Відмінності між версіями «Портфоліо Скоморох Валентини Федорівни з теми " Оксиген і всі, всі, всі... "»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 25: Рядок 25:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
 +
На початку проекту вчитель проводе визначення навчальних потреб учнів. Для цього проводе « Мозкову атаку» за основними питаннями. Після визначення  рівня навчальних потреб кожного учня та демонстрації вчительської презентації клас  ділиться на 3 групи: «Чомучки», «Пізнайки», « Розумники». Кожна група отримує завдання та складає план роботи над ним. «Чомучки» - чому назвали його « неподільним »; «Пізнайки» - як утворилась хімічна абетка; « Розумники» -як допомогти собі вивчити назви і символи хімічних елементів? Впродовж роботи над проектом учні першої групи знаходять відповіді на питання: 1.Яку будову мають атоми?
 +
2. Чим подібні за будовою атоми різних хімічних елементів?
 +
3. Як  перетворити атоми на іони та чим вони відрізняються один від одного?
 +
Група розбивається на пари і кожна підбирає матеріал на одне питання. В кінці першого тижня  пари звітують в групах про виконану роботу, вчитель  проводить консультацію та здійснює  оцінювання шляхом взаємооцінювання однолітками. На другому тижні група готує початковий варіант публікації ( буклет), в якому висвітлює здобуте.
 +
Учні другої групи знаходять відповіді на питання:
 +
1. Якою мовою спілкуються хіміки?
 +
2. Звідки прийшли символи хімічних елементів?
 +
Група формує трійки, кожна з яких за перший тиждень знаходить відповідний матеріал і готує повідомлення для першого поточного оцінювання. Вчитель проводить консультації та оцінювання в формі анкетування з подальшим самооцінюванням. На другому тижні  група працює над створенням проекту презентації. Вчитель проводить збори учнів групи та консультує їх, ознайомлює з вимогами до учнівської презентації.
 +
За перший тиждень учні третьої групи знайомляться  з різними формами контролю знань. Вчитель ознайомлює з формами «швидкого навчання», прийомами ефективного запам’ятовування та допомагає оформити перші результати згідно плану:             
 +
1. Яку логічну систему з 3 елементів по 3 ти можеш запропонувати для швидкого вивчення?
 +
2. Яку таблицю « ЗХД» ти порадиш для швидкого запам’ятовування назв елементів?
 +
Підготовані матеріали група використовує для поточного  самоконтролю та взаємоконтролю знань учнів.
 +
Після корекції вчителем підготовані матеріали на другому тижні проекту готуються для wiki-статті.
 +
Наприкінці роботи над проектом : «Чомучки» готують буклет « Чому назвали його  неподільним?», «Пізнайки» готують  презентацію « Як утворилась хімічна абетка?», « Розумники» готують wiki-статтю «Як допомогти собі вивчити назви і символи хімічних елементів?». Вчитель допомагає остаточно визначити обсяг та форму викладення матеріалу, консультує при підготовці кожної команди до захисту; оцінює захист публікації, презентації та статті. Учні приймають участь в загальному обговоренні результатів роботи кожної групи.
  
 
[[учнівська wiki-стаття " Як утворилась хімічна абетка"]]
 
[[учнівська wiki-стаття " Як утворилась хімічна абетка"]]

Версія за 15:11, 28 вересня 2012


Назва проекту

Оксиген і всі, всі, всі...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, інформатика, математика, історія

Навчальні цілі

Ознайомити з історією відкриття окремих хімічних елементів, дати уявлення про природу назв елементів, вивчити назви 20 елементів і їх символи.

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту вчитель проводе визначення навчальних потреб учнів. Для цього проводе « Мозкову атаку» за основними питаннями. Після визначення рівня навчальних потреб кожного учня та демонстрації вчительської презентації клас ділиться на 3 групи: «Чомучки», «Пізнайки», « Розумники». Кожна група отримує завдання та складає план роботи над ним. «Чомучки» - чому назвали його « неподільним »; «Пізнайки» - як утворилась хімічна абетка; « Розумники» -як допомогти собі вивчити назви і символи хімічних елементів? Впродовж роботи над проектом учні першої групи знаходять відповіді на питання: 1.Яку будову мають атоми? 2. Чим подібні за будовою атоми різних хімічних елементів? 3. Як перетворити атоми на іони та чим вони відрізняються один від одного? Група розбивається на пари і кожна підбирає матеріал на одне питання. В кінці першого тижня пари звітують в групах про виконану роботу, вчитель проводить консультацію та здійснює оцінювання шляхом взаємооцінювання однолітками. На другому тижні група готує початковий варіант публікації ( буклет), в якому висвітлює здобуте. Учні другої групи знаходять відповіді на питання: 1. Якою мовою спілкуються хіміки? 2. Звідки прийшли символи хімічних елементів? Група формує трійки, кожна з яких за перший тиждень знаходить відповідний матеріал і готує повідомлення для першого поточного оцінювання. Вчитель проводить консультації та оцінювання в формі анкетування з подальшим самооцінюванням. На другому тижні група працює над створенням проекту презентації. Вчитель проводить збори учнів групи та консультує їх, ознайомлює з вимогами до учнівської презентації. За перший тиждень учні третьої групи знайомляться з різними формами контролю знань. Вчитель ознайомлює з формами «швидкого навчання», прийомами ефективного запам’ятовування та допомагає оформити перші результати згідно плану: 1. Яку логічну систему з 3 елементів по 3 ти можеш запропонувати для швидкого вивчення? 2. Яку таблицю « ЗХД» ти порадиш для швидкого запам’ятовування назв елементів? Підготовані матеріали група використовує для поточного самоконтролю та взаємоконтролю знань учнів. Після корекції вчителем підготовані матеріали на другому тижні проекту готуються для wiki-статті. Наприкінці роботи над проектом : «Чомучки» готують буклет « Чому назвали його неподільним?», «Пізнайки» готують презентацію « Як утворилась хімічна абетка?», « Розумники» готують wiki-статтю «Як допомогти собі вивчити назви і символи хімічних елементів?». Вчитель допомагає остаточно визначити обсяг та форму викладення матеріалу, консультує при підготовці кожної команди до захисту; оцінює захист публікації, презентації та статті. Учні приймають участь в загальному обговоренні результатів роботи кожної групи.

учнівська wiki-стаття " Як утворилась хімічна абетка"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери