Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Лабіринти Мінотавра"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 25: Рядок 25:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Оцінювання відбувається упродовж вивченя усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному, що вони вже знають про Інтернет. це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді з власного досвіду та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, які основні поняття їм уже відомі та як використовують  їх згодом, для з’ясування та  повторного пояснення складних для учнів понять. Форма оцінювання    використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу Крокуй поруч описує критерії для визначення думок учнів з різних точок зору, вона використовується під час  учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту-блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі.
 +
Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо сучасної казки про Попелюшку надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні елементи казки і реальності в художніх творах.
 +
Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними есе у їх журналах надає відомості
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 09:47, 28 вересня 2012


Назва проекту

Лабіринти Мінотавра

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика

Навчальні цілі

Завданнями навчання інформатики в основній школі є формування в учнів навичок і вмінь проводити основні операції з інформаційними об’єктами, зокрема: здійснювати пошук необхідної інформації з використанням пошукових і експертних систем, зокрема Інтернету; створювати інформаційні об’єкти, фіксувати, записувати, спостерігати за ними і вимірювати їх, зокрема, в рамках реалізації індивідуальних і колективних проектів; висувати і перевіряти нескладні гіпотези навчально-пізнавального характеру, створювати, вивчати та використовувати інформаційні об’єкти; використовувати засоби інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією, спілкування; планувати, організовувати індивідуальну і колективну діяльність в інформаційному середовищі.

Вік учнів, клас

Проект пропонується для учнів 10 класу при вивченні теми "Глобальна мережа Інтернет" на вивчення теми відводиться 6 годин

Стислий опис проекту

Сучасне суспільство важко уявити без Інтернету. Учні на уроках та в позаурочний час вивчали тему Інтернет. Нікому не секрет, що сьогодні парадокс Інтернету - корисної інформації стає дедалі більше, а відшукати щось необхідне стає все складніше. Основна мета проекту допомогти учням розібратися як не загубитися у вирі інформації, та знайти правильне рішення. Для цього учні поділени на групи. Перша група досліджує питання про соціальні мережі найпоширеніші на території країн Західної Європи. Друга група досліджує яка вікова категорія населення найбільш залежна від Інтернету? Третя група проводить аналіз про авторське право та плагіат. Четверта група проводить вибірковий аналіз інформації і визначає на скільки достовірна інформація в інтернеті. Результати досліджень учні виражали в кросвордах, малюнках, розповідях, презентаціях. Був створений блог, де учні ділилися міркуваннями на дану тему, а також мали змогу дослідити відношення до того як використовується інформація в Інтернеті.

Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж вивченя усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному, що вони вже знають про Інтернет. це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді з власного досвіду та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, які основні поняття їм уже відомі та як використовують їх згодом, для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу Крокуй поруч описує критерії для визначення думок учнів з різних точок зору, вона використовується під час учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту-блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо сучасної казки про Попелюшку надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні елементи казки і реальності в художніх творах. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними есе у їх журналах надає відомості

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери