Відмінності між версіями «Електронна енциклопедія «Перерізи багатогранників»»
Рядок 38: | Рядок 38: | ||
зручною для викладача тому, що вона дозволяє виносити на лекції і практичні заняття матеріал за власним розсудом, можливо, менший за об'ємом, але найбільш істотний за змістом, залишаючи для самостійної роботи те, що опинилося поза рамками аудиторних занять; <br> | зручною для викладача тому, що вона дозволяє виносити на лекції і практичні заняття матеріал за власним розсудом, можливо, менший за об'ємом, але найбільш істотний за змістом, залишаючи для самостійної роботи те, що опинилося поза рамками аудиторних занять; <br> | ||
Узагальнюючи, можна стверджувати, що мета і завдання, поставлені в роботі, вирішені.<br> | Узагальнюючи, можна стверджувати, що мета і завдання, поставлені в роботі, вирішені.<br> | ||
+ | [[Навчальний проект Реалізація міжпредметної інтеграції у процесі вивчення інформатики]] |
Поточна версія на 14:19, 22 листопада 2013
Тези роботи
Електронна енциклопедія «Перерізи багатогранників»
Автор Лисенко Вадим Сергійович
Науковий керівник Кузнецова Ірина Василівна, учитель інформатики вищої категорії, старший вчитель ДСЗФМШ №35 Калінінського району м. Донецька
На сьогоднішній день розроблено безліч електронних навчальних ресурсів на абсолютно різні теми, починаючи від простеньких невеликих програмок, закінчуючи складними і серйозними проектами, які створювалися роками. У чому ж причина такої великої кількості електронних навчальних ресурсів? Напевно, відповідь дуже проста: причина в загальній комп'ютеризації суспільства. Разом з традиційними навчальними посібниками, почали використовуватися, так звані, електронні навчальні ресурси, зручні і для домашнього навчання, і для використання в освітніх установах.
Електронні навчальні ресурси істотно підвищують якість візуальної інформації, вона стає яскравішою, барвистою, а як відомо, чим цікавіше представлений матеріал, тим цікавіше його вивчати. Тому можливості електронних навчальних ресурсів не обмежуються тільки викладом і демонстрацією матеріалу, вони покликані зацікавити учня.
Актуальність теми роботи обумовлена тим що:
• Зображення просторових фігур на площині є однією з найбільш важливих тем в стереометрії, але завдання на побудову перерізів викликають у школярів труднощі.
• У програмі рівня стандарту зі стереометрії на вивчення перерізів багатогранників відводиться два уроки і завдання на побудову перерізів розглядаються у досить простих випадках.
• Дана тема сприяє формуванню та розвитку в учнів просторових уявлень. Розвиває інтерес до оперування геометричними поняттями і образами.
Мета роботи – створити засобами Power Point електронний навчальний ресурс зі стереометрії за темою «Перерізи багатогранників», який можна використовувати на уроках інформатики, а також для самостійного навчання.
Об'єкт: створення електронного навчального ресурсу засобами Power Point.
Предмет: електронний навчальний ресурс зі стереометрії за темою «Перерізи багатогранників».
Готуючи ресурс з теми «Перерізи багатогранників», перед розробниками було поставлено кілька завдань:
• Розглянути в роботі найбільш ефективні в практиці викладання в середній школі методи побудови перерізів:
- метод сліду;
- метод внутрішнього проектування;
- комбінований метод,
щоб зробити процес побудови перерізу видовищним і наочним.
• Підібрати набір вправ, що передбачають розгляд побудови перерізів чотирьох багатогранників: призми, піраміди, тетраедру, паралелепіпеду.
• Передбачити можливість використання довідкового матеріалу з досліджуваної теми;
• Передбачити можливість контролю і самоконтролю при вивченні теми (забезпечити запропоновані завдання рішенням або докладним коментарем; використовувати тестування);
• Запропонувати посилання на ресурси Інтернет з даного питання.
• Максимально полегшити процес усвідомлення даної теми, використовуючи різні інноваційні прийоми викладання матеріалу.
Дидактичне наповнення навчального ресурсу складається з:
- Опису та поетапної побудови перерізів тетраедру, паралелепіпеду, піраміди, призми, у яких наведено опис на продемонстровано поетапну побудову перерізів багатогранників.
- Завдань для самостійної роботи, призначених для самостійного засвоєння матеріалу;
- Тестових завдань, пристосованих для самоконтролю і саме тому дуже корисних для індивідуальних занять.
- Теоретичного довідкового матеріалу, який містить теоретичні відомості з досліджуваної теми.
- Списку рекомендованої літератури та Інтернет джерел, які нададуть можливість отримати додаткову інформацію особливо зацікавленим учням.
Саме це й визначило структуру навчального ресурсу.
Структура навчального ресурсі досить проста. Він містить головну сторінку-заставку, яка розгалужується на 9 сторінок до відповідних елементів дидактичного наповнення курсу.
Створений електронний навчальний ресурс було апробовано на заняттях міжшкільного факультативу та групових заняттях учнів десятих класів школи. Результати апробації виявили зростання показнику об'єму уваги учнів, показнику пізнавального інтересу та показників пам'яті учнів.
Висновки. В роботі засобами Power Point створено електронну енциклопедію «Перерізи багатогранників», яка є:
необхідною для самостійної роботи учнів тому, що вона полегшує розуміння матеріалу, що вивчається, за рахунок інших, ніж в друкарській учбовій літературі, способів подачі матеріалу: індуктивний підхід, дія на слухову і емоційну пам'ять і т.п.;
корисною на практичних заняттях тому, що вона дозволяє використовувати комп'ютерну підтримку для вирішення більшої кількості завдань, звільняє час для аналізу отриманих рішень і їх графічної інтерпретації;
зручною для викладача тому, що вона дозволяє виносити на лекції і практичні заняття матеріал за власним розсудом, можливо, менший за об'ємом, але найбільш істотний за змістом, залишаючи для самостійної роботи те, що опинилося поза рамками аудиторних занять;
Узагальнюючи, можна стверджувати, що мета і завдання, поставлені в роботі, вирішені.
Навчальний проект Реалізація міжпредметної інтеграції у процесі вивчення інформатики