Відмінності між версіями «Портфоліо Сівовол Тетяни з теми "Один за всіх чи всі за одного?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(План вивчення теми (вставити файл))
Рядок 14: Рядок 14:
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
Плану вивчення теми “Конформізм: за і проти”
 
Автор
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте
 
Ім’я, по-батькові та прізвище Сівовол Тетяна Миколаївна
 
Назва навчального закладу Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальоосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області
 
Місто, село, район, область Село Боромля Тростянецький район Сумська область
 
Відомості про тренінг
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг
 
Дати проведення тренінгу 12.08.2013-18.08.2013
 
Тренери Герасименко Наталія Вікторівна, Ніколаєнко Світлана Петрівна
 
Місце проведення тренінгу Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальоосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області
 
Опис навчальної теми
 
Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.
 
Назва
 
Один за всіх чи всі за одного
 
Стислий опис
 
Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. 
 
Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису вивчення теми.
 
Проект виконують учні 11 класу в розділі “Основи психології спілкування” під час вивчення теми “Конформізм, нонкорформізм та колективізм. Тиск середовища та його підтримка” . Учні виконують проект утворивши три групи: прихильники, противники, незалежні експерти. Результати роботи презентуються на заключному уроці вивчення розділу, у вигляді презентації, блогу, вікі-статті.
 
Предмет, навчальна тема
 
Психологія. Розділ “Основи психології спілкування”, тема “Конформізм, нонкорформізм та колективізм. Тиск середовища та його підтримка”. Історія, людина і світ, світова література, художня культура.
 
Клас (вікова категорія)
 
Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів
 
11, 16-17 років
 
Приблизний час вивчення теми
 
Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми
 
Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми за її описом
 
Тиждень
 
Освітні засади
 
Державні освітні стандарти
 
Модуль 3: Скопіюйте  перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.
 
Підготовка учнів  до  взаємодії з соціальним середовищем,  до самореалізації їх як особистостей в умовах  багатоманітного  світу через засвоєння  комплексу  знань,  формування  відповідних компетенцій; формування в учнів критичного  мислення,  навичок  оцінювання суспільних явищ і процесів,    життєвих  та  прикладних особистісно-життєтворчих,соціалізуючих,      комунікативних, інтелектуально-інформаційних навичок; формування в      учнів    почуття    власної    гідності, відповідальності, особистого ставлення до подій і явищ суспільного життя,  досвіду  емоційно-оцінної діяльності,  здатності визначати власну  активну  життєву  позицію,  робити  свідомий  вибір,встановлювати  особисті цілі,  спрямовані на розвиток суспільства,
 
Держави.
 
Навчальні програми
 
Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.
 
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів “Психологія” 11 клас (профільний рівень). оперує поняттями «конформізм», «емпатія», «лідерство»; усвідомлює і визначає власну психологічну позицію у спілкуванні, класифікує та надає характеристику типам  лідерства;  застосовує уміння  безконфліктного спілкування, емпатійного сприйняття співрозмовника, конструктивної знеосібленої критики, саморефлексії особистісного та емоційних станів;  формулює конструктивні  критичні зауваження, аналізує  власні помилки; оцінює роль співпереживання  та його важливість у взаєминах між людьми.
 
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
 
Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.
 
У ході проекту учні знайомляться із новими поняттями, з’ясовують причинно-налідкові зв’язки, ґрунтовно доведять та розуміють ідеї, розуміють, усвідомлють ролі ефективного спілкування, створюють та використовують різні види спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах, використовують міжособистісні навички та навички вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети.
 
Основні запитання
 
Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях.
 
Ключове запитання Конформізм: за і проти?
 
Тематичні запитання Які переваги конформізму?
 
Які недоліки конформізму?
 
Який вплив конформізму на розвиток суспільства?
 
Змістові запитання Що таке конформізм?
 
Що таке нонконформізм?
 
Дайте визначення поняттю “колективізм”.
 
Що таке лідерство?
 
Назвіть стилі управління.
 
 
План оцінювання
 
o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку навчального проекту.
 
o Модуль 7: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та створіть  Форму оцінювання для прикладу учнівської роботи.
 
o Модуль 8: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Плану та Стислого опису оцінювання.
 
Графік оцінювання
 
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
 
Мозкова атака
 
Обговорення Основних запитань
 
Перегляд презентації вчителя та її обговорення
 
Робота з таблицями «ЗХД»
 
Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався)
 
Записи/нотатки вчителя
 
Асоціативний кущ
 
Консультації
 
Самостійна робота з Формами оцінювання (само- та взаємооцінювання)
 
Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки
 
Форма для оцінювання продуктів проекту
 
Форми для надання зворотного зв’язку
 
Демонстрація (захист проекту), презентація, блогу, вікі-статті
 
Опитування
 
Робота з таблицями «ЗХД»
 
Форма оцінювання публікації, презентації, блог, вікі-стаття (продукту)
 
Таблиця «ЗХД»
 
 
Стислий опис оцінювання
 
На початку роботи над проектом шляхом обговорення та мозкової атаки та “асоціативного куща” зʹясовуємо знання учнів з даного питання. Учитель презентує стартову презентацію, що дозволяє учням зрозуміти, що нам дасть використання методу проектів. Учні заповнюють таблиці “ЗХД”, асоціативний кущ, ознайомлюються з нотатками та записами учителя. Впродовж роботи над проектом учитель веде консультації, організовує самооцінювання, використовує форми для надання зворотнього звʹязку, що дозволяє володіти інформацією про хід проекту. Учитель роздає форми з критеріями оцінювання блогу, вікі-статті та контрольний список оцінювання презентації. Для перевірки набутих знань у проекті учитель використовує онлайн-опитування. Наприкінці роботи над проектом учні демонструють свої напрацювання у вигляді презентації, блогу та вікі-статті. Учитель проводить опитування та організовує роботу з таблицями “ЗХД”.
 
Методичні засади
 
Попередні знання та навички
 
• Уміння користуватися довідковою літературою, виділяти головне з прочитаного.
 
• Функціональні знання клавіатури та вміння користуватися мишею (вміння роздруковувати, копіювати, вставляти, зберігати інформацію на комп’ютері)
 
• Базові знання з використання текстового редактора.
 
• Базові знання роботи мережі Інтернет.
 
Діяльність учнів та вчителя
 
o Модуль 3: Записати, як використовується при вивченні теми презентація.
 
o Модуль 4 і 5:Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми.
 
o Модуль 6: Після створення прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його створюватимуть
 
o Модуль 7: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівського проекту.
 
o Модуль 8 Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми.
 
o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги.
 
Перший день. Ознайомила з проектом. Продемонструвала стартову презентацію, що дозволить учням зрозуміти для чого потрібні проекти. За допомогою асоціативного куща і методу мозкової атаки зʹясовую знання учнів з питання “конформізм”. Задаю ключове та змістові питання. Створюю робочі групи, роздаю завдання.
 
День другий. Учні працюють за планом, який спільно визначили. Проводжу консультації, контролюю хід роботи. Конкретизую завдання для кожної групи, щодо остаточного продукту роботи: вікі-стаття, блог, презентація.
 
День третій. Організовую самостійне оцінювання учнів, консультую.
 
Четвертий день. Роздаю форми з критеріями оцінювання блогу, вікі-статті та контрольний список оцінювання презентації.
 
Пʹятий день.Під час онлайн-консультацій зʹясовуюхід виконання проекту, проблеми та здобутки груп. Переглядаю попередні напрацювання.
 
По завершенню роботи переглядаю напрацювання учнів з даного питання: блог, презентацію, вікі-статтю. Оцінюю роботу, виставляю оцінки.
 
Диференціація навчання
 
Учні, що мають проблеми у навчанні • Допомагати таким учням складати план роботи на тиждень, щоб вони могли зосередитись на дослідницькій роботі.
 
• Визначити сильні сторони таких учнів і враховувати їх при розподілі ролей у груповій роботі. Призначити сильних учнів помічниками.
 
• Зменшити кількість завдань, чи надати їм більше часу для їх виконання.
 
Обдаровані учні • Заохочувати обдарованих учнів досліджувати подібні теми і робити звіти перед класом.
 
• Якщо учні мають хороші навички роботи з комп’ютером, запросити їх до створення спільної класної веб-сторінки.
 
• Якщо такі учні можуть добре писати, то вони можуть вести електронне листування з іншими класами-учасниками проекту.
 
Матеріали та ресурси
 
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 
0 Фотоапарат
 
0 Комп’ютер (и)
 
0 Цифровий фотоапарат
 
0 DVD - програвач
 
0 Доступ до Інтернету
 
0  Лазерний диск
 
0 Принтер
 
0 Мультимедійний проектор
 
0 Сканер
 
0 Телевізор
 
0 Відеомагнітофон
 
0 Відеокамера
 
0 Обладнання для відео конференцій
 
0 Інше     
 
 
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
 
0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями
 
0 Програма для створення публікацій
 
0 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на  компакт-диску
 
0 Програма для роботи із зображеннями
 
0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом
 
0 Програма для  розробки веб-сторінок
 
0 Програма для роботи з текстами
 
0 Інше     
 
 
Друковані матеріали Семиченко В. А. Психологія особистості. - К: Видавець Ешке О.М., 2001. - Рос. мовою.
 
Психология. Словарь / Под общ. ред. А. В. Петровского, М. Г. Ярошевского. - 2-е изд. - М.: Политиздат, 1990.
 
Психологія / За ред. Г. С. Костюка. - К.: Рад. Школа, 1968.
 
Психологія: Підручник / За ред. Ю. Л. Трофімова. - К.: Либідь, 2000.
 
Обладнання та канцтовари Ватман, кольорові олівці, мультимедійний проетор, папір.
 
Інтернет ресурси http://infomanagement.ru/referat/47/6
 
http://www.coolreferat.com
 
http://histua.com/slovnik/k/konformizm
 
 
 
Інші ресурси Учитель історії
 
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 14:41, 14 серпня 2013


Назва навчальної теми

“Конформізм, нонкорформізм та колективізм. Тиск середовища та його підтримка”.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Психологія,історія, людина і світ, світова література, художня культура.

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконують учні 11 класу в розділі “Основи психології спілкування” під час вивчення теми “Конформізм, нонкорформізм та колективізм. Тиск середовища та його підтримка” . Учні виконують проект утворивши три групи: прихильники, противники, незалежні експерти. Результати роботи презентуються на заключному уроці вивчення розділу, у вигляді презентації, блогу, вікі-статті.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом шляхом обговорення та мозкової атаки та “асоціативного куща” зʹясовуємо знання учнів з даного питання. Учитель презентує стартову презентацію, що дозволяє учням зрозуміти, що нам дасть використання методу проектів. Учні заповнюють таблиці “ЗХД”, асоціативний кущ, ознайомлюються з нотатками та записами учителя. Впродовж роботи над проектом учитель веде консультації, організовує самооцінювання, використовує форми для надання зворотнього звʹязку, що дозволяє володіти інформацією про хід проекту. Учитель роздає форми з критеріями оцінювання блогу, вікі-статті та контрольний список оцінювання презентації. Для перевірки набутих знань у проекті учитель використовує онлайн-опитування опитувальник. Наприкінці роботи над проектом учні демонструють свої напрацювання у вигляді презентації, блогу та вікі-статті. Учитель проводить опитування та організовує роботу з таблицями “ЗХД”.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перший день. Ознайомила з проектом. Продемонструвала стартова презентація учителя, що дозволить учням зрозуміти для чого потрібні проекти. За допомогою асоціативного куща і методу мозкової атаки зʹясовую знання учнів з питання “конформізм”. Задаю ключове та змістові питання. Створюю робочі групи, роздаю завдання. День другий. Учні працюють за планом, який спільно визначили. Проводжу консультації, контролюю хід роботи. Конкретизую завдання для кожної групи, щодо остаточного продукту роботи: вікі-стаття, блог, презентація. День третій. Організовую самостійне оцінювання учнів, консультую. Четвертий день. Роздаю форми з критеріями оцінювання блогу, вікі-статті та контрольний список оцінювання презентації. Пʹятий день.Під час онлайн-консультацій зʹясовуюхід виконання проекту, проблеми та здобутки груп. Переглядаю попередні напрацювання. По завершенню роботи переглядаю напрацювання учнів з даного питання: блог на тему "Переваги конформізму", учнівська презентація, учнівська вікі-стаття "Конформізм та розвиток суспільства". Оцінюю роботу, виставляю оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Сівовол

Фах, навчальний предмет

Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія. Практичний психолог

Навчальний заклад

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальоосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Місто\село, район, область

Село Боромля Тростянецький район Сумська область

Контактні дані

071286tanya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08.2013-18.08.2013

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна