Відмінності між версіями «Користувач:Виктория Кузнецова»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мій внесок)
(Мої проекти)
Рядок 48: Рядок 48:
  
 
Всі професії потрібні - обирай на смак
 
Всі професії потрібні - обирай на смак
 +
Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання.
 +
Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації.
 +
Тип уроку: урок - презентація
 +
 +
                      Хід уроку
 +
І.Вступне слово вчителя
 +
Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися.
 +
З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво,  обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр.
 +
А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер.
 +
А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
 +
*Роботящі руки гори вернуть.
 +
*Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
 +
*Очам страшно, а руки роблять.
 +
*Маленька праця краща за велике безділля.
 +
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями.
 +
А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок.
 +
1учень
 +
Він з комп`ютером на ти,
 +
Розумніших не знайти
 +
Віртуальний творить міст
 +
Диво - майстер…(програміст)
 +
2 учень
 +
Літаком керує вправно,
 +
Коли навіть в небі хмарно,
 +
Посміхається з висот
 +
Найхоробріший…( пілот )
 +
3 учень
 +
Треба знати, що без плану
 +
Не збудуєте й майдану,
 +
Точно вирахує вектор
 +
Геніальний… ( архітектор )
 +
4 учень
 +
Він, як лікар Айболить,
 +
Знає що і де болить,
 +
Кличуть фермер і свинар
 +
Порятуй… ( ветеринар )
 +
5 учень
 +
Зникло світло, що робити?
 +
По кімнаті як ходити?
 +
Мама каже,- Без істерик
 +
Допоможе нам… ( електрик )
 +
6 учень
 +
Хоче знати дітвора
 +
Звідки виросла гора?
 +
Таємниці зніме полог
 +
Мандрівник - герой… ( геолог )
 +
7 учень
 +
У кафе чи ресторані
 +
Допоможе пану й пані
 +
Страв обрати варіант
 +
Пособить… ( офіціант )
 +
8 учень
 +
Він закони добре  знає-
 +
Помилку відраз впізнає.
 +
Буд ь - який важливий лист
 +
Враз напише вам… ( юрист )
 +
9 учень
 +
Всім відомо, що давно
 +
Люди винайшли кіно.
 +
А знімає фільм не мер,
 +
А відомий… ( режисер )
 +
Добре, молодці.
 +
А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
 +
*Дошка, дзвінок, журнал, зошити  -  ВЧИТЕЛЬ.
 +
*Товар, вітрина, терези, покупці      -  ПРОДАВЕЦЬ,
 +
*Сцена, глядачі, декорації, оплески        -  АКТОР.
 +
*Земля, зерно, комбайни, урожай          - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
 +
*Дорога, пасажири, кермо, білети          -  ВОДІЙ АВТОБУСА.
 +
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані?
 +
ТАРШАХ ( шахтар )              НЕРТРЕ ( тренер )
 +
ХАРКУ ( кухар )                      НОМАГРО ( агроном )
 +
КАРТО ( токар )                      ВАРСТАЛЕ ( сталевар )
 +
ІІІ.Результати анкетування учнів класу.
 +
Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати:
 +
Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища );
 +
Вчителем хочуть бути  3 учні;
 +
Вихователем – 1;
 +
Шахтарем – 4 ;
 +
Перукарем – 4 ;
 +
Спортсменом – 4;
 +
Нотаріусом – 1 ;
 +
Балериною – 1 ;
 +
Дресирувальником – 1 ;
 +
Художником – 1 ;
 +
Стилістом – 1 ;
 +
Вченим – 1 .
 +
А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
 +
                                Лікар – професія вічна
 +
ІV. Презентація професії лікар.
 +
1. Вірші
 +
1 учень
 +
Хто в лікарні по палаті
 +
Ходить в білому халаті?
 +
Хто людей з біди рятує?
 +
Хто хвороби всі лікує?
 +
2 учень
 +
Хто призначить процедури
 +
І таблетки, і мікстури?
 +
Щоб здоровим буть  до віку.
 +
Це, звичайно, мудрий…( лікар )
 +
        3 учень
 +
З понеділка по суботу
 +
Ходить лікар на роботу.
 +
Якщо раптом захворію,
 +
Може вийти і в неділю.
 +
4 учень
 +
Він мені призначить ліки,
 +
Перевірить горло, ніс.
 +
Скаже їсти борщ і кашу,
 +
Щоб одужав я й підріс.
 +
Вчитель
 +
Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично».
 +
Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію.
 +
V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни.
 +
1.Презентація професії лікар ( слайди ).
 +
2.Практична діяльність медсестри:
 +
а) демонстрація різних видів пов`язок;
 +
б) лікувальний масаж;
 +
3.Тест лікаря Айболить :
 +
1. Чим вимірюють t тіла?
 +
а) барометром;
 +
б) водоміром;
 +
в) термометром;
 +
г) рукою.
 +
2. Коли болить зуб, до кого звертатися?
 +
а) до мами;
 +
б) до коваля;
 +
в) в бібліотеку;
 +
г) до стоматолога.
 +
3. Хто в лікарні носить білий халат?
 +
а) кентервільський привид;
 +
б) Карлсон;
 +
в) лікар.
 +
4. Коли болять вуха і горло, звертаються:
 +
а) до сусіда;
 +
б) до ЛОРа;
 +
в) до знахарки.
 +
5. Якщо сильно захворів, додому викликають:
 +
а) голубий вертоліт;
 +
б) таксі;
 +
в) карету швидкої допомоги.
 +
6. Навіщо миють руки?
 +
а) щоб батьки не лаяли;
 +
б) щоб змити мікроби;
 +
в) так казала вчителька.
 +
7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни:
 +
а) сонячні окуляри;
 +
б) протигаз;
 +
в) паранжу;
 +
г) марлеву пов`язку.
 +
4.Вручення дітям подарунка- заохочення.
 +
VІ. Підсумок уроку
 +
Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати:
 +
• Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати.
 +
• Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії.
 +
• Формула правильного вибору:
 +
« Потрібно, зможу, хочу».
  
 
===''Мої файли''===
 
===''Мої файли''===

Версія за 19:39, 12 лютого 2015


Прізвище, ім'я, по батькові:

Кузнєцова Вікторія Іванівна


Вчитель Павлоградської ЗШ № 5

Регіон:

Дніпропетровська область місто Павлоград

Місце роботи:

середня школа № 5

Посада:

вчитель початкових класів

Персональний сайт (навчального закладу)

Павлоградська ЗШ № 5

Професійне кредо

Навчаючи інших, навчаюсь сама

Електронна пошта

19682104YI@gmail.com

Мій внесок

Мій блог

Смакота

Мій сайт

життя 1 - А

Наша група

Наша група


Мої проекти

Всі професії потрібні - обирай на смак Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. Тип уроку: урок - презентація

                     Хід уроку

І.Вступне слово вчителя Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?

  • Роботящі руки гори вернуть.
  • Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
  • Очам страшно, а руки роблять.
  • Маленька праця краща за велике безділля.

ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. 1учень Він з комп`ютером на ти, Розумніших не знайти Віртуальний творить міст Диво - майстер…(програміст) 2 учень Літаком керує вправно, Коли навіть в небі хмарно, Посміхається з висот Найхоробріший…( пілот ) 3 учень Треба знати, що без плану Не збудуєте й майдану, Точно вирахує вектор Геніальний… ( архітектор ) 4 учень Він, як лікар Айболить, Знає що і де болить, Кличуть фермер і свинар Порятуй… ( ветеринар ) 5 учень Зникло світло, що робити? По кімнаті як ходити? Мама каже,- Без істерик Допоможе нам… ( електрик ) 6 учень Хоче знати дітвора Звідки виросла гора? Таємниці зніме полог Мандрівник - герой… ( геолог ) 7 учень У кафе чи ресторані Допоможе пану й пані Страв обрати варіант Пособить… ( офіціант ) 8 учень Він закони добре знає- Помилку відраз впізнає. Буд ь - який важливий лист Враз напише вам… ( юрист ) 9 учень Всім відомо, що давно Люди винайшли кіно. А знімає фільм не мер, А відомий… ( режисер ) Добре, молодці. А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.

  • Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
  • Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
  • Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
  • Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
  • Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.

А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) ІІІ.Результати анкетування учнів класу. Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); Вчителем хочуть бути 3 учні; Вихователем – 1; Шахтарем – 4 ; Перукарем – 4 ; Спортсменом – 4; Нотаріусом – 1 ; Балериною – 1 ; Дресирувальником – 1 ; Художником – 1 ; Стилістом – 1 ; Вченим – 1 . А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.

                               Лікар – професія вічна

ІV. Презентація професії лікар. 1. Вірші 1 учень Хто в лікарні по палаті Ходить в білому халаті? Хто людей з біди рятує? Хто хвороби всі лікує? 2 учень Хто призначить процедури І таблетки, і мікстури? Щоб здоровим буть до віку. Це, звичайно, мудрий…( лікар )

        3 учень

З понеділка по суботу Ходить лікар на роботу. Якщо раптом захворію, Може вийти і в неділю. 4 учень Він мені призначить ліки, Перевірить горло, ніс. Скаже їсти борщ і кашу, Щоб одужав я й підріс. Вчитель Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. 1.Презентація професії лікар ( слайди ). 2.Практична діяльність медсестри: а) демонстрація різних видів пов`язок; б) лікувальний масаж; 3.Тест лікаря Айболить : 1. Чим вимірюють t тіла? а) барометром; б) водоміром; в) термометром; г) рукою. 2. Коли болить зуб, до кого звертатися? а) до мами; б) до коваля; в) в бібліотеку; г) до стоматолога. 3. Хто в лікарні носить білий халат? а) кентервільський привид; б) Карлсон; в) лікар. 4. Коли болять вуха і горло, звертаються: а) до сусіда; б) до ЛОРа; в) до знахарки. 5. Якщо сильно захворів, додому викликають: а) голубий вертоліт; б) таксі; в) карету швидкої допомоги. 6. Навіщо миють руки? а) щоб батьки не лаяли; б) щоб змити мікроби; в) так казала вчителька. 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: а) сонячні окуляри; б) протигаз; в) паранжу; г) марлеву пов`язку. 4.Вручення дітям подарунка- заохочення. VІ. Підсумок уроку Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. • Формула правильного вибору: « Потрібно, зможу, хочу».

Мої файли

Мої закладки

В хвилини відпочинку...

Люблю подорожувати, читати, готувати.

Торт "Наполеон"

Корисні посилання: