Відмінності між версіями «Користувач:Виктория Кузнецова»
(→Мої закладки) |
(→Мої проекти) |
||
Рядок 47: | Рядок 47: | ||
===''Мої проекти''=== | ===''Мої проекти''=== | ||
− | + | [Всі професії потрібні - обирай на смак] | |
− | + | Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. | |
+ | Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. | ||
+ | Тип уроку: урок - презентація | ||
+ | |||
+ | Хід уроку | ||
+ | І.Вступне слово вчителя | ||
+ | Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. | ||
+ | З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. | ||
+ | А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. | ||
+ | А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо? | ||
+ | *Роботящі руки гори вернуть. | ||
+ | *Праця чоловіка годує, а лінь марнує. | ||
+ | *Очам страшно, а руки роблять. | ||
+ | *Маленька праця краща за велике безділля. | ||
+ | ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. | ||
+ | А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. | ||
+ | 1учень | ||
+ | Він з комп`ютером на ти, | ||
+ | Розумніших не знайти | ||
+ | Віртуальний творить міст | ||
+ | Диво - майстер…(програміст) | ||
+ | 2 учень | ||
+ | Літаком керує вправно, | ||
+ | Коли навіть в небі хмарно, | ||
+ | Посміхається з висот | ||
+ | Найхоробріший…( пілот ) | ||
+ | 3 учень | ||
+ | Треба знати, що без плану | ||
+ | Не збудуєте й майдану, | ||
+ | Точно вирахує вектор | ||
+ | Геніальний… ( архітектор ) | ||
+ | 4 учень | ||
+ | Він, як лікар Айболить, | ||
+ | Знає що і де болить, | ||
+ | Кличуть фермер і свинар | ||
+ | Порятуй… ( ветеринар ) | ||
+ | 5 учень | ||
+ | Зникло світло, що робити? | ||
+ | По кімнаті як ходити? | ||
+ | Мама каже,- Без істерик | ||
+ | Допоможе нам… ( електрик ) | ||
+ | 6 учень | ||
+ | Хоче знати дітвора | ||
+ | Звідки виросла гора? | ||
+ | Таємниці зніме полог | ||
+ | Мандрівник - герой… ( геолог ) | ||
+ | 7 учень | ||
+ | У кафе чи ресторані | ||
+ | Допоможе пану й пані | ||
+ | Страв обрати варіант | ||
+ | Пособить… ( офіціант ) | ||
+ | 8 учень | ||
+ | Він закони добре знає- | ||
+ | Помилку відраз впізнає. | ||
+ | Буд ь - який важливий лист | ||
+ | Враз напише вам… ( юрист ) | ||
+ | 9 учень | ||
+ | Всім відомо, що давно | ||
+ | Люди винайшли кіно. | ||
+ | А знімає фільм не мер, | ||
+ | А відомий… ( режисер ) | ||
+ | Добре, молодці. | ||
+ | А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують. | ||
+ | *Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ. | ||
+ | *Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ, | ||
+ | *Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР. | ||
+ | *Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР | ||
+ | *Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА. | ||
+ | А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? | ||
+ | ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) | ||
+ | ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) | ||
+ | КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) | ||
+ | ІІІ.Результати анкетування учнів класу. | ||
+ | Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: | ||
+ | Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); | ||
+ | Вчителем хочуть бути 3 учні; | ||
+ | Вихователем – 1; | ||
+ | Шахтарем – 4 ; | ||
+ | Перукарем – 4 ; | ||
+ | Спортсменом – 4; | ||
+ | Нотаріусом – 1 ; | ||
+ | Балериною – 1 ; | ||
+ | Дресирувальником – 1 ; | ||
+ | Художником – 1 ; | ||
+ | Стилістом – 1 ; | ||
+ | Вченим – 1 . | ||
+ | А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря. | ||
+ | Лікар – професія вічна | ||
+ | ІV. Презентація професії лікар. | ||
+ | 1. Вірші | ||
+ | 1 учень | ||
+ | Хто в лікарні по палаті | ||
+ | Ходить в білому халаті? | ||
+ | Хто людей з біди рятує? | ||
+ | Хто хвороби всі лікує? | ||
+ | 2 учень | ||
+ | Хто призначить процедури | ||
+ | І таблетки, і мікстури? | ||
+ | Щоб здоровим буть до віку. | ||
+ | Це, звичайно, мудрий…( лікар ) | ||
+ | 3 учень | ||
+ | З понеділка по суботу | ||
+ | Ходить лікар на роботу. | ||
+ | Якщо раптом захворію, | ||
+ | Може вийти і в неділю. | ||
+ | 4 учень | ||
+ | Він мені призначить ліки, | ||
+ | Перевірить горло, ніс. | ||
+ | Скаже їсти борщ і кашу, | ||
+ | Щоб одужав я й підріс. | ||
+ | Вчитель | ||
+ | Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». | ||
+ | Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. | ||
+ | V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. | ||
+ | 1.Презентація професії лікар ( слайди ). | ||
+ | 2.Практична діяльність медсестри: | ||
+ | а) демонстрація різних видів пов`язок; | ||
+ | б) лікувальний масаж; | ||
+ | 3.Тест лікаря Айболить : | ||
+ | 1. Чим вимірюють t тіла? | ||
+ | а) барометром; | ||
+ | б) водоміром; | ||
+ | в) термометром; | ||
+ | г) рукою. | ||
+ | 2. Коли болить зуб, до кого звертатися? | ||
+ | а) до мами; | ||
+ | б) до коваля; | ||
+ | в) в бібліотеку; | ||
+ | г) до стоматолога. | ||
+ | 3. Хто в лікарні носить білий халат? | ||
+ | а) кентервільський привид; | ||
+ | б) Карлсон; | ||
+ | в) лікар. | ||
+ | 4. Коли болять вуха і горло, звертаються: | ||
+ | а) до сусіда; | ||
+ | б) до ЛОРа; | ||
+ | в) до знахарки. | ||
+ | 5. Якщо сильно захворів, додому викликають: | ||
+ | а) голубий вертоліт; | ||
+ | б) таксі; | ||
+ | в) карету швидкої допомоги. | ||
+ | 6. Навіщо миють руки? | ||
+ | а) щоб батьки не лаяли; | ||
+ | б) щоб змити мікроби; | ||
+ | в) так казала вчителька. | ||
+ | 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: | ||
+ | а) сонячні окуляри; | ||
+ | б) протигаз; | ||
+ | в) паранжу; | ||
+ | г) марлеву пов`язку. | ||
+ | 4.Вручення дітям подарунка- заохочення. | ||
+ | VІ. Підсумок уроку | ||
+ | Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: | ||
+ | • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. | ||
+ | • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. | ||
+ | • Формула правильного вибору: | ||
+ | « Потрібно, зможу, хочу». | ||
===''Мої файли''=== | ===''Мої файли''=== |
Версія за 20:15, 12 лютого 2015
Зміст
Прізвище, ім'я, по батькові:
Кузнєцова Вікторія Іванівна
Регіон:
Дніпропетровська область місто Павлоград
Місце роботи:
середня школа № 5
Посада:
вчитель початкових класів
Персональний сайт (навчального закладу)
Професійне кредо
Навчаючи інших, навчаюсь сама
Електронна пошта
19682104YI@gmail.com
Мій внесок
Мій блог
Мій сайт
Наша група
Мої проекти
[Всі професії потрібні - обирай на смак]
Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. Тип уроку: урок - презентація
Хід уроку
І.Вступне слово вчителя Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
- Роботящі руки гори вернуть.
- Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
- Очам страшно, а руки роблять.
- Маленька праця краща за велике безділля.
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. 1учень Він з комп`ютером на ти, Розумніших не знайти Віртуальний творить міст Диво - майстер…(програміст) 2 учень Літаком керує вправно, Коли навіть в небі хмарно, Посміхається з висот Найхоробріший…( пілот ) 3 учень Треба знати, що без плану Не збудуєте й майдану, Точно вирахує вектор Геніальний… ( архітектор ) 4 учень Він, як лікар Айболить, Знає що і де болить, Кличуть фермер і свинар Порятуй… ( ветеринар ) 5 учень Зникло світло, що робити? По кімнаті як ходити? Мама каже,- Без істерик Допоможе нам… ( електрик ) 6 учень Хоче знати дітвора Звідки виросла гора? Таємниці зніме полог Мандрівник - герой… ( геолог ) 7 учень У кафе чи ресторані Допоможе пану й пані Страв обрати варіант Пособить… ( офіціант ) 8 учень Він закони добре знає- Помилку відраз впізнає. Буд ь - який важливий лист Враз напише вам… ( юрист ) 9 учень Всім відомо, що давно Люди винайшли кіно. А знімає фільм не мер, А відомий… ( режисер ) Добре, молодці. А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
- Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
- Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
- Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
- Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
- Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) ІІІ.Результати анкетування учнів класу. Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); Вчителем хочуть бути 3 учні; Вихователем – 1; Шахтарем – 4 ; Перукарем – 4 ; Спортсменом – 4; Нотаріусом – 1 ; Балериною – 1 ; Дресирувальником – 1 ; Художником – 1 ; Стилістом – 1 ; Вченим – 1 . А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
Лікар – професія вічна
ІV. Презентація професії лікар. 1. Вірші 1 учень Хто в лікарні по палаті Ходить в білому халаті? Хто людей з біди рятує? Хто хвороби всі лікує? 2 учень Хто призначить процедури І таблетки, і мікстури? Щоб здоровим буть до віку. Це, звичайно, мудрий…( лікар )
3 учень
З понеділка по суботу Ходить лікар на роботу. Якщо раптом захворію, Може вийти і в неділю. 4 учень Він мені призначить ліки, Перевірить горло, ніс. Скаже їсти борщ і кашу, Щоб одужав я й підріс. Вчитель Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. 1.Презентація професії лікар ( слайди ). 2.Практична діяльність медсестри: а) демонстрація різних видів пов`язок; б) лікувальний масаж; 3.Тест лікаря Айболить : 1. Чим вимірюють t тіла? а) барометром; б) водоміром; в) термометром; г) рукою. 2. Коли болить зуб, до кого звертатися? а) до мами; б) до коваля; в) в бібліотеку; г) до стоматолога. 3. Хто в лікарні носить білий халат? а) кентервільський привид; б) Карлсон; в) лікар. 4. Коли болять вуха і горло, звертаються: а) до сусіда; б) до ЛОРа; в) до знахарки. 5. Якщо сильно захворів, додому викликають: а) голубий вертоліт; б) таксі; в) карету швидкої допомоги. 6. Навіщо миють руки? а) щоб батьки не лаяли; б) щоб змити мікроби; в) так казала вчителька. 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: а) сонячні окуляри; б) протигаз; в) паранжу; г) марлеву пов`язку. 4.Вручення дітям подарунка- заохочення. VІ. Підсумок уроку Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. • Формула правильного вибору: « Потрібно, зможу, хочу».
Мої файли
Як підвищити свою самооцінку_Павлоград
Мої закладки
Висловлювання відомих про роботу вчителя
В хвилини відпочинку...
Люблю подорожувати, читати, готувати.