань дітей з теми дослідження. На етапі реалізації проекту доцільно використовувати щоденник оволодіння матеріалом про лікарські рослини, їх призначення, спонукати дітей до самооцінювання та оцінювання правильності відповіді однолітків. Останній етап є синтезуючим і на цьому етапі використовується комплексний підхід до оцінювання, який передбачає акомулювання всіх вищезазначених методів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовчий етап: На початку проекту вихователь пропонує батькам брошуру про метод проектів [2]. Створює опитувальник та необхідні оціночні форми. Планування реалізації проекту можна подивитись [3]

Перший етап: Діти разом з батьками отримують доступ до блогу [4] в якому вихователь представляє завдання для проекту, додаткові ресурси, та розробляє шаблон представлення результатів групового результату проекту. В ході виконання першого завдання з пошуку інформації про лікарські рослини, народну медицину діти разом з батьками можуть використовувати допоміжні ресурси блогу використовуючи в роботі Оцінювання веб-сторінок [5].

Другий етап: На заняттях працюючи з презентацією повідомляє тему заняття, ставить ключові, тематичні та змістові питання [6]. Після цього вихователь переходить до етапу розучевання нового матеріалу в контексті різних практичних ситуацій, використовуючи вправи з розвитку мовлення. На другому занятті вихователь ввдодить дидактичну гру "Овочі, фрукти", яка передбачає художньо-естетичну діяльність та працю на ділянці саду ДНЗ для посадки насіння. За відповідних умов може відбуватися відеофіксація дослідження з подальшим розміщенням у блозі проекту. Вихователь спостерігаючи за роботою дітей використовує Контрольний список відповідей та Контрольний список готовності до критичного мислення.

Третій етап: Після розучування нового матеріалу вихователь продовжує роботу з дітьми по творчому сюжетному завданні. На третьому єптапі проекту увага педагога акцентується на вміннях дітей організовано працювати разом та комунікуватись між собою. Діти за допомогою батьків заповнюють хід виконання проекту використовуючи Список допоміжних питань розміщений у блозі на сторінці кожної з груп. А також використовують Форму оцінювання роботи в групі. Також вдома діти ознайомлюються з різними лікарськими рослинами України використовуючи разом з батьками ресурси представлені у блозі.

Заключний етап: Діти приносять на заняття обрані ними попередньо насіння для посадки. Після розбивки клумби разом з вихователем діти приймають участь у дидактичній грі та формують спільний для свіх плакат з аналогічною назвою, який і є результатом проекту, який може бути представлений такими зразками кінцевого результату зразок кінцевого результату [7], [8] та інші. Переможцем конкурсу стає кожна дитина отримавши нагороди в різних номінаціях Фото і відеофіксація цих занять може бути представлена у блозі проекту.

Методичне забезпечення для навчального проекту

стаття з вікіпедії Народна медицина стаття Українська народна медицина

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Волинець Юлія Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Старший викладач кафедри дошкільної освіти

Дисципліна "Формування дослідницьких умінь майбутніх вихователів"

Навчальний заклад

Київський університет імені Бориса Грінченка

Місто\село, район, область

м. Київ

Контактні дані

y.volynets@kubg.edu.ua

Відомості про тренінг

Програма Іntel® «Навчання для майбутнього»

версія 10.1


Дати проведення тренінгу

09.02.2015-13.02.2015

Місце проведення тренінгу

м.Київ

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна

Шевчук Лариса Петрівна