Відмінності між версіями «Портфоліо Кірік Ірини з теми "Ком’ютерні віруси - винахід людства"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
1 етап – Знайомство з презентацією вчителя. Обговорення з учнями теми проекту. Визначення ключового та тематичних  питань.
 +
Визначення рівня обізнаності учнів з даної теми (мозкова атака).
 +
2 етап - Формування  3 малих груп – «істориків», «вірусологів» та «лікарів».
 +
Розподіл завдань між групами:
 +
- «історики» займаються вивченням етапів розвитку вірусів до сьогодення;
 +
- «вірусологи» визначають ознаки зараження комп’ютера та класифікують  віруси;
 +
- «лікарі» з’ясовують, що таке антивіруси, як вони класифікуються і які заходи необхідно зробити, щоб попередити зараження комп’ютера вірусом.
 +
3 етап - Опрацювання, збирання, систематизація, класифікація інформації учнями з підручників, посібників, довідників, періодичних видань, Інтернет-ресурсів. 
 +
Добір ілюстрацій відповідного змісту.
 +
4 етап - Під керівництвом викладача обґрунтування висновків з роботи кожної групи.
 +
Планування, розробка та створення мультимедійної учнівської презентації за допомогою програми Microsoft PowerPoint.
 +
Планування, створення вікі-статті за результатами роботи.
 +
Планування, розробка та створення блогу.
 +
5 етап - Розробка сценарію позакласного заходу.
 +
6 етап - Проведення позакласного заходу з презентацією отриманих результатів з даної теми для викладачів, майстрів та інших учнів.
 +
7 етап - Викладач перевіряє знання учнів з теми за допомогою онлайн-опитування.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 16:31, 22 листопада 2012


Назва навчальної теми

Поняття комп’ютерного вірусу. Історія та класифікація вірусів і троянських програм. Призначення, принцип дії та класифікація антивірусних програм. Робота в середовищі антивірусної програми. Правила профілактики зараження комп’ютера вірусами.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, основи роботи на персональному комп’ютері, технології,українська мова, математика.

Вік учнів, клас

14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики призначений для учнів 9 класів та учнів першого курсу за професією оператор комп’ютерного набору і виконується у межах вивчення теми «Службове програмне забезпечення». Для роботи у проекті учні об’єднаються у групи, здійснюватимуть пошук інформації в Інтернеті, аналізуватимуть її, проводитимуть опитування. Результати своїх досліджень вони оформлять у вигляді презентацій, вікі-статті та блогу. Потім будуть презентують свій проект на позакласному заході.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

У цьому проекті викладач використовує різноманітні стратегії оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення. Перед початком проекту викладач використовує демонстрацію своєї презентації та ініціює її обговорення з учнями, щоб визначити попередні знання та навички учнів, уявлення щодо досліджуваної проблеми. Впродовж роботи над проектом викладач супроводжує учнів у навчанні проведенням консультацій з проектними групами, веде журнал спостережень та спрямовує їх навчання за допомогою контрольних списків. Після завершення проекту викладач оцінює продукти учнівської діяльності за допомогою розроблених форм і критеріїв, проводить тести з теми та стимулює взаємооцінювання та самооцінювання учнів своєї роботи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 етап – Знайомство з презентацією вчителя. Обговорення з учнями теми проекту. Визначення ключового та тематичних питань. Визначення рівня обізнаності учнів з даної теми (мозкова атака). 2 етап - Формування 3 малих груп – «істориків», «вірусологів» та «лікарів». Розподіл завдань між групами: - «історики» займаються вивченням етапів розвитку вірусів до сьогодення; - «вірусологи» визначають ознаки зараження комп’ютера та класифікують віруси; - «лікарі» з’ясовують, що таке антивіруси, як вони класифікуються і які заходи необхідно зробити, щоб попередити зараження комп’ютера вірусом. 3 етап - Опрацювання, збирання, систематизація, класифікація інформації учнями з підручників, посібників, довідників, періодичних видань, Інтернет-ресурсів. Добір ілюстрацій відповідного змісту. 4 етап - Під керівництвом викладача обґрунтування висновків з роботи кожної групи. Планування, розробка та створення мультимедійної учнівської презентації за допомогою програми Microsoft PowerPoint. Планування, створення вікі-статті за результатами роботи. Планування, розробка та створення блогу. 5 етап - Розробка сценарію позакласного заходу. 6 етап - Проведення позакласного заходу з презентацією отриманих результатів з даної теми для викладачів, майстрів та інших учнів. 7 етап - Викладач перевіряє знання учнів з теми за допомогою онлайн-опитування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери