Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Знаємо і реалізуємо свої права"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 30: Рядок 30:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Оцінювання  з правознавства відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель дає учням [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmqoR_dLhCsndGRDaHVBYnZpSHhPTDVHM3h5TThDX3c#gid=0 анкету] та пропонує, в залежності від  визначених ним  можливостей класу навчання на тренінгу «Медіація однолітків». На основі аналізу анкетування визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів.
 +
У процесі роботи учні використовують  контрольний список дослідження та блогу  для проведення само оцінювання.
 +
В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-розумію» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації,  форма оцінювання блогу .
 +
Учні працюють із формою «Я-розумію»  та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту.
 +
З метою оцінювання результатів дослідження, блогу проекту та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.
 +
З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список.
 +
Учні використовують само оцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.
 +
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 13:24, 20 липня 2012


Назва проекту

Знаємо і реалізуємо свої права.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Правознавство Розділ 2. Ти — людина, значить маєш права,інформатика, психологія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Ти — людина, значить маєш права

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект розрахований на учнів 9 класу, які вивчають тему «Ти — людина, значить маєш права» на уроках правознавства. Проектом «Знаємо і реалізуємо свої права», передбачається підвищити рівень знань учнів шляхом проведення тренінгу «Медіація однолітків», ознайомити учнів школи з новітніми способами вирішення конфліктів шляхом презентації практик та кіл примирення, впровадити програму медіації ровесників шляхом створення служби вирішення конфліктів, силами учнів підготувати до друку тематичний випуск шкільної газети, буклет. Учні будуть вивчати Конвенцію з прав людини, права і свободи громадян України, робити дослідження як дотримується виконання цих свобод у нашій країні, працюватимуть з програмним забезпеченням, шукатимуть інформацію для власних друкованих матеріалів, гайду тренінгу та виховного заходу.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

• Учні пройдуть навчання на тренінгу «Знаємо та реалізуємо свої права» • Підвищать свою обізнаність стосовно прав і свобод дитини • Познайомляться з відповідальністю за правопорушення на лекції «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» . • Приймуть участь у анкетуванні, навчанні і відборі потенційних медіаторів. • Навчаться самостійно вирішувати конфліктні ситуації. • Підготують тематичний випуск шкільної газети. • Підготують буклет « Служби допомоги одноліткам». • Підготують сценарій виховного заходу «Знаємо і реалізуємо свої права», • Виготовлять фотогазету та відеоролик «Підсумки проведення проекту ». • Пройдуть підсумкове тестування з вивченої теми.

Опис оцінювання

Оцінювання з правознавства відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель дає учням анкету та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу навчання на тренінгу «Медіація однолітків». На основі аналізу анкетування визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-розумію» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, форма оцінювання блогу . Учні працюють із формою «Я-розумію» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу проекту та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують само оцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери