Відмінності між версіями «Користувач:Виктория Кузнецова»
(→Мої проекти) |
(→Мої проекти) |
||
| Рядок 46: | Рядок 46: | ||
[[Назва посилання]] | [[Назва посилання]] | ||
| + | |||
===''Мої проекти''=== | ===''Мої проекти''=== | ||
Всі професії потрібні - обирай на смак | Всі професії потрібні - обирай на смак | ||
| + | |||
| + | [[Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. | ||
| + | Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. | ||
| + | Тип уроку: урок - презентація | ||
| + | |||
| + | Хід уроку | ||
| + | І.Вступне слово вчителя | ||
| + | Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. | ||
| + | З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. | ||
| + | А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. | ||
| + | А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо? | ||
| + | *Роботящі руки гори вернуть. | ||
| + | *Праця чоловіка годує, а лінь марнує. | ||
| + | *Очам страшно, а руки роблять. | ||
| + | *Маленька праця краща за велике безділля. | ||
| + | ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. | ||
| + | А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. | ||
| + | 1учень | ||
| + | Він з комп`ютером на ти, | ||
| + | Розумніших не знайти | ||
| + | Віртуальний творить міст | ||
| + | Диво - майстер…(програміст) | ||
| + | 2 учень | ||
| + | Літаком керує вправно, | ||
| + | Коли навіть в небі хмарно, | ||
| + | Посміхається з висот | ||
| + | Найхоробріший…( пілот ) | ||
| + | 3 учень | ||
| + | Треба знати, що без плану | ||
| + | Не збудуєте й майдану, | ||
| + | Точно вирахує вектор | ||
| + | Геніальний… ( архітектор ) | ||
| + | 4 учень | ||
| + | Він, як лікар Айболить, | ||
| + | Знає що і де болить, | ||
| + | Кличуть фермер і свинар | ||
| + | Порятуй… ( ветеринар ) | ||
| + | 5 учень | ||
| + | Зникло світло, що робити? | ||
| + | По кімнаті як ходити? | ||
| + | Мама каже,- Без істерик | ||
| + | Допоможе нам… ( електрик ) | ||
| + | 6 учень | ||
| + | Хоче знати дітвора | ||
| + | Звідки виросла гора? | ||
| + | Таємниці зніме полог | ||
| + | Мандрівник - герой… ( геолог ) | ||
| + | 7 учень | ||
| + | У кафе чи ресторані | ||
| + | Допоможе пану й пані | ||
| + | Страв обрати варіант | ||
| + | Пособить… ( офіціант ) | ||
| + | 8 учень | ||
| + | Він закони добре знає- | ||
| + | Помилку відраз впізнає. | ||
| + | Буд ь - який важливий лист | ||
| + | Враз напише вам… ( юрист ) | ||
| + | 9 учень | ||
| + | Всім відомо, що давно | ||
| + | Люди винайшли кіно. | ||
| + | А знімає фільм не мер, | ||
| + | А відомий… ( режисер ) | ||
| + | Добре, молодці. | ||
| + | А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують. | ||
| + | *Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ. | ||
| + | *Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ, | ||
| + | *Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР. | ||
| + | *Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР | ||
| + | *Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА. | ||
| + | А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? | ||
| + | ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) | ||
| + | ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) | ||
| + | КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) | ||
| + | ІІІ.Результати анкетування учнів класу. | ||
| + | Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: | ||
| + | Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); | ||
| + | Вчителем хочуть бути 3 учні; | ||
| + | Вихователем – 1; | ||
| + | Шахтарем – 4 ; | ||
| + | Перукарем – 4 ; | ||
| + | Спортсменом – 4; | ||
| + | Нотаріусом – 1 ; | ||
| + | Балериною – 1 ; | ||
| + | Дресирувальником – 1 ; | ||
| + | Художником – 1 ; | ||
| + | Стилістом – 1 ; | ||
| + | Вченим – 1 . | ||
| + | А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря. | ||
| + | Лікар – професія вічна | ||
| + | ІV. Презентація професії лікар. | ||
| + | 1. Вірші | ||
| + | 1 учень | ||
| + | Хто в лікарні по палаті | ||
| + | Ходить в білому халаті? | ||
| + | Хто людей з біди рятує? | ||
| + | Хто хвороби всі лікує? | ||
| + | 2 учень | ||
| + | Хто призначить процедури | ||
| + | І таблетки, і мікстури? | ||
| + | Щоб здоровим буть до віку. | ||
| + | Це, звичайно, мудрий…( лікар ) | ||
| + | 3 учень | ||
| + | З понеділка по суботу | ||
| + | Ходить лікар на роботу. | ||
| + | Якщо раптом захворію, | ||
| + | Може вийти і в неділю. | ||
| + | 4 учень | ||
| + | Він мені призначить ліки, | ||
| + | Перевірить горло, ніс. | ||
| + | Скаже їсти борщ і кашу, | ||
| + | Щоб одужав я й підріс. | ||
| + | Вчитель | ||
| + | Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». | ||
| + | Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. | ||
| + | V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. | ||
| + | 1.Презентація професії лікар ( слайди ). | ||
| + | 2.Практична діяльність медсестри: | ||
| + | а) демонстрація різних видів пов`язок; | ||
| + | б) лікувальний масаж; | ||
| + | 3.Тест лікаря Айболить : | ||
| + | 1. Чим вимірюють t тіла? | ||
| + | а) барометром; | ||
| + | б) водоміром; | ||
| + | в) термометром; | ||
| + | г) рукою. | ||
| + | 2. Коли болить зуб, до кого звертатися? | ||
| + | а) до мами; | ||
| + | б) до коваля; | ||
| + | в) в бібліотеку; | ||
| + | г) до стоматолога. | ||
| + | 3. Хто в лікарні носить білий халат? | ||
| + | а) кентервільський привид; | ||
| + | б) Карлсон; | ||
| + | в) лікар. | ||
| + | 4. Коли болять вуха і горло, звертаються: | ||
| + | а) до сусіда; | ||
| + | б) до ЛОРа; | ||
| + | в) до знахарки. | ||
| + | 5. Якщо сильно захворів, додому викликають: | ||
| + | а) голубий вертоліт; | ||
| + | б) таксі; | ||
| + | в) карету швидкої допомоги. | ||
| + | 6. Навіщо миють руки? | ||
| + | а) щоб батьки не лаяли; | ||
| + | б) щоб змити мікроби; | ||
| + | в) так казала вчителька. | ||
| + | 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: | ||
| + | а) сонячні окуляри; | ||
| + | б) протигаз; | ||
| + | в) паранжу; | ||
| + | г) марлеву пов`язку. | ||
| + | 4.Вручення дітям подарунка- заохочення. | ||
| + | VІ. Підсумок уроку | ||
| + | Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: | ||
| + | • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. | ||
| + | • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. | ||
| + | • Формула правильного вибору: | ||
| + | « Потрібно, зможу, хочу». | ||
| + | |||
| + | |||
| + | Назва посилання]] | ||
===''Мої файли''=== | ===''Мої файли''=== | ||
Версія за 19:37, 12 лютого 2015
Зміст
Прізвище, ім'я, по батькові:
Кузнєцова Вікторія Іванівна
Регіон:
Дніпропетровська область місто Павлоград
Місце роботи:
середня школа № 5
Посада:
вчитель початкових класів
Персональний сайт (навчального закладу)
Професійне кредо
Навчаючи інших, навчаюсь сама
Електронна пошта
19682104YI@gmail.com
Мій внесок
Мій блог
Мій сайт
Наша група
Мої проекти
Всі професії потрібні - обирай на смак
[[Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання. Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації. Тип уроку: урок - презентація
Хід уроку
І.Вступне слово вчителя Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися. З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр. А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер. А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
- Роботящі руки гори вернуть.
- Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
- Очам страшно, а руки роблять.
- Маленька праця краща за велике безділля.
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями. А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок. 1учень Він з комп`ютером на ти, Розумніших не знайти Віртуальний творить міст Диво - майстер…(програміст) 2 учень Літаком керує вправно, Коли навіть в небі хмарно, Посміхається з висот Найхоробріший…( пілот ) 3 учень Треба знати, що без плану Не збудуєте й майдану, Точно вирахує вектор Геніальний… ( архітектор ) 4 учень Він, як лікар Айболить, Знає що і де болить, Кличуть фермер і свинар Порятуй… ( ветеринар ) 5 учень Зникло світло, що робити? По кімнаті як ходити? Мама каже,- Без істерик Допоможе нам… ( електрик ) 6 учень Хоче знати дітвора Звідки виросла гора? Таємниці зніме полог Мандрівник - герой… ( геолог ) 7 учень У кафе чи ресторані Допоможе пану й пані Страв обрати варіант Пособить… ( офіціант ) 8 учень Він закони добре знає- Помилку відраз впізнає. Буд ь - який важливий лист Враз напише вам… ( юрист ) 9 учень Всім відомо, що давно Люди винайшли кіно. А знімає фільм не мер, А відомий… ( режисер ) Добре, молодці. А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
- Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
- Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
- Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
- Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
- Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані? ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер ) ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном ) КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар ) ІІІ.Результати анкетування учнів класу. Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати: Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища ); Вчителем хочуть бути 3 учні; Вихователем – 1; Шахтарем – 4 ; Перукарем – 4 ; Спортсменом – 4; Нотаріусом – 1 ; Балериною – 1 ; Дресирувальником – 1 ; Художником – 1 ; Стилістом – 1 ; Вченим – 1 . А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
Лікар – професія вічна
ІV. Презентація професії лікар. 1. Вірші 1 учень Хто в лікарні по палаті Ходить в білому халаті? Хто людей з біди рятує? Хто хвороби всі лікує? 2 учень Хто призначить процедури І таблетки, і мікстури? Щоб здоровим буть до віку. Це, звичайно, мудрий…( лікар )
3 учень
З понеділка по суботу Ходить лікар на роботу. Якщо раптом захворію, Може вийти і в неділю. 4 учень Він мені призначить ліки, Перевірить горло, ніс. Скаже їсти борщ і кашу, Щоб одужав я й підріс. Вчитель Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично». Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію. V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни. 1.Презентація професії лікар ( слайди ). 2.Практична діяльність медсестри: а) демонстрація різних видів пов`язок; б) лікувальний масаж; 3.Тест лікаря Айболить : 1. Чим вимірюють t тіла? а) барометром; б) водоміром; в) термометром; г) рукою. 2. Коли болить зуб, до кого звертатися? а) до мами; б) до коваля; в) в бібліотеку; г) до стоматолога. 3. Хто в лікарні носить білий халат? а) кентервільський привид; б) Карлсон; в) лікар. 4. Коли болять вуха і горло, звертаються: а) до сусіда; б) до ЛОРа; в) до знахарки. 5. Якщо сильно захворів, додому викликають: а) голубий вертоліт; б) таксі; в) карету швидкої допомоги. 6. Навіщо миють руки? а) щоб батьки не лаяли; б) щоб змити мікроби; в) так казала вчителька. 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни: а) сонячні окуляри; б) протигаз; в) паранжу; г) марлеву пов`язку. 4.Вручення дітям подарунка- заохочення. VІ. Підсумок уроку Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати: • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати. • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії. • Формула правильного вибору: « Потрібно, зможу, хочу».
Назва посилання]]
Мої файли
Мої закладки
В хвилини відпочинку...
Люблю подорожувати, читати, готувати.