Відмінності між версіями «Користувач:Виктория Кузнецова»
(→Мої проекти) |
(→Мої проекти) |
||
Рядок 45: | Рядок 45: | ||
− | ===''Мої проекти''=== | + | [[Назва посилання]]===''Мої проекти''=== |
24 години - чисте повітря | 24 години - чисте повітря | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Мета: формувати в учнів усвідомлення необхідності охорони повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища. | ||
+ | |||
+ | Хід уроку | ||
+ | |||
+ | I. Організаційний момент | ||
+ | |||
+ | II. Актуалізація опорних знань | ||
+ | |||
+ | 1. Бесіда | ||
+ | |||
+ | — Що таке вітер? | ||
+ | |||
+ | — Які бувають вітри? | ||
+ | |||
+ | — Розкажіть, що ви знаєте про урагани та смерчі. | ||
+ | |||
+ | — Чому люди вивчають вітер? Як вони використовують його силу? | ||
+ | |||
+ | 2. Гра «Вірю — не вірю» | ||
+ | |||
+ | - Повітря необхідне живим організмам. (Так, щоб дихати.) | ||
+ | |||
+ | - Повітря не має кольору. (Так, воно прозоре, але товстий шар повітря має блакитний колір.) | ||
+ | |||
+ | - Повітря нерухоме. (Ні, воно весь час рухається. Це і є вітер, який ми відчуваємо.) | ||
+ | |||
+ | - Повітря міститься у твердих речовинах, наприклад, ґрунті, крейді. (Так. У цьому ми переконалися, коли проводили дослід з крейдою.) | ||
+ | |||
+ | - Повітря, яким ми дихаємо, насичене вуглекислим газом. (Ні. Повітря на одну п’яту складається з кисню, а решта — інші гази.) | ||
+ | |||
+ | - У повітрі є кисень, який дуже необхідний для дихання не лише людям, але й тваринам і рослинам. (Так, саме рослини виділяють кисень, і тому їх ще називають «зеленими легенями» Землі.) | ||
+ | |||
+ | - Повітря може мати запах бузку. (Ні, запах бузку має тільки бузок, а повітря — без запаху.) | ||
+ | |||
+ | — Отже, природа дає нам повітря без кольору, запаху, насичене вдосталь киснем — таким, яким воно необхідне людині. Завдяки повітрю ми живемо. Тому й повинні дбати про чистоту повітряного океану. Забруднене повітря — значна загроза для всього людства. | ||
+ | |||
+ | III. Повідомлення теми і мети уроку | ||
+ | |||
+ | — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про охорону повітря від забруднення. | ||
+ | |||
+ | IV. Вивчення нового матеріалу | ||
+ | |||
+ | 1. Робота за підручником (с. 37–40) | ||
+ | |||
+ | — Пригадайте! Яке значення має повітря для Землі? | ||
+ | |||
+ | — Поміркуйте, чи однакове повітря в місті і в селі, у лісі і біля автостради. | ||
+ | |||
+ | — Повітря — це частина природи. Якщо повітря забруднене, то всім організмам важко дихати, вони хворіють і навіть гинуть. Людям, рослинам і тваринам для дихання потрібне чисте повітря! | ||
+ | |||
+ | — Пригадайте, де батьки радять вам гуляти. Чому? | ||
+ | |||
+ | — Наведіть приклади забруднення повітря господарською діяльністю людини. | ||
+ | |||
+ | — Чому забруднюється повітря? Що може псувати повітря там, де ви живете? | ||
+ | |||
+ | — Розгляньте малюнок 27 на с. 39 та назвіть джерела забруднення повітря. | ||
+ | |||
+ | — У нашій країні ухвалені закони про охорону повітря, що вимагають від підприємств установлення спеціальних уловлювачів шкідливих викидів, сажі й пилу. У кожному населеному пункті за чистотою повітря має здійснюватися спеціальний контроль. | ||
+ | |||
+ | Водіям автотранспорту необхідно стежити, щоб їхні автомобілі не забруднювали повітря. А всім нам треба більше користуватися велосипедами. Рослини теж сприяють чистоті повітря. Тому потрібно їх берегти, висаджувати молоді деревця і кущі, висівати навесні квіти! | ||
+ | |||
+ | Висновки. Повітря забруднюється через шкідливі викиди підприємств, вихлопні гази машин, спалювання сміття, листя і бур’янів. Усі громадяни повинні дбати про чистоту повітря. Рослини очищують повітря. | ||
+ | |||
+ | — Розгляньте малюнок 28 на с. 40 та назвіть кімнатні рослини — очищувачі повітря. | ||
+ | |||
+ | 2. Фізкультхвилинка | ||
+ | |||
+ | V. Узагальнення й систематизація отриманих знань | ||
+ | |||
+ | 1. Робота в парах | ||
+ | |||
+ | — Допоможіть розв’язати проблему. | ||
+ | |||
+ | Учитель на уроці природознавства попросив дітей розробити пропозиції щодо охорони повітря свого населеного пункту. Коли учні навели свої пропозиції, між ними виникла суперечка. | ||
+ | |||
+ | - Перша група учнів запропонувала: зупинити всі фабрики і заводи. Припинити заготівлю деревини. Заборонити користуватися автотранспортом. Перетворити Землю на один величезний заповідник. | ||
+ | |||
+ | - Друга група учнів висловила із цього приводу свою думку: фабрики і заводи повинні мати вловлювачі пилу і шкідливих речовин. Транспорт необхідно зробити екологічно безпечним. У містах і навколо них створювати сади, парки і ліси. | ||
+ | |||
+ | — Які заходи, на вашу думку, є більш ефективними? Поясніть чому. | ||
+ | |||
+ | — Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»? | ||
+ | |||
+ | 2. Робота в групах | ||
+ | |||
+ | Групам роздають картки: «Поряд — парк. Там згребли торішнє листя і запалили багаття. І вулиця, і перехожі потопають у великих сизуватих клубах диму...» | ||
+ | |||
+ | Завдання: зробити висновок. | ||
+ | |||
+ | — Повітря також забруднюється від зловживання отрутохімікатами на полях, від викидів відпрацьованих газів з фабрик, заводів, забруднює повітря транспорт. | ||
+ | |||
+ | — Аж страшно уявити, яким брудним повітрям ми дихаємо. Невже нічого не можна зробити? (Не спалювати листя; заводи і фабрики повинні бути безвідходними або очищати викидні гази; більше користуватися тролейбусами; трамваями.) | ||
+ | |||
+ | VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія | ||
+ | |||
+ | — Поспостерігайте і дослідіть: чи забруднюється повітря у вашому довкіллі? | ||
+ | |||
+ | — Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому. | ||
+ | |||
+ | — Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим. | ||
+ | |||
+ | — Чи можете ви особисто охороняти повітря від забруднення? Розкажіть. | ||
+ | |||
+ | — Запропонуйте способи очищення повітря на нашій планеті. | ||
+ | |||
+ | VІІ . Домашнє завдання | ||
===''Мої файли''=== | ===''Мої файли''=== |
Версія за 19:23, 12 лютого 2015
Зміст
Прізвище, ім'я, по батькові:
Кузнєцова Вікторія Іванівна
Регіон:
Дніпропетровська область місто Павлоград
Місце роботи:
середня школа № 5
Посада:
вчитель початкових класів
Персональний сайт (навчального закладу)
Професійне кредо
Навчаючи інших, навчаюсь сама
Електронна пошта
19682104YI@gmail.com
Мій внесок
Мій блог
Мій сайт
Наша група
Назва посилання===Мої проекти===
24 години - чисте повітря
Мета: формувати в учнів усвідомлення необхідності охорони повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
— Що таке вітер?
— Які бувають вітри?
— Розкажіть, що ви знаєте про урагани та смерчі.
— Чому люди вивчають вітер? Як вони використовують його силу?
2. Гра «Вірю — не вірю»
- Повітря необхідне живим організмам. (Так, щоб дихати.)
- Повітря не має кольору. (Так, воно прозоре, але товстий шар повітря має блакитний колір.)
- Повітря нерухоме. (Ні, воно весь час рухається. Це і є вітер, який ми відчуваємо.)
- Повітря міститься у твердих речовинах, наприклад, ґрунті, крейді. (Так. У цьому ми переконалися, коли проводили дослід з крейдою.)
- Повітря, яким ми дихаємо, насичене вуглекислим газом. (Ні. Повітря на одну п’яту складається з кисню, а решта — інші гази.)
- У повітрі є кисень, який дуже необхідний для дихання не лише людям, але й тваринам і рослинам. (Так, саме рослини виділяють кисень, і тому їх ще називають «зеленими легенями» Землі.)
- Повітря може мати запах бузку. (Ні, запах бузку має тільки бузок, а повітря — без запаху.)
— Отже, природа дає нам повітря без кольору, запаху, насичене вдосталь киснем — таким, яким воно необхідне людині. Завдяки повітрю ми живемо. Тому й повинні дбати про чистоту повітряного океану. Забруднене повітря — значна загроза для всього людства.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про охорону повітря від забруднення.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 37–40)
— Пригадайте! Яке значення має повітря для Землі?
— Поміркуйте, чи однакове повітря в місті і в селі, у лісі і біля автостради.
— Повітря — це частина природи. Якщо повітря забруднене, то всім організмам важко дихати, вони хворіють і навіть гинуть. Людям, рослинам і тваринам для дихання потрібне чисте повітря!
— Пригадайте, де батьки радять вам гуляти. Чому?
— Наведіть приклади забруднення повітря господарською діяльністю людини.
— Чому забруднюється повітря? Що може псувати повітря там, де ви живете?
— Розгляньте малюнок 27 на с. 39 та назвіть джерела забруднення повітря.
— У нашій країні ухвалені закони про охорону повітря, що вимагають від підприємств установлення спеціальних уловлювачів шкідливих викидів, сажі й пилу. У кожному населеному пункті за чистотою повітря має здійснюватися спеціальний контроль.
Водіям автотранспорту необхідно стежити, щоб їхні автомобілі не забруднювали повітря. А всім нам треба більше користуватися велосипедами. Рослини теж сприяють чистоті повітря. Тому потрібно їх берегти, висаджувати молоді деревця і кущі, висівати навесні квіти!
Висновки. Повітря забруднюється через шкідливі викиди підприємств, вихлопні гази машин, спалювання сміття, листя і бур’янів. Усі громадяни повинні дбати про чистоту повітря. Рослини очищують повітря.
— Розгляньте малюнок 28 на с. 40 та назвіть кімнатні рослини — очищувачі повітря.
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в парах
— Допоможіть розв’язати проблему.
Учитель на уроці природознавства попросив дітей розробити пропозиції щодо охорони повітря свого населеного пункту. Коли учні навели свої пропозиції, між ними виникла суперечка.
- Перша група учнів запропонувала: зупинити всі фабрики і заводи. Припинити заготівлю деревини. Заборонити користуватися автотранспортом. Перетворити Землю на один величезний заповідник.
- Друга група учнів висловила із цього приводу свою думку: фабрики і заводи повинні мати вловлювачі пилу і шкідливих речовин. Транспорт необхідно зробити екологічно безпечним. У містах і навколо них створювати сади, парки і ліси.
— Які заходи, на вашу думку, є більш ефективними? Поясніть чому.
— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?
2. Робота в групах
Групам роздають картки: «Поряд — парк. Там згребли торішнє листя і запалили багаття. І вулиця, і перехожі потопають у великих сизуватих клубах диму...»
Завдання: зробити висновок.
— Повітря також забруднюється від зловживання отрутохімікатами на полях, від викидів відпрацьованих газів з фабрик, заводів, забруднює повітря транспорт.
— Аж страшно уявити, яким брудним повітрям ми дихаємо. Невже нічого не можна зробити? (Не спалювати листя; заводи і фабрики повинні бути безвідходними або очищати викидні гази; більше користуватися тролейбусами; трамваями.)
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Поспостерігайте і дослідіть: чи забруднюється повітря у вашому довкіллі?
— Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому.
— Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим.
— Чи можете ви особисто охороняти повітря від забруднення? Розкажіть.
— Запропонуйте способи очищення повітря на нашій планеті.
VІІ . Домашнє завдання
Мої файли
Мої закладки
В хвилини відпочинку...
Люблю подорожувати, читати, готувати.